Cilt çatlakları hakkında

soruyorumoyleysevarim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
95
19
20
Kızlar selamlar. Şimdi şöyle ki ben çok fazla kilo verdim. Her yerimde ama her yerimde gebelik çatlağı gibi çatlaklar var. Vücudumdakilerden ziyade en çok göbeğim rahatsız ediyor. Bilirsiniz birçok tedavi yöntemi var. Krem denedim fakat derin ve beyaz olduğu için etki etmedi. Fakat lazer tedavilerinin %40-%80 arasında başarı sağladığını duydum. Aranızda yaptıran var mı? Ya da bilgisi olan. Özellikle biodermogenesi ve icon lazer arasında gidip geliyorum. Yaptıran varsa ne durumda, memnun mu, ne zaman yaptırdı, eski haline dönüyor mu, cilt sıkılaşıyor mu söylerseniz çok sevinirim. Bir de yaptıranlar doktor ismi vermeden fiyat bilgisi verirse çook sevinirim. Çünkü öğrenciyim fiyatlara göre ortalamaya göre para biriktireceğim. Şuanlık param olmadığı için gidip doktorlardan fiyat almaya da çekiniyorum. Yardımcı olursanız çoook sevinirim. Çünkü psikolojim bozuldu. Yaz bitmeden bi bikiniyle denize girebilseydim süper olurdu ajşajdpfkfk

Bende bir doktorla görüştüm icon lazer altın iğne gibi kombine çalışacağız dedi, benim çatlaklar yeni oluştu… keşke iyileşse. İnstagramda bi kadın fraxiva diye bi lazerle tedavi ederken hastamızın çatlaklarında küçülme oldu diyordu 2. Seansta iken ve uygun bir fiyat söylemişlerdi

Lazer denemeni tavsiye etmem kişiden kişiye değişebilir ama bende hüsranla sonuçlandı çatlaklarım eskiydi ama sıfır etki de tahmin etmezdim altın iğne de araştır bence

Bende bir doktorla görüştüm icon lazer altın iğne gibi kombine çalışacağız dedi, benim çatlaklar yeni oluştu… keşke iyileşse. İnstagramda bi kadın fraxiva diye bi lazerle tedavi ederken hastamızın çatlaklarında küçülme oldu diyