Çocuklu boşananlardan fikir almak istiyorum

grandeeee

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2022
8
0
Hanımlar yardimci olursanız sevinirim 4 ay once aldatildiğimi öğrendim hem de geneleve gidiyormus kocam kendisi söyledi ve butun ayrintilariyla anlatti durum boyle olunca bana bi tiksinme geldi ve bana dokunmasini dahi istemiyorum o zmndan beri de çok sogukluk yaşadim ve bu durumdan cok sikayetci beyefendi herhalde bi madalya fln bekliyordu.2 cocugumuz var.beni halâ sevdiğini soyluyor cicekler aliyor durup dururken öpmeye calisiyor ve o boyle yaptigi halde hic bise hissetmedigimi anliyorum bu surec icerisinde psikologa gittik beraber.bi sure cozuldu gibi oldu ama aklima geldikce tekrar bi tiksinme geliyor tutku yok heyecan yok özlem yok ve bunu cozemicegimi anladim artik.Şu anda calismiyorum uni mezunuyum iş peşinde koşturuyorum bi cikis yolu ariyorum ve korkuyorum ayrilirsam cocuklarim çok fazla etkilenecek cok fazla uzulecekler diye ve sanirim yalniz kalmaktan da korkuyorum aranizda cocuklu olup da boşanan ve ayaklari üzerinde dimdik duran arkadaslarimiz var mi acaba cesarete ihtiyacim var

Aileniz arkanızdaysa hiç korkmayın değilse de korkmayın bu adamla yaşamaktansa çünkü bundan sonrası evlilik değil ev arkadaşlığı olacak çocuklar bundan daha çok yaralanacak zaten akılları erdiğinde sizi haklı bulacaklar Allah yardım etsin

Merhaba.
15 yıllık evlilik +7 yaş kız cocuk+Aldatma ve aldatmayi hisseder hissetmez Boşanma davasi açtım.7 ay sonra anlaşmalı bosanma oldu.
4,5 ay oldu.Asla pisman olmadim.Aldattigini anlayinca O şerefsizin yüzüne hic bakmadim.Özür diledi affetmedim.Bosanmamak için ugrasti vs.
Konularımı okursaniz ayrıntılar var.Geç bosandim diye kendime kızıyorum.
Kızım evet üzüldü, yıprandı.Ama ayni evde sevgisiz, saygısız bir ortamda büyümesindense böylesi onun icin de.daha iyi oldu.
Evet psikolojik olarak yalniz olmak zor.Hele de çocuk varsa 24 saatinizi ona göre planlıyorsunuz.
Ama mutluyuz, hayatımız da yalana yer yok.Yalanci yok.
Maddi konular.bir sekilde çözülür.Önemli olan manevi konulari çözmek.
Lütfen bunu kendinize yapmayin.Tiksiniyorum dediğiniz biriyle evli kalmaya devam etmek,sizin kendinize olan saygınızı yitirmenize.neden olur.Kimse sizden saha değerli değil.

Hanımlar yardimci olursanız sevinirim 4 ay once aldatildiğimi öğrendim hem de geneleve gidiyormus kocam kendisi söyledi ve butun ayrintilariyla anlatti durum boyle olunca bana bi tiksinme geldi ve bana dokunmasini dahi istemiyorum o zmndan beri de çok sogukluk yaşadim ve bu durumdan cok sikayetci beyefendi herhalde bi madalya fln bekliyordu.2 cocugumuz var.beni halâ sevdiğini soyluyor cicekler aliyor durup dururken öpmeye calisiyor ve o boyle yaptigi halde hic bise hissetmedigimi anliyorum bu surec icerisinde psikologa gittik beraber.bi sure cozuldu gibi oldu ama aklima geldikce tekrar bi tiksinme geliyor tutku yok heyecan yok özlem yok ve bunu cozemicegimi anladim artik.Şu anda calismiyorum uni mezunuyum iş peşinde koşturuyorum bi cikis yolu ariyorum ve korkuyorum ayrilirsam cocuklarim çok fazla etkilenecek cok fazla uzulecekler diye ve sanirim yalniz kalmaktan da korkuyorum aranizda cocuklu olup da boşanan ve ayaklari üzerinde dimdik duran arkadaslarimiz var mi acaba cesarete ihtiyacim var
Geneleve gitmiş eşiniz, bir sağlık taraması yaptırın. Bir hastalık falan kapmamışsınızdır umarım🙏🏻Durumunuza üzüldüm, huzura kavuşmanızı diliyorum.

