İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar çocuklarınız kaç kitap götürüp getiriyo, hoca tüm kitaplar gelcek demiş, onlarda maşallah bi 10 kilo ediyo herhalde:bbo:
veli toplantısında bi veli ben kitaplık yaptırırm dursun sınıfta demişti ama o veliden bi daha haber alınamadı
:bbo:

Biz sadece evde ödev yapacağı yardımcı setin 3 kitabını koyuyoruz çantaya.Milli eğitimin verdiği kitaplar okulda duruyor,kitaplıklarında.Kitaplık olması bu yönden çok iyi oluyor,yoksa dediğin gibi çocukların çantası külçe gibi ağır oluyor canım..

kızlar çocuklarınız kaç kitap götürüp getiriyo, hoca tüm kitaplar gelcek demiş, onlarda maşallah bi 10 kilo ediyo herhalde:bbo:
veli toplantısında bi veli ben kitaplık yaptırırm dursun sınıfta demişti ama o veliden bi daha haber alınamadı

chesscim sınıfta dolabımız var bugün kaynak setimizdeki kitapları okula götürdüm.öğretmen istemişti şimdi onlar okulda dolapta kalıcak
diğer kitaplarda çok değil zaten böylelikle ağır olmuyor çantası kızımın ama hepsini koysam dediğin gibi çok ağır olur çocuklar bel ağrısına yakalanır öylekafamçokkarıştı

kızlar sizden birşey öğrenmek istiyorum.çocuklarınıza yazı yazdırırken yada okuturken hangi yöntemle yapıyorsunuz.yani tektek harfleri okuyup sonra birleştiriyormusunuz yoksa harfleri vurgulayarak direk kelimeyi okuyupmu anlamasını sağlıyorsunuz.öğretmen arkadaşlarda cevap verirse çok sevinirim.

ben direk kelimeyi söylüyorum sesleri değilde heceleri öğretmeye çalışıyorum
zaten çocuk hece olayını çözerse yazmayıda çözmüş oluyora.s
haftasonu saatlerce el ele elle ela lale al at atla et çalıştık kızımla.sürekli karıştırdı.sesleri bilmesine rağmen hep karıştırıyo.akannehirbazı kelimeleri ezber gibi öğrenmiş el ve lale gibi söyleyince hemen yazıyor ama ele ve elleyi çok karıştırıyor
şu hece olayını bir öğrenseler işimiz kolaylaşıcak ama ne zaman öğrenirler bilmiyorum:uhm:

Bugün ödev rekorumuzu kırdık-tatlicadiarzu-,4 sayfa yardımcı setin kitabından,2 sayfa fotokopi,1 sayfa güzelyazı defterine ödevimiz var.Kuzucum eve geldi,elini yıkadı oturdu ödeve,biran önce bitireyim anne dedi..Defteri bitirdik,şimdi diğerlerine geçtik.
Bu arada bende öğrendikleri heceleri söyledim,sende yaz dedim,zaten şimdiye kadar el,ele,al,ala,ela vb.yazdılar.Bunları şimdilik sorunsuz söyleyince yazabiliyor..

Biz sadece evde ödev yapacağı yardımcı setin 3 kitabını koyuyoruz çantaya.Milli eğitimin verdiği kitaplar okulda duruyor,kitaplıklarında.Kitaplık olması bu yönden çok iyi oluyor,yoksa dediğin gibi çocukların çantası külçe gibi ağır oluyor canım..

