İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Günaydın kızlarr,
Bizim de akşam Türkçe'den zıt anlamlılarla ilgili ödevimiz vardı başka yoktu. Ben de okuma yaptırayım dedim, 2 sayfayı nazlana nazlana okudu maalesef. Test kitabı almıştım, matematik seviyor mesela, ama Türkçe ye geldi mi hiç yapmak istemiyor, yani okumayı sevmiyor.
Zelişi ben de merak etmeye başladım, bir selam verse, ama gelir sanırım ya.
Adileciğim sen de üzülme artık, bazen hakediyolar ne yapalım öyle öyle öğrenecekler.

kimseler uğramıyor artık buraya da..

canım..gelir inşallah bugün.yoğundur belki..bir selam verse yeter ..

ftemiz arkadaşım..işte böyle ..

sabah beri işlerim ters gidiyor..

yoğunluk var..çok fazla gelen evrak oldu onları işledim..ama yanlış yapmamak için dikkat ettim..inşallah onda bir hatam yoktur.

akşam çıkarken okulun telefonunun güvenliğe yönlendiriyorum..onu sabah geri almam lazımdı..bugün unutmuşum..arayanlar güvenlikle karşılaşıyormuş..güvenlik geldi söyledi ..yönlendirmeyi geri aldım..

bir hocanın yazıları vardı..hazırladık..teslim tutanağı hazırladım dün..

ama sabah elimin altındaki evrakları unutmuşum yoğunluktan..hoca aradı..benim evraklarım vardı..imzalanmadı mı..bana ulaşmadı .dedi
ben de hazır değil dedim..ama telefonu kapattıktan sonra baktım ki ..hazırlamışım..teslim tutanağını falan aldım hocanın yanına gittim..imzalattım ..evrağını verdim..bu nedir sabah sabah..

sonra biz meslek yüksek okuluyuz..ara sınavlar bugün başladı..bir hoca sınav kağınını çoğaltmak istedi..ben dünya kadar fotokopi çektim..arkalı önlü çekeceğime yanlış çektim..neyse o problem değildi..kolay halloldu ..ama bunca tersliğin içinde utandım biraz..

sonra yine üniversite de bugün sunum var..türkiyede yüksekokulların geleceği adında..hocalara sorduk katılmak istermisiniz diye..hepsi sınav zamanı oludğu için gidemeyeceklerini söylediler..

yüksekokul sekreteri bana bir dahili numara verdi..tuba hanima katılım olursa söyle..yok olmazsa da söyle..bilgi bekliyorlar dedi..

ben de aradım kağıtta yazdığı dahili numarayı..

"Alo tuuba hanım iyi günlerrrrrrrrr!! " dedim..devamını getirecektim ki karşı ses

"ben tuubaa hanım değilim ..ben rektör hoca !!!!!!!"

yine çok utandım..ama bana verilen dahilideki numarayı aradım..benim bir kabahatim yok.nedir bugün böyle anlamadım..kusura bakmayın yanlış çevirmişim sanırım dedim kapattım...

Sabah sabah ne çok iş yapmışın arkadaşım böyle yaa, tüm aksilikler de seni mi buldu? Besmele çekseydin bi, bazen olur öyle, iyi düşünelim de artık güzel bir öğleden sonran olsun. Hergün böyle yoğun olmuyordur ama değil mi?

Hay Allah bütün aksilikler üst üste gelmiş cnm zaten geneldede öyle olur neyse inşallah son yaşadığın aksilik hakikaten son olsun yani ne diyelim günün geri kalan kısmı güzel geçsin

aksiliklerde üst üste gelmiş.olacakların önüne geçemiyoruz ve o anları yaşıyoruz
günleri güzel geçirmen dileğiyle..

Slm, kızlar,

Önceki yazdıklarınıza bakamadım son sayfayı okuyabildim sadece, merak etmişsiniz beni, duygulandım gerçekten, teşekkür ederim.

Önceki akşam başlayan süreçle inanılmaz kötü bir gün ve iki gece geçirdim. Bugün biraz daha iyiyim.

Konu oğlumla ilgili pek tabi beni bu hayatta bu kadar bir tek onunla ilgili konular bu kadar sarsabilir herhalde.

Her şeyi anlatıcam size en başından itibaren ama buradan yazmak konusunda çok emin değilim aslında.

Anlatmaya başlayınca yazana kadar ağlayacağımı bildiğim için ofisin müsait olmasını bekliyorum.

Umarım iyisinizdir sizlerde...

Ay canım yaaa merak ettim bak şimdi, kötü bişey yoktur umarım:26:

biz iyiyiz canımda seni çok merak ettik.

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle Zeliş hayırdır inşallah, iyimisiniz şimdi, ben de merak ettim.

Arkadaşlar ben de geçen haftadan beri giremiyorum. Perşembe gününden beri bebeğim çok ateşliydi.39-40'a çıktı hep. Sürekli 4 saatte bir dönüşümlü ateş düşürücü kullanarak kontrol atına alabildik. Ama çocuk da mahfoldu, biz de. İnanın günlerdir, ne yemek yiyor, ne doğru düzgün uyuyor.Sürekli huzursuz.Ben de onunla uğraşmaktan uğrayamadım buraya. Ama çok şükür dünden beri iyi, topadı biraz kendini.

Bu arada ablanın başına çok oturup ilgilenemedik, kendi kendine yapmaya çalıştı ödevlerini, bilemediklerini sordu falan.
Hep hayal ettiğim bir durumdu kendi kendine ödev yapması ama şunu gördüm ki hiç verimli olmuyor. Çünkü tam anlamadan, üstünkörü yapıyor.

Dün akşam annem geldi bebekle ilgilendi ben de kızımla ödev yaptıktan sonra kaynak kitaptan soru çözdük biraz. Ben konuları baştan başlattırdım. Birlik, onluklardan başladık. Başlamaz olaydık çok ama çok sinir oldum, basamakları unutmuş. Yalan yanlış cevap veriyor. Ben de bağırdım biraz sinirden. Tabi sonra pişman. Ne yapacağız böyle ya.

geçmiş olsun canım..Allah acil şifalar versin..
bizimkilerin şu anda kendi başına ödev yapması çok zor..

Slm zelişcim seni merak ettik,biran önce aydınlat bizi

Çok geçmiş olsun cnm artık havalar hastalık havasına girdi maalesef.Ders konusunda canını sıkma çünkü aynı şeyi hepimiz yaşıyorua tekrar etmediğimiz sürece unutuyorlar sen haftasonları ona sorular hazırla kağıda arada tekrar yapmak iyi oluyo bizdede durun aynı çarpım tablosunu her akşam okutuyorum.

Sağol canım, hastalık, ders, iş-güç hayat ilerliyor işte.
Haklısın her fırsatta tekrar ettirmek gerekiyor da ama bizim işimiz de sadece onlar değil ki. Ama mecbur uğraşacağız tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…