Ben varim, cok guzel bosandim 2 cocugumla ayaktayim

Kendimi çok kötü hissediyorum sanki çocuklarimi aile hayatindan ben mahrum birakiyormuşum gibi kendimi sorumlu tutuyorum kac aydir yüzüm gülmüyor kizim 7 yasinda anne niye gülmüyorsun diyor o kdr içim acıyor ki bu mutsuzluğum onlara da yansıyor ister istemez

Kendimi çok kötü hissediyorum sanki çocuklarimi aile hayatindan ben mahrum birakiyormuşum gibi kendimi sorumlu tutuyorum kac aydir yüzüm gülmüyor kizim 7 yasinda anne niye gülmüyorsun diyor o kdr içim acıyor ki bu mutsuzluğum onlara da yansıyor ister istemez
Heh iste tam da bu yuzden bosaniyoruz zaten

Peki nasıl alıştiniz bu duruma yeni hayatiniza yaşadığınız zorluklar nelerdi beni ne bekliyor kisaca

Evimde baska bir kadinla bastim ve hayatimdan defettim bosandim ..ha genel eeev ha herhangi bir kadin .ihanet ihanettir..bu konuda yuzlesmekte ilerisi acisindan cok hos degil bence..bir daha yapmayacagina emin olamayacaksin hicbir zaman..Tabi bunu kabullenip devam eden bayanlarda var..Bir cocugum var ilk evliligimden.o donem 3.5 yasindaydi simdi 13 Yasinda Rabbim korusun pasami..Gayette guzel buyuttum Rabbime bin sukur..
Gercekten geciyor insan yanlizligada alisiyor iyilesmeyen hicbir yara yok..Belki unutamiyoruz cogu yasanilan seyleri ama bu duruma gercekten alisiyoruz..
Ben butun hemcinslerime soyluyorum...Bence ihaneti affetmeyin.

Bir sağlık taraması yaptırın öncelikle.
Ne çocuklar, ne aileniz, ne bir başkası, hiçkimse için evli kalmayın kendinizi düşünün.
Sonra büyüyorlar herkes kendi hayatını kuruyor zaten.
Ne bileyim yalnızlık beni korkutmazdı bu durumda zaten çocuklarınız var onlar gidince de eş dost akraba vs olur yani ona göre bir hayat kurarsınız kendinize.
Peki durup dururken mi itiraf etti eşiniz?

Bir sağlık taraması yaptırın öncelikle.
Ne çocuklar, ne aileniz, ne bir başkası, hiçkimse için evli kalmayın kendinizi düşünün.
Sonra büyüyorlar herkes kendi hayatını kuruyor zaten.
Ne bileyim yalnızlık beni korkutmazdı bu durumda zaten çocuklarınız var onlar gidince de eş dost akraba vs olur yani ona göre bir hayat kurarsınız kendinize.
Peki durup dururken mi itiraf etti eşiniz
Evet durup dururken söyledi biraz alkollüydü aldatan kişilerden cikti konu sordum beni hic aldattinmi diye o da evet yaptim dedi ve soyledikten sonra bunu yaptigina degil de bana söylediğine pisman oldu keske söylemeseydim dedi keske yapmasaydim demek yerine

4 ay önce öğrenmişsiniz neyi bekliyorsunuz boşanmak için bu saatten sonra bu evlilik yürürmü sizce. Bende 3 kızımla boşandım dimdik ayaktayım kızlarımla bir düzen kurduk çok şükür mutluyuz. Evet çok yoruluyorum okulu dersi hastalığı vs. herşey bana bakıyor bazen çok bunalıyorum ama asla pişman değilim.