chesscim sınıfta dolabımız var bugün kaynak setimizdeki kitapları okula götürdüm.öğretmen istemişti şimdi onlar okulda dolapta kalıcak
diğer kitaplarda çok değil zaten böylelikle ağır olmuyor çantası kızımın ama hepsini koysam dediğin gibi çok ağır olur çocuklar bel ağrısına yakalanır öylekafamçokkarıştı

bugun hocayla konuştum, kitaplık yapılcak ama o zamana kitaplar gelip gitcekmiş
ama çok saçma ya, mesela kitapların 2 numara olanları var onları neden götürelim ki, bugun sordum naptınız kitaplardan diye sadece mattan 3 sayfa yapmışlar o kadar, diğer kitaplar boşuna gitti yani, acaba bi ders programı olmuyomu ki bunların, ona göre gitse

bugun ödev olarak bi cümle ela lale al, bi cümlede lal, ela el ele yazdısempatiksalakcinni

ay tekerleme gibi bunlar ya, çocuklar yapamasın diye sanki,kaydirigubbakcemile3 biz ilkin ali gel öğrenirdik
kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Benim kız hala ödev yapıyor.Bizim öğretmene nazar değidi galiba,normal veriyor ödevleri diyordum,bugün fazla vermiş gerçekten.Babasına devrettim şimdi.Birde çok ödev olunca su kaynattı benim kızsempatiksalakcinni.Ben bitiremiyeceğim galiba,bitiremezsem ne olur anne,yarın okula gitmemek bile daha iyi falan gibi şeyler demeye başladı.:uhm:Babası bir taraftan ben bir taraftan moral veriyoruz ama kağnı arabası gibi yazıyor offff.Bugün ilk kez banada fenalık geldi ödevden..:nazar:

Son düzenleme:
bugun ödev olarak bi cümle ela lale al, bi cümlede lal, ela el ele yazdısempatiksalakcinni

ay tekerleme gibi bunlar ya, çocuklar yapamasın diye sanki,kaydirigubbakcemile3 biz ilkin ali gel öğrenirdik
kaydirigubbakcemile3
Dimi biz Ali gel öğrenirdik ilk önce.Ela lale el ele,ela lale al,lale lale al.Ben bile tekrarlamaya başladım kendi kendime..kafamçokkarıştı

Son düzenleme:

kaydirigubbakcemile3
haklısın canımkaydirigubbakcemile3
aynı tekerleme gibi bunlar çocuklar öğrenemesin diye ellerinden geleni yapıyorlar sankisempatiksalakcinni

bizde az önce ödevimizi bitirdik.bugün büyük a ve t yı yazdırmış öğretmen
yardımcı kitaptaki boşlukları doldurun okutun demiş.ben hepsini yaptırmadım hem çocuk yoruldu hem de öğretmenin göstermediği kelimeler vardı aklı fazla karışmasın diye okutmadım onları:1no2:
bugün ata talat atla gibi kelimelerin üstünde durdum daha çok:hulya:

Dimi biz Ali gel öğrenirdik ilk önce.Ela lale el ele,ela lale al,lale lale al.Ben bile tekrarlamaya başladım kendi kendime..kafamçokkarıştı

haklısın canımkaydirigubbakcemile3
aynı tekerleme gibi bunlar çocuklar öğrenemesin diye ellerinden geleni yapıyorlar sankisempatiksalakcinni

yani benzer sesler o kadar çok tekrarlanıyo ki, çocukların konsantrasyonu kaybetmeleri normal bence, benim bile kafam bulanıyo valla bakarken
:KK1:

bizde az önce ödevimizi bitirdik.bugün büyük a ve t yı yazdırmış öğretmen
yardımcı kitaptaki boşlukları doldurun okutun demiş.ben hepsini yaptırmadım hem çocuk yoruldu hem de öğretmenin göstermediği kelimeler vardı aklı fazla karışmasın diye okutmadım onları:1no2:
bugün ata talat atla gibi kelimelerin üstünde durdum daha çok:hulya:

canım öğretmen gibisin valla:KK1:

keşke kk kayıtları hiç silinmesede ilerde annem bizim için bunları yapmış diye burdan okusalar:KK1:

canım öğretmen gibisin valla:KK1:

keşke kk kayıtları hiç silinmesede ilerde annem bizim için bunları yapmış diye burdan okusalar:KK1:

