Çocuk boy ve kilosu

Evet bende hep onu düşünüyorum ay anne keşke babama çekseydim falan derse diye😂 ben çok doktora götürdüm bide zayıf bi çocuk daha yeni 18 kilo oldu ama inanın hiç bir doktor sorun etmedi. Değişik üç farklı uzman görüşü aldım üçüde gayet normal dediler. Yapısal yani benim eşim okadar zayıfmışki kemikleri sayılırmış küçücük bişeymiş şimdi adam dev gibi. Çok fazla takılıyoruz biz anneler aslında Onlar tamamen yapıları gereği büyüyorlar kan değerleri normalse sağlık sorunu yoksa hali vakti yerindeyse beyin gelişimi yerindeyse doktorlar hiçbir şekilde sorun etmiyor.
Çok haklısınız şuan doktora götürsem normal diyeceğinden de eminim sonuçta ortalamanin iki üç cm altında sınır da da değil ama akranlarindan kısa net bir şekilde onu goruyorum ve moralim çok bozuliyor ya babası bu kadar uzunken bu böyle mi kalacak filan diyorum 😄 bildiğin çocuk yerine kompleks yaptım yoksa ben zaten kisayim ama erkek çocuğu olunca insan da bir babası gibi olsun da istiyor ama dediğiniz çok doğru sagliklari yerinde olsun gerisi boş aslında bu arada bizimkide zayıf 14 15 kilo 4 yaşında inşallah 6 yaşına kadar sizinki kadar olur valla ne diyim ki annelik zormuş onu anladım

Çok haklısınız şuan doktora götürsem normal diyeceğinden de eminim sonuçta ortalamanin iki üç cm altında sınır da da değil ama akranlarindan kısa net bir şekilde onu goruyorum ve moralim çok bozuliyor ya babası bu kadar uzunken bu böyle mi kalacak filan diyorum 😄 bildiğin çocuk yerine kompleks yaptım yoksa ben zaten kisayim ama erkek çocuğu olunca insan da bir babası gibi olsun da istiyor ama dediğiniz çok doğru sagliklari yerinde olsun gerisi boş aslında bu arada bizimkide zayıf 14 15 kilo 4 yaşında inşallah 6 yaşına kadar sizinki kadar olur valla ne diyim ki annelik zormuş onu anladım
Olur anca benim oğlum kadar olur sizin oğlunuzda oda çünkü 14 kilo civarıydı sonra ne ara 18 oldu açıkçası bende şaşırmıştım😂 hala zayıf duruyor yaşıtları var ettafımjzda bazılarıyla aynı bazılarından uzun bazılarındanda kısa çok yaşıtı var mahallemizde zaten anaokulunada gidiyor ordada görüyorum yani normal standartlarda bir çocuk gibi geliyor artık gözüme ondan kısalarınıda gördüm çünkü. Takmayın ya ben ettim siz etmeyin yani artık uykumun kaçtığı olırdu şimdide kızım aynısı işte

Selamlar hanımlar 4 yaşında oğlum var ama yaşıtlarına göre kısa kalıyor eşim epey uzun ben de 1.60 ama erkek çocukları çoğunlukla babaya çekmez mi boy konusunda cidden üzülüyorum bu duruma 🙁 ne önerirsiniz sonradan boy atar mı acaba
İğde çekirdeği tozu öneriyorum. Nette faydalarına Bi bakın isterseniz. Çok güzel boy uzatıyor

Olur anca benim oğlum kadar olur sizin oğlunuzda oda çünkü 14 kilo civarıydı sonra ne ara 18 oldu açıkçası bende şaşırmıştım😂 hala zayıf duruyor yaşıtları var ettafımjzda bazılarıyla aynı bazılarından uzun bazılarındanda kısa çok yaşıtı var mahallemizde zaten anaokulunada gidiyor ordada görüyorum yani normal standartlarda bir çocuk gibi geliyor artık gözüme ondan kısalarınıda gördüm çünkü. Takmayın ya ben ettim siz etmeyin yani artık uykumun kaçtığı olırdu şimdide kızım aynısı işte
Cidden benimde uykunun kaçtığı oluyor teşekkür ederim bir nebze rahatladım inşallah yavrularımız sağlıkla huzurla büyürler 🙏🙏🥰

Selamlar hanımlar 4 yaşında oğlum var ama yaşıtlarına göre kısa kalıyor eşim epey uzun ben de 1.60 ama erkek çocukları çoğunlukla babaya çekmez mi boy konusunda cidden üzülüyorum bu duruma 🙁 ne önerirsiniz sonradan boy atar mı acaba
Ya benim eşimde 180 ben 160 bebeğim aylardır uzamıyor persentilde 25-30 civarında 90 cm şuan. Uzamıyor da hiç çok üzülüyorum ya 😔 Kafayı takacak şey arıyorum zaten.

Merhaba benim oğlum da doktoru tarafından endokrine yönlendirilmişti alt sınırın altında kalıyordu boyu. Bazı testler yapıldı ve ilk testte hormonlar yavaş dendi. İkincisi için 1 ay sonraya randevu verildi, biz baya korktuk. Oğlum da 5kere kan aldıkları için çok etkilendi. Aburcubur paketli gıdayı direk kestik ve saat 10 olmadan uyuttuk. Bir ay sonra yapılan testlerde her şey yolunda çıktı. Şuan 6 yaş 108 cm ama alt sınırın biraz üstünde. Tabi hala tedirginiz. Bence çocuklarımızı paketli gıdalardan uzak tutalım, özellikle böyle özel bir durumu varsa. İnşallah hepsi sağlıklı ve başarılı bir hayat yaşarlar 🌸

X