Çocuklu boşananlardan fikir almak istiyorum

4 ay önce öğrenmişsiniz neyi bekliyorsunuz boşanmak için bu saatten sonra bu evlilik yürürmü sizce. Bende 3 kızımla boşandım dimdik ayaktayım kızlarımla bir düzen kurduk çok şükür mutluyuz. Evet çok yoruluyorum okulu dersi hastalığı vs. herşey bana bakıyor bazen çok bunalıyorum ama asla pişman değilim.
çalışıyor musunuz
size yardım eden bir aile yakınınız var mı çevrenizde

Hanımlar yardimci olursanız sevinirim 4 ay once aldatildiğimi öğrendim hem de geneleve gidiyormus kocam kendisi söyledi ve butun ayrintilariyla anlatti durum boyle olunca bana bi tiksinme geldi ve bana dokunmasini dahi istemiyorum o zmndan beri de çok sogukluk yaşadim ve bu durumdan cok sikayetci beyefendi herhalde bi madalya fln bekliyordu.2 cocugumuz var.beni halâ sevdiğini soyluyor cicekler aliyor durup dururken öpmeye calisiyor ve o boyle yaptigi halde hic bise hissetmedigimi anliyorum bu surec icerisinde psikologa gittik beraber.bi sure cozuldu gibi oldu ama aklima geldikce tekrar bi tiksinme geliyor tutku yok heyecan yok özlem yok ve bunu cozemicegimi anladim artik.Şu anda calismiyorum uni mezunuyum iş peşinde koşturuyorum bi cikis yolu ariyorum ve korkuyorum ayrilirsam cocuklarim çok fazla etkilenecek cok fazla uzulecekler diye ve sanirim yalniz kalmaktan da korkuyorum aranizda cocuklu olup da boşanan ve ayaklari üzerinde dimdik duran arkadaslarimiz var mi acaba cesarete ihtiyacim var
Sizce hangisi daha zor?
-Sevmediğin, midenin almadığı bir adamla aynı yatakta uyumak, aynı evi paylaşmak, her an yine aldatılıp aldatılmadığını kontrol etmek, geleceğe hep endişeli bakmak mı?
-Çocuklarınla düzenini kurmak için çalışmak mı?
Bu 2 şıktan hangisini yaparken daha huzurlu olacaksınız?
Fiziki mi, ruhsal yorgunluğu mu tercih edersiniz?
Geçmişe mi müdahele edip düzeltebilirsiniz, geleceğinize mi?

Kendinize bu soruları sorup sorgularsanız, doğru olandan kendiniz emin olacak ve onu yapacaksınız.

Kendimi çok kötü hissediyorum sanki çocuklarimi aile hayatindan ben mahrum birakiyormuşum gibi kendimi sorumlu tutuyorum kac aydir yüzüm gülmüyor kizim 7 yasinda anne niye gülmüyorsun diyor o kdr içim acıyor ki bu mutsuzluğum onlara da yansıyor ister istemez
Geneleve giden babasi suçlu.Kendinizi o duygudan bir an önce çıkarın.Simdiki çocuklar çok zeki. Büyüyünce herşeyi daha iyi anlar merak etmeyin

Yine aynı isteklerde bulunacak,siz yine kabul etmeyince genelev kapısı mı çalacak sürekli. Bu nasıl bir iştah. iğrençlik ya,sizi hiç sevmemiş hiç de saygı duymamış,siz onun isteklerini kabul etmek zorunda değilsiniz ki. çünkü normal şeyler istememiş. Doğum sonrası her kadın gibi salarsınız da toparlarsınız da bunlar bahane mi? Ona evlat verin o uçkur peşinde geneleve koşsun. Bence düşünmeniz kabahat. Ben aynı evde yaşamayı bırakın yüzünü görmek istemezdim kocamın. Siz düşüneceğinize eşiniz düşünsün çocuklarının geleceğini,hatayı yapan o..

İşin tuhaf tarafı kendi ablam bile diyorki sen zaten son zamanlarda soğuk davraniyordun aldatmasi da tuzu biberi oldu iğneyi kendine çuvaldizi başkasina batir diyor. Onlar böyle dedikleri icin aslinda kendimi biraz da suçlu hissediyorum🥺

Evet çalışıyorum devlet memuruyum ailemle farklı şehirlerdeyiz arada bakıcı arada ailem geliyor o şekilde idare ediyoruz.
ben de oğlumla yalnızım ,
ailemden yardım edecek kimsem yok
oğlum 3 yaşında kreşe gidiyor ama ben iş haricinde kalan vaktlerde yetemiyorum yetişemiyorum sanki hiçbir şeye

ben de oğlumla yalnızım ,
ailemden yardım edecek kimsem yok
oğlum 3 yaşında kreşe gidiyor ama ben iş haricinde kalan vaktlerde yetemiyorum yetişemiyorum sanki hiçbir şeye
Benimde biri ortaokulda biri ilkokulda küçüğüm anaokulu bende yetemiyorum büyüklerin dersi oluyor küçük oyun istiyor evdeki işler dışarıdan alınacak edilecek vs. iş hiç bitmiyor yapacak bişey yok.