öğretmen de oldum sayelerinde:roflol:keşke öyle bir imkan olsa okusalarkaydirigubbakcemile3
zaten büyük kıza polis olunca(kızım polis olacakmış) maaş alınca seninle tatile gideriz gezeriz beraber diyorum.o da anne yaşlanma seni havuza götüreceğim diyor.niyeyse takmış havuzu kafasına:roflol:neyse bu kadar yoruluyoruz bari büyüyünce bir günlerini görelim değil mi amayerimseniben

en geriden biz geliyoruz a ya geçemedik:emir_bebek:el elle ele yaptık haftasonu mattan koni küp prizma vb geometrik şekilleri öğrendi.ing de gelişme var this is li cümleler kuruyor almancada 10 a kadar sayıyorboshayallersmile

bizim bugün yine çok ödevimiz vardı.ayrıca bir sayfalık bir yazı getirdi oğlum onu bugün okumaya çalıştık. galiba yarın sınıfta tek tek çocuklara okutacak.öğretmen çok hızlı gidiyor diye kızıyordum ama şimdilik memnunuz bu durumdan.yalnızca sessiz harflerin sonuna sesli harfi eklemeyi beceremiyordu ,bugün okuldan gelince biraz daha kavradığını fark ettim. tam anlamıyla olmasada ilerletti harfleri birleştirme işini.böyle devam ederlerse öğretmenin dediği gibi kasım sonuna öğrenmiş olacaklar okuma yazmayı.

http://img177.imageshack.us/img177/4665/grnt0161.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/2391/grnt0164.jpg
Bugün a sesi ile kelimeleri birleştirip okuyup yazmaya başladık.Ağır ama emin adınlarla ilerliyoruz.Sınıfımın yüzde 95 'i verilen kelime ve heceleri ouyup,bakmadan yazabiliyor.Sürekli sesleri sezdirerek tekrar yapıyoruz.İlk grup seslerde acele etmemek gerek.

merhaba

benim oğlum da 1nci sınıfa başladı
ödev yapmak istemiyor çok zorlanıyor eşimle konuştuk acaba etüde mi versek okulun etüdü yok araştırdım eve yakın iki tane var anne nasılsa okumayı öğreneceğim diyor çalışmak tekrarlamak istemiyor bağırmadığım kızmadığım halde bana kızdın bana bağırdın diyor çok üzülüyorum sizce etüt nasıl olur gitmeli mi etüdün biri 4 lü sınıf diğeri 7li
lütfen yardım

merhaba arkadaslar ben de aranizdayim bundan sonra benim kizimda 1. sinif cok zorlaniyoruz ders calismak istemiyor ustteki okudugu yaziyi alt sirada okuyamiyor.delirecegim

en geriden biz geliyoruz a ya geçemedik:emir_bebek:el elle ele yaptık haftasonu mattan koni küp prizma vb geometrik şekilleri öğrendi.ing de gelişme var this is li cümleler kuruyor almancada 10 a kadar sayıyorboshayallersmile

onun işi daha zor valla bide yabancı diller var
bizimkiler matta hala anaokul düzeyinde resimde kaç araba var falan
sempatiksalakcinni

bizim bugün yine çok ödevimiz vardı.ayrıca bir sayfalık bir yazı getirdi oğlum onu bugün okumaya çalıştık. galiba yarın sınıfta tek tek çocuklara okutacak.öğretmen çok hızlı gidiyor diye kızıyordum ama şimdilik memnunuz bu durumdan.yalnızca sessiz harflerin sonuna sesli harfi eklemeyi beceremiyordu ,bugün okuldan gelince biraz daha kavradığını fark ettim. tam anlamıyla olmasada ilerletti harfleri birleştirme işini.böyle devam ederlerse öğretmenin dediği gibi kasım sonuna öğrenmiş olacaklar okuma yazmayı.

çok güzel canım, galiba daha iyi artık değil mi ilk zamanlara nazarankaydirigubbakcemile5

merhaba arkadaslar ben de aranizdayim bundan sonra benim kizimda 1. sinif cok zorlaniyoruz ders calismak istemiyor ustteki okudugu yaziyi alt sirada okuyamiyor.delirecegim

hoşgeldin canım, zamanla daha iyiye gider canım merak etme
kaydirigubbakcemile5

X