Cocugumda otizm var mi?

Gulnaz ayse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2024
1
0
25
Merhabalar gruba yeni uye oldum aklıma başka bir şey gelmedi çevremde yardımcı olan kimse yok yaklaşık 23 aylık erkek bebeğimin otizm olduğunu düşünüyorum söylediğim çoğu şeyi anlayıp yapıyor göz temasıda azda olsa kuruyor beni dinliyor ama genelde ıhh ıhh diye konuşuyor yemekleri çiğnemiyor ağzında tutuyor salyası akıyor anne baba dede gibi bazı basit kelimeleri var başından böyle bi şey geçen oldu mu ve izmir'de önere bileceğiniz bi pedagog var mı yardımcı olun lütfen

Göz teması doğduğundan bu yana mı azdı? Gülüyor mu peki?

Merhaba, sorunuzun cevabını buradan almanız mümkün değil maalesef. Genel olarak anlattıklarınıza bakarak bir sıkıntı olduğunu söylemek mümkün, salya ve konuşma konusunda özellikle. Pedagog ünvanı kaldırıldı, psikoloğa görünebilirsiniz fakat otizm var mı yok mu sorusunun cevabını çocuk ergen psikiyatristi verebilir, biz psikologların bu konuda bir yönlendirme yapması ve tanı koyması mümkün değil, böyle bir yetkimiz yok. Gecikmeden en kısa sürede bir çocuk psikiyatristine görünmenizi tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…