Neden hep herşeyi kadin düşünmek zorunda?esiniz geneleve giderken,karım öğrenirse boşanır,çocukların üzülür vs hiç düşündü mu?hayır.bunlari da düşünmek her zamanki gibi kadına kaldı.kadinlarin sırtındaki yük gerçekten çok ağır.esiniz birisine aşık olsa,boşanmak istese bu daha onurlu olurdu ama karısı varken geneleve bir erkek neden gider kısmını anlamadım. Eşinizin abuk sabuk istekleri falan mi vardı?🤔

Her cinsel ilişkiye girmemizde daha fazla istekli olmami istiyordu anal yapmak istiyordu bunu ogrenmeden once de hatta bnm alkol almami ve oyle beraber olmamizi istiyordu.ordaki kadinlarin yaptigi gibi istiyordu demekki bi de cocuk olduktan sonra kendini biraz salmıştın dedi üstüne gelmek istemedim dedi tabii ki bunlar bi bahane degil kendi karaktersizligi yuzunden oldu güclü durmaya calisiyorum ama olmuyor istemsiz bi sekilde surekli agliyorum.surekli mutsuzum hayatimin sonuna kadr boyle olacak diye düşünüp duruyorum.Şunu da söyliyim elalem ne der diye dusunmuyorum. Sadece cocuklarim bu durumdan nasıl etkilenecek tek korkum bu.

Her cinsel ilişkiye girmemizde daha fazla istekli olmami istiyordu anal yapmak istiyordu bunu ogrenmeden once de hatta bnm alkol almami ve oyle beraber olmamizi istiyordu.ordaki kadinlarin yaptigi gibi istiyordu demekki bi de cocuk olduktan sonra kendini biraz salmıştın dedi üstüne gelmek istemedim dedi tabii ki bunlar bi bahane degil kendi karaktersizligi yuzunden oldu güclü durmaya calisiyorum ama olmuyor istemsiz bi sekilde surekli agliyorum.surekli mutsuzum hayatimin sonuna kadr boyle olacak diye düşünüp duruyorum.Şunu da söyliyim elalem ne der diye dusunmuyorum. Sadece cocuklarim bu durumdan nasıl etkilenecek tek korkum bu.
Çocuklarınız bu mevcut durumdan etkileniyor zaten siz boşanıp yeni bir düzen kurarsanız uyum sağlayacaklardır. Çocuklar için boşanmalısınız.

Bende 3 hafta önce bıraktım daha boşanamadık ama olsun ailem yanımda sağolsunlar kızım şuan çok bağımlı bana ama biraz daha büyüsün hemen işe başlayacağım

Hanımefendi öncelikle şunu söyleyeyim hiçbir zaman unutamayacaksınız sizi aldattığını,elinizi tutuğunda,sarıldığında,gözlerine baktığında,her şeyde ama herşeyde aklınıza gelecek.Ayakta durma konusuna gelince bende 25 yıl evli kaldım çok çektim ayrılamadım korktum açıkçası,ne yaparım,nasıl geçinirim diye 7 yıl oldu ayrılalı şimdi diyorumki daha önce ayrılsaymışım. Dicem o ki korkmayın bakın siz hemde uni mezunusunuz çokta güzel tek başınıza ayakta durursunuz.ALLAH yardımcınız olsun inşalllah.

İhanet net boşanma sebebidir affedilemez bence sindirebilirim diyorsanız devam edin ama bir kere ihanet eden hep eder mantigindayim siz yapsanız eşiniz affedermiydi maddi imkan önemli ama çocuklar için diyorsanız onları dusununen adam eşine ailesine ihanet ede miydi ? Haklarınızı sonunu kadar alıp bosanin beyinsiz herifler macera peşinde hastalık kapmaktan da korkumuyorlar bir virüs bulaşsa hayatı kayacak haberleri yok

Şu bahanelere bak hele nerdeyse haklı çıkaracak kendini Allah bildiği gibi yapsın uckurundan bulsun belasını

X