Çocuğumun fotografi

Siz bu insanlara çocuğu nasil emanet edeceksiniz? Babası alacak götürecek çocuk zamanı gelecek yatılı kalacak. Babası da anasına babasına götürecek. Pp düşünürken yatılı nasıl emanet edeceksiniz

Konuyla alakalı değil ama şu stüdyoda yenidoğan el kadar bebelerin fotoğtaf çekimini hiç anlamam uygun da bulmam !

Hiçbir şey yapamazsın. Sen annesiysen o da babası ve ailesi. Kavga etmek istiyorsun Ya da muhatap ama böyle şeyler seni yorar.(not: aynı durumdayız oğlumun kızımın fotosunu profil yapsalar muhatap olmam)

Takip ettigim bir influcera boşandığı kocası cocugun fotosunu paylaşmaması için dava açmıştı hatta cocugun toplu fotoda arkası dönük duruyor diye kadının başını baya ağrıttı. Demek bu bir suç . Avukatınıza danışıp aksiyon alsanız daha mantıklı olur. Bu arada bahsettiğiniz foto konseptini biliyorum orda cıplak vs gibi bir durum abartı bir şekilde söz konusu değil. Sanki çocuğu teşhir eder gibi koymamış yani .

Bakın bunu bilmiyordum, tekrar araştıracağım.
İkili izin gerektiği hususlar, pasaport, yurtdışı çıkışı, sağlık, yaş büyütme vb konuları olduğunu biliyordum lakin kişisel veri gizliliğinde ikili onaydan bilgim yoktu, hem yasaya hem bu diğer maddelere tekrar bakacağım.
İsim konusunda eşimle anlaşamamıştık başta. Kendi seçtiğim isim olmazsa seni mahkemeye vereceğim diye şakalaşıyordum. İsmi bile anne/baba mahkemede anlaşamaz ise devlet çocuğun ismini kendi veriyor.

Merhabalar, şuan boşanma aşamasındayım. Eski eş kişisi, oğlumun bütün fotolarını ailesine hep atardı. geçen sene oglumun stüdyoda çektirmiş olduğumuz fotoğrafını kayınpeder simdi watsap profil fotosu yapmış. . Ben sosyal medya kullanmayan biriyim ve paylaşım yapmayı sevmiyorum. Bugüne kadar da oğlumun fotoğrafını hiçbir yerde paylasmadim.bu konuda da ne kadar hassas olduğumu bütün eş ailesi bilirdi. Kayinpederin watsap prfl fotosu yapmış olduğu fotoda oğlum balıkçı askılı pantolon ve fötr şapkası var ama içinde gömlek tişört falan yok çıplak yani. İnanılmaz rahatsız oldum. Ben hiç kimseyle muhatap değilim o aileden, muhatap olmak da istemiyorum. Hukuki bir yaptırımı var mı? Asla ve asla istemiyorum oğlumun fotosunu kullanmasini.
Abartmışsınız. Adam torununu seviyor hemde baya çok Profil fotoğraf yapmış bide yazık gerçekten o insanları sevmiyor olabilirsiniz ama çocuğunuzun dedesi. Eğer çok rahatsız olduysanız bir Emoji ile üstünü kapattırın öyle koysun başka ne diyilir bilmiyorum böyle şeyler için karşı tarafla asla münakaşa etmezdim.

X