Çok fazla iyi niyet..

Vivezlavie

Dileğini tutmuş sayar sonsuzdan geri ~
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
267
140
Arkadaslar ;
Derdim aslında yıllardan beri müzdarip olduğum bir dert. Insanlara karşı çok fazla iyiyim ve bu sorunu ne kendim aşabildim ne doktorla nede ilaçlarla. Karşımdaki insan ne yaparsa yapsın bağırsın çağırsın , laf soksun ama iki dakika sonra bana bi gülsün hemencecik yaptığını unutuyor ve tavır koyamıyorum. Biri bişey istesin hayır diyemiyorum. Karşımdakine cevap vereceğim zaman sesim kısılıyor ezilip büzülüyorum... Tabi benimde bir noktam var o noktaya gelince bende patlıyorum ama genelde bu böyle oluyor. Yorumlarınızı merak ediyorum. Sizce bunun bir çözüm yolu var mı ?

Ben bu durumu 30lu yaslarimda aştim çok şükür.
Biraz yasanmislik lazım öğrenebilmek için bence.
Şimdi direkt Hayır!! Küsen küssün giden gitsin.

inşallah karşına da senin gibi iyi insanlar çıkar ama bunu çoğu insan şöyle aşıyor karşısına aldatan yalan söyleyen oynayan iyi niyetini kullanan insanları gördükçe daha bir gardını alıp ona göre davranıyorsun.içinde iyi niyet olsa bile artık kime ne kadar göstereceğini bilir oluyorsun...

Iyi dilegin icin tesekkurler Sanirim benim bu baskin taraf olmamam ailemin zamaninda ustumde cok baskin olmasindan kaynaklaniyor. Bi sekilde asmaya bocaliyorum iste

Iyi dilegin icin tesekkurler Sanirim benim bu baskin taraf olmamam ailemin zamaninda ustumde cok baskin olmasindan kaynaklaniyor. Bi sekilde asmaya bocaliyorum iste
Canim asarsin merak etme. Bak geçen gidiyorum arkadasa iyi niyet gösterdim gel benim yolumun üstü birakayim seni dedim aaa göreve çevirdi bir de yanına takmis birini.
Bir iki gittik bu seferde diyo yoldakileri de alalım!!!
İyi niyetin karşılığı işte sana.
Sonra bir şekilde kurtuldum.

çabuk sinirlenme huyun var galiba ayni benim gibi.. bende öle oluyorum tüm iyi niyet yüzünden oluyor birikiyorsun içine atiyorsun herşeyi sonra patlıyorsun ama karşıdakini kırmış oluyor. ne yapıcam bilmiyorum.

Beni anlattın resmen

İnsanlar çok garip ya .. Harbiden nolursa olsun çok fazla iyi niyet göstememek lazım . İyiki kurtulmuşsun

İyi niyetle mücadele derneğimi kursak ?

Anneannemin dediği bir laf var.

" yüzünün yumuşaklığından donunun ağı hiç kuru kalmaz" diye . cidden doğru. insanlara taviz verdikçe tavizi doğuruyor.

bir kaç ciddi kazık yiyince gaddarlaşırsın bence.

Sevgili ananen çok doğru bir laf demiş..
Sende doğru dedin sanırım bazı şeyleri anlamak için mutlaka başına bişe gelmesi gerekiyor.
Çünkü senelerdir uğraşıyorum uğraşıyorum olmuyor.
Artık sıkıntıdan sedef ve panik atak hastası oldum.

Hayat çok zor çookk..

bende bu durumu yenı aştım
allah bana öyle bı kaynana ve eltı verdıkı
ama sımdı ınsanlara karsı daha soguk mesafelı oldum...

olurr :). çok fazla niyet kendine ezik hissediliyor bu huyumu da pek de sevmiyorum.. karşıdakini hayır diyemiyorsun ne diyecegini sasiriyorsun imdadima eşim yetişiyor saolsun...
Allahtan benimde o konuda bir prensim var o da beni yonlendiriyor.

Çözüm yolu irade.
Bu gibi durumlarda yanlışın farkındaysan iradeni kullanmalı hatırlamalı ve vazgeçmelisin :) yoksa zor

bende bu durumu yenı aştım
allah bana öyle bı kaynana ve eltı verdıkı
ama sımdı ınsanlara karsı daha soguk mesafelı oldum...
Kaynana ? Ahhh ahh bir bahtil inanc vardir düğümü çözebilirsen kaynanla iyi geçinirsin diye. Ben o düğümü hiç çözememiştim. Evlenmeden daha sıkıntı yaşıyorum Allahtan bende elti yok :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…