Benimde biri ortaokulda biri ilkokulda küçüğüm anaokulu bende yetemiyorum büyüklerin dersi oluyor küçük oyun istiyor evdeki işler dışarıdan alınacak edilecek vs. iş hiç bitmiyor yapacak bişey yok.
peki babaları alıyor mu hiç yatılı
ya da maddi destek oluyor mu

Esinize "Ben de seni aldatmistim" deyin bakalim noluyor tepkisi nolacak. Cocuklari bosanmis ailede buyumesin diye sizi affedecek mi bakalim.

Geldim geldim. 🤣🤣
Boşanmak hiç kolay değil. Alışkanlıklar var. Çocuklar var. Ama o evde seni aldattığını bildiğin mahlukatla yaşamak daha zor.
Ben çalışıyorum ailem de destek oldu saolsun 2 çocuğumla boşandım. Biri 11 aylıktı diğeri 8 yaş. 1 yıl olacak çok şükür halimize. Onu öldü sayıyoruz yolumuza bakıyoruz.

Kendimi çok kötü hissediyorum sanki çocuklarimi aile hayatindan ben mahrum birakiyormuşum gibi kendimi sorumlu tutuyorum kac aydir yüzüm gülmüyor kizim 7 yasinda anne niye gülmüyorsun diyor o kdr içim acıyor ki bu mutsuzluğum onlara da yansıyor ister istemez
Ne ailesi ortada aile mi var?
Adam geneleve gitmiş ve bunu utanmadan anlatmış.
Ya sana hastalık bulaştırdıysa ?
Her şeyi geçtim sizinde kiz evladınız var
Bu ahlaksız adamı mı rol model alsın ?
Genelde kızlar babalarına benzeyen kişileri seçerler
Böyle bir adam mi seçsin ilerde ?

Maddi konular halledilir , aşılır , nafaka da alırsın.
Herkes nasıl geçiniyorsa sen de öyle geçinirsin.

Çocuğum için katlandım deyip ayrılmamazlık yapma

Şimdiki kocalar o kadar doyumsuz ki (istisna olanı tenzih ederim) aldatılmış ve boşanmış çok kadın bulursunuz..

Dağına göre kar misali bir şekilde toparlarsınız, endişeniz bu değil o adamı hayatınızdan uzak tutmak olsun..

Geldim geldim. 🤣🤣
Boşanmak hiç kolay değil. Alışkanlıklar var. Çocuklar var. Ama o evde seni aldattığını bildiğin mahlukatla yaşamak daha zor.
Ben çalışıyorum ailem de destek oldu saolsun 2 çocuğumla boşandım. Biri 11 aylıktı diğeri 8 yaş. 1 yıl olacak çok şükür halimize. Onu öldü sayıyoruz yolumuza bakıyoruz.
Çocukları ile görüşmüyor mu ? Nafaka veriyor mu

Yatılı almıyor haftasonları görüşüyorlar nafaka veriyor çocuklara
Başka hiçbir konuda yardımı yok
Zaten olan kadına oluyor neden böyle çözemiyorum
Evlilikte de öyle bittikten sonra da öyle
Nafaka ne kadar veriyor
Biz de şuan ayrıyız ama resmî olarak evliyiz hala
O da ben de adım atmıyorum atasımız da yok ama 2.5 yaşındaki bebemle tek kalıp çalışıp herşeye yetmek zorunda kalmak tepemi iyice attırdı dav açmayı düşünüyorum artık

Zaten olan kadına oluyor neden böyle çözemiyorum
Evlilikte de öyle bittikten sonra da öyle
Nafaka ne kadar veriyor
Biz de şuan ayrıyız ama resmî olarak evliyiz hala
O da ben de adım atmıyorum atasımız da yok ama 2.5 yaşındaki bebemle tek kalıp çalışıp herşeye yetmek zorunda kalmak tepemi iyice attırdı dav açmayı düşünüyorum artık
Benim ondan hiçbir beklentim yok mecburiyettende olsa görmek konuşmak istemiyorum ama okul açıldı çocukların hepsi okula gidiyor bi ihtiyacınız varmı demedi ortanca kızımın 3 ayda bir takip edilmesi gereken doktor kontrolleri oluyor ne yaptınız sonuçlar nasıl çıktı diye aramadı. Geçen gün kızımın doğumgünüydü arayıp kutlamadı ama sorsanız çocuklarını çok seviyor ben ayırdım onu çocuklardan. İstisnalar vardır ama biz bekar annelerin hayatı bu şekilde.
Nafaka 2100 veriyor ama yakın zamanda artırım davası açmayı düşünüyorum.

X