Çocuğu olmayanlara, Borçlulara, Sıkıntı Içinde Olanlara..

NickimTam13Harf

...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2012
10.611
6.977
Çocuğu olmayanlara, darda olanlara Nuh Suresi 10-11-12. ayetlerde Rabbimiz yolu göstermiş. Şimdi anlayarak dikkat ile okuyalım inşallah;

Hasan Basrî hz.lerine farklı sıkıntılarından dolayı dört kişi dua almak için gitmişti. Birinci kişi, kıtlıktan yakındı. Hasan Basrî istiğfarı tavsiye etti. İkinci kişi, fakir olduğunu söyledi. Hasan Basrî istiğfarı tavsiye etti. Üçüncü kişi, çocuğunun olmadığını ve dua etmesini istedi. Hasan Basrî yine istiğfarı tavsiye etti. Dördüncü kişi, bağ ve bahçesinin kuruduğunu söyledi. Hasan Basrî hz.leri diğerlerine olduğu gibi bu kişiye de istiğfarı tavsiye etti.

Bunun üzerine Hasan Basrî'ye soruldu: "Sana farklı şeylerden şikayet eden kişiler geldi, sen hepsine de istiğfarı tavsiye ettin."

Hasan Basrî şöyle cevap verdi: Ben kendimden hiçbir şey söylemedim. Nuh Suresinde şöyle buyrulmuştur: "Onlara dedim ki:Rabbinizden mağfiret dileyin; çünkü O çok bağışlayıcıdır. (Bağışlanma dileyin ki) üzerinize gökten bol bol yağmur indirsin. Mallarınızı ve oğullarınızı çoğaltsın, size bahçeler ihsan etsin, sizin için ırmaklar akıtsın." Nuh 10-11-12

Peygamber Efendimiz -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır:

"Kim çokça istiğfar ederse, Allah Teâlâ onun için her üzüntüden kurtuluş yolu, her darlıktan çıkış imkanı ihsan ettiği gibi, onun ummadığı yerden de rızık ihsan eder."

merhabalar hanımlar.geçmiş günahlarımızın,vicdanımızı tırmalayan yaşanmışlıkların affı için
'Estağfurullah' çekilecektir topluca.
Hiç şüphesiz Allah merhamet etmeyi ve bağışlamayı sevendir.
topiğin işleyişi:
33 adet 'Allah-u Ekber'
33 adet 'Subhan Allah'
33 adet 'La ilahe illalah'
çektikten sonra kişi başı 3000 olmak üzere hergün bir arkadaşımıza niyetlenerek 'Estağfurullah' çekilecektir.kendisine okutup listeden ayrılacaklar baştan katılmasın vebal almasınlar lütfen.
katılmak isteyenleri sayfaya bekliyorum.liste yarın saat 16:00 da tamamlanacaktır.ismini yazdırmak isteyenler buyursunlar.Dualarda buluşmak dileğiyle.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...yrun-hep-birlikte-tovbe-estagfurullah.897339/

merhabalar hanımlar.geçmiş günahlarımızın,vicdanımızı tırmalayan yaşanmışlıkların affı için
'Estağfurullah' çekilecektir topluca.
Hiç şüphesiz Allah merhamet etmeyi ve bağışlamayı sevendir.
topiğin işleyişi:
33 adet 'Allah-u Ekber'
33 adet 'Subhan Allah'
33 adet 'La ilahe illalah'
çektikten sonra kişi başı 3000 olmak üzere hergün bir arkadaşımıza niyetlenerek 'Estağfurullah' çekilecektir.kendisine okutup listeden ayrılacaklar baştan katılmasın vebal almasınlar lütfen.
katılmak isteyenleri sayfaya bekliyorum.liste yarın saat 16:00 da tamamlanacaktır.ismini yazdırmak isteyenler buyursunlar.Dualarda buluşmak dileğiyle.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...yrun-hep-birlikte-tovbe-estagfurullah.897339/

Bizim açtığımız konuya çok tezat bir paylaşım olmuş. Bu topicle alakası yoktur bu paylaşımın okuyanlar karıştırmasın işi.
Kişi bir başkası adına nasıl tevbe edebilir ki zaten? Bir başkası adına estağfurullah çekmek uygunmudur? Mümkünü var ise bu mesajın bu konudan silinmesini istiyoruz.

Bizim açtığımız konuya çok tezat bir paylaşım olmuş. Bu topicle alakası yoktur bu paylaşımın okuyanlar karıştırmasın işi.
Kişi bir başkası adına nasıl tevbe edebilir ki zaten? Bir başkası adına estağfurullah çekmek uygunmudur? Mümkünü var ise bu mesajın bu konudan silinmesini istiyoruz.
cnm anlamadm gerçekten aldığın bu cepheyi.kişi bir başkası için tövbe edecek olarak bakmamalısın bu konuya.topluca günahlarımızın affı için hergün bir arkadaşımıza nyetlenerek dua edeceğiz.böylesine gönüllerin birleştiğibir sayfada herkesin inanç ve emeğine saygı duymalısın bence.bu yaptığını yanlış buldum.bnm başka sayfalarmda var ve arkadaşlar kendi sayfalarının tanıtımını yaptğnda bundan rahatsızlık hiç duymadım.çünkü asıl amaç dualarda birleşmek benm topiğim buna vesileyse ne mutlu ban ve sana

üstelik bu tepkinden sonra inan imkanım olsa kendim silerdim paylaşımı.ama imkanım yok malesef.

iyide Nick kaş yapayım derken göz cıkarmışsın kimin hangi duayı okuyacagına,hangi duanın kabul olup olmayacagına kadar karışmışsın resmen.

biz kimse icin tevbe etmiyoruz ki.
tesbihatimizdan sonra ogun sirasi olan arkadas icin Allahtan bagislanma diliyoruz.
muslumanin muslumana ettigi dua makbul degil midir?
tepkiniz cok sert bence...
hic tanimadiginiz insanlar icin dua etmek insanin gonlunu genisletiyor ve ilginctir ki o anda yaninda gibi oluyor o insanin ruhu.

X