çocukla kamp çadırında tatil yapılabilir mi?

kahvekokusu32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2014
513
230
evet kızlar, biz tatil planı yapmak için biraz geç kaldık bayramdan sonrası için uygun otelde bulamadık. en son çare aklımıza sahille ormanın birleştiği alanlarda kamp çadırları varmıs, günlüğü 50 lira falanmış. marmaris, didim taraflarında var böyle yerler. 6-7 gecelik bir tatil için 700 lira bütçe ayırdık, bu fiyata da yarım pansiyon otel varmıdır bilemedim. nette baktığım kadarıyla yok. 7 yaşındaki bir çocukla kamp çadırında tatil yapılabilir mi acaba ? fikir verebilir misiniz bana?

evet kızlar, biz tatil planı yapmak için biraz geç kaldık bayramdan sonrası için uygun otelde bulamadık. en son çare aklımıza sahille ormanın birleştiği alanlarda kamp çadırları varmıs, günlüğü 50 lira falanmış. marmaris, didim taraflarında var böyle yerler. 6-7 gecelik bir tatil için 700 lira bütçe ayırdık, bu fiyata da yarım pansiyon otel varmıdır bilemedim. nette baktığım kadarıyla yok. 7 yaşındaki bir çocukla kamp çadırında tatil yapılabilir mi acaba ? fikir verebilir misiniz bana?
çocuk olmasa bile zor geliyor bana kamp tatili.Halamlar her yaz yer ayarlamadan geze geze bulurlar pansiyonu.Yine çadırınızı alın ama şöyle güzergahınız üzerindeki pansiyonlara baka baka gidin bulamazsanız öyle yaparsınız kamp tatilini bence:KK14:

Yaparsanız yapılır diye düşünüyorum.
Yapanların sizden neyi eksik?
Millet bebekle yatla okyanus geçiyor, bebekle kaç ülke dolaşıyor.

Böceklere karşı korunun yeter.
7 yaşında bir çocuk için de unutamayacağı anılar olur bence.

Duş olayı sivrisinek olayı böcek olayı çok sıkıntı bence. Hic denemedim ama böyle tahmin ediyorum. İnsan yaz günü her gün tatlı suyla dus almak ister ki..

1-2 gece olsa idare edilir derdim ama uzun süre çok zor.
Yarım pansiyon değil oda kahvaltı bile bulamazsınız 700 liraya bir hafta.
Ama sevimli apartlar var geceliği 100 lira civarı, öyle bişey düşünebilirsiniz.

1-2 gece olsa idare edilir derdim ama uzun süre çok zor.
Yarım pansiyon değil oda kahvaltı bile bulamazsınız 700 liraya bir hafta.
Ama sevimli apartlar var geceliği 100 lira civarı, öyle bişey düşünebilirsiniz.
geçtiğimiz yıl bulmuştuk ege bölgesinde küçük bir hotelde 90 liraydı çift kişi yarım pansıyon ama bu yıl aynı yere gitmek istemedik. farklı yerler görelim istiyoruz ama kısmet.

Ya gerçekten böyle bisey benim de hayalim aslında. Çadırda kalanlar nasıl duş alıyo ? Pek deniz kültürüm yok da. o_O
bende zevkli olabilir diye düşünüorum açıkçası. telefonda bilgi aldım, duş alma yerleri varmış. lavoboları, bir de dilersek dolap kiralayabiliyormuşuz. tek derdim çocuk...

ben marmaristeki kamp yerlerinin bazılarını gördüm harikaydı. duş lavabo wc kaferterya herşey var. ben 5 yaşında oğlum 3 aylık kızımla düşünüyorum şahsen :)

Yaa çok güzel, keşke benim annem babam da yapsaydı öyle bir şey ben çocukken. :KK37: çocuk için Çok zevkli olur eminim ama ne gibi zorlukları olur bilemiyorum.

Bence harika olur hem hayal dunyasi otelden daha cok genisler.Uyum saglamayi ogrenir ve essiz bir deneyim olur.Malum gunumuzde cocuklar topragi temiz havayi unutuyorlar.

Hem butcenizde baya var cok guzel keyifli bir tatil yapabilirsiniz :spor:

Bahsettiğiniz şey camping alanı ise gayet de yapılabilir. Biz bekarken arkadaşlarla giderdik. En küçüğü 2-3 yaşında birkaç çocuğuyla tatil yapan aileler olurdu. Denize çok yakın, sakin olur zaten böyle yerler. Çadır camping'e aitse tv bile olur içinde ama duslar, tuvaletler ortak alandır. Sansliysaniz mutfağı, restoranı da olur. Civardaki köylüler de ufak tefek sebze, meyve falan satarlar araçla.
Çoğu camping alanında bungalovlar da olur, onlardan da fiyat alın. Bir de airbnb'den gideceğiniz rotadaki günübirlik kiralık evlere de bakabilirsiniz.
O campinglerin zevki bana göre 5 yıldızlı otelde yok.

Benim tatil anlayışım deniz, kum, güneş, açık büfeden ziyade tam bi' çingene gibi pervasızca gezmek, eşim pimpirik olduğu için otellere tıkıldık hep evlendik sonra.

Siz siz olun asıl çocuğunuzla öyle bir tatil yapın.

X