İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Annem çok uzak sayılmaz ama neticede iki çocuğu da her sabah evden çıkartıp götürüyoruz.
Ah ah şu suçluluk duygularımızı nasıl yeneceğiz bilemiyorum, bende de çok oluyor, benim yüzümden, düşüncesi ama netice de biz de onlar için çalışıyoruz değil mi?
Biz bilinçli anneleriz, çocuklarımız için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz, bu kadar kendimizi üzmek yok, değil mi?Di mi kızlar?

Sağol canım hoşbulduk. Dediğin gibi muhasebecinin işi hiç bitmez.

Ahh ahh ne kadar doğru sölediklerin bende bunları söylüyorum kendime sık sık ama gel sen onu içimdeki annelik duygusuna anlat...

Ahh ahh ne kadar doğru sölediklerin bende bunları söylüyorum kendime sık sık ama gel sen onu içimdeki annelik duygusuna anlat...

Yalnız değiliz kızlar artık bu devirde hemen hemen herkes aynı durumda çalışıyoruz mecburen kuzucuklarda biraz daha büyüdüklerinde çalışan anneleri olduğu için daha mutlu olacaklar aslında:)

Yalnız değiliz kızlar artık bu devirde hemen hemen herkes aynı durumda çalışıyoruz mecburen kuzucuklarda biraz daha büyüdüklerinde çalışan anneleri olduğu için daha mutlu olacaklar aslında:)

Çok haklısın canım.

Benim annemde hep çalıştı ben çocukken. Okuldaki toplantılara koştura koştura gelip giderdi canım yaaa.

Ama onun sayesinde bugün sorumluluk sahibi bir bireyim inşallah bizim miniklerimizde öyle olacak.

Kişilikleri oturmuş, sorumluluklarını bilen, kendine ve çevresine faydalı birer insancık yetiştiriyoruz hepimiz...

Kesinlikle katılıyorum sana. Kızım birkaçsene öncesine kadar hep ağlardı arkamdan işe giderken. Geçen yıl doğum sebebiyle bi müddet çalışamadım. İstedikleri bazı şeyler için bak artık çalışamıyorum, hemen alamam dediğimde, artık ne zaman işe döneceksin diye sormaya başlamıştı:)

benim kız ne zaman artık evde duracaksın dedi bende ona anlattım böyle böyle çalışmam lazım herkes çalışıyo ihtiyaçlarını karşılamak için vsvs.. sende büyüyünce mesleğin olacak çalışacaksın dedim ben çalışmıcam ev hanımı olcam dedi

bizim öğretmen paraların arkasındaki resimlerdeki kişileri ezberleyin demiş sizde var mı bu
bir de Atatürkün hayatı ödevimiz vardı akşam. ben basitçe yazdırdım ama meğer gittiği okullar kazandığı zaferler yaptığı yenilikler detaylıca ezberleyin demiş
bu öğretmen bazen canımı sıkıyor yetişemiyorum bişeye delircemmmmmm

Canım bizde atatürk'ün hayatı metnini vermiş öğretmen yazın diye yarısını yazabildik. Kalanı bu akşam işte.

Bende çok geç gidiyorum sadece 2 saatlik bir zamanımız var.

Bu arada hem ödevler bitecek hemde kitap okunup hikaye haritası için zaman ayrılacak.

Birde biz çoook yavaşız.

Ama sizin öğretmen daha bir enteresan geldi. Para üzerindeki kişileri ezberletmek bu yaşta ne kadar doğru bilemedim.

tahtada sorcam demiş Atatürkün hayatını akşam yazdık bitirdik bikaç şey ezberlettim ama savaşları vs aklında tutamadı. para konusuna hiç girmedim birde dolar euro bişeyler sayıkladı türk parasıyla onları mı ayıracaklarmış ne bende tam anlamadım sormadımda.. matematikten 52 almış bayram öncesi (( onun üstünde durayım diyorum ama vakit kalmıyor..konudan konuya atlıyor gibi geliyor çocuk birini anlamadan diğerine geçiyor sanki izin alıpta gidemedim konuşmaya öğretmenle hiç hevesi yok zorla yaptırıyorum herşeyi

öğretmenlerde bazen farklı nasıl bir ödev verebiliriz diye düşünüp duruyorlar herhalde

En kötüsüde bu işte hep aynı durumdayız çocuklar isteyerek öğrenmiyor nedense? Müfredat ağır çocuklara göre.

Dolar euromu ayrılcakmış?yok artık daha bunlar türk lirasını kuruşları yeni öğreniyolar valla sizin öğretmen iyice aşmış kendini böyle daldan dala atlarsa tabiki çocuklarda bişey öğrenemez valla konuşmaya gidemediysen bence telefonla ara sor yani çocukların bişey anlamadığını açık açık söyle senin yerinde olsam hiç beklemez akşam aradım valla..

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bakalım bu akşam menüde hangi ödevler var?

Son bir saattir oğlana telefonda kitap okutmaya çalışıyorum :))))

Keyifli oldu baya güldük :)))

Günaydın kızlarr,
dün demiştimya Türkçe den ödev vermiyor öğretmen diye, kocaman 1 sayfa okuma metnimiz vardı A4 kağıdında, deftere onu yazdı, tam 3 sayfa, yaz yaz bitiremedik. Bir de onunla ilgili sorular vardı yazılıp cevaplanacak onu yaptık. 4 yaprak da yardımcı kitaptan hayat bilgisi yaptık. Saat nerdeyse 11'e geliyordu, zorla bitti yani ödevleri. Sizlerin nasıl geçti akşamınız?

Günaydın canım, geçe kalmışsınız ama biz her akşam yaşıyoruz bunu

Dün akşam ben eve gitmeden hikaye kitabını okutmuştum, hatta hikaye haritasına hikayenin resmini de çizmişti (hoş pek bir şeye benzememiş ama olsun. çizmiş işte kendisi çocuk ne anladıysa :) )

Evet gidince, 2 sayfa matematik ödevi (kitaptan) paralarla ilgili alıştırmalar ile 1 sayfa Türkçe yardımcı kitaptan okuma ve yazma yaptık. (bir sayfa dediğime bakma topu topu 4-5 satır yazdı)

Daha sonra hikaye haritasını tamamladık. Kitabı bugün geri götürdü.

Ayrıca dünden kalan matematik yardımcı kitaptan sayı büyüklükleri ile ilgili ödevlere yine bakamadık zaman kalmadı saat 11:00 e gelirken yatmaya gönderdim apar topar :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…