Çocuk Hastalıkları Çocuklarda ayni anda iki hastalık

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Lutfen yardimci olun

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2015
22
1
38
Merhaba anneler, cocugumu krese birakiyorum.bir doktor krese birakilan cocuklar uzun süreli hasta olur.çünkü cocuğun vucudunda ayni anda iki virus etkin olmazmiş.cocuk once bir virusle savaşir sonra diger virusle savasirmis.dolayisiyla hastalik surece yayilirmis.bu konuda bilgisi olan var mi??

Merhaba anneler, cocugumu krese birakiyorum.bir doktor krese birakilan cocuklar uzun süreli hasta olur.çünkü cocuğun vucudunda ayni anda iki virus etkin olmazmiş.cocuk once bir virusle savaşir sonra diger virusle savasirmis.dolayisiyla hastalik surece yayilirmis.bu konuda bilgisi olan var mi??

saçma geldi bana. ne demek istemiş ki? binlerce çocuk kreşe gidiyo yani şu an. hiç birinin kreşe gitmemesi lazım o zamna.

öyle ya da böyle
kreş - yuva'ya başlayan her çocuk hasta olur, sık sık hasta olur
ama (eğer hijyen açısından sorunlu bir yuva değil ise ) çocuğun hasta olması çok kötü birşey değildir
çünkü çocuk o hastalıkları yaşaya yaşaya bağışıklık kazanır
yuvada bu hastalıklarla yüzyüze gelmeyen çocuk aynı şeyi anaokulu-ilkokulda yaşar ki bu daha kötü olur
çünkü derslerinden, arkadaşlarından geri kalır
eğer çocuğunuz kreşe-yuvaya başlayan her çocuk kadar hastalanıyorsa ve yuva temizse
hiç kafaya takmayın

Benim kızımda kreşe gidiyor. Geçen sene başlamıştı,yazın ara verdik bu sene tekrar başladı. Geçen sene hasta oldu evet,ama ağır geçirmedi,ilk gün dinlenip,2.gün ayaklandı. Bu sene hastalanmadı diyebilirim. Yok denecek kadar ufak sıkıntılar yaşadık. Bağışıklık kazandı yani.
Ekstra dikkat ettim beslenme konusuna ve vitamin içirdim tabiki ben kışın muhakkak.
Zaten bu çağlarda yaşamazsa ilkokul döneminde yaşar bu alışma/bağışıklık kazanma durumunu ve ilkokulda daha büyük problem olur.

çocuk bu hastalığın boyutları ileri derecede olmadıkça hasta ola ola büyüyecek ki bağışıklık kazansın..
senin sorun çocuk vücudunun virüslerle savaşması ise doktor olmayanlar cevaplayamaz bunu.. kreşe bırakıp bırakmamaksa o kadar da kafaya takmamak lazım.. temiz güvenilir kreş bulduktan sonra...

Kreşe başladığınız ilk zamanlar hasta olabilir ama sonra bağışıklık kazanınca olmuyorlar.
Eğer bağışıklık sistemi güçlü ise hiç hasta olmayadabilir.
EDİT:Kreşte gerekli hijyen koşulları var olacak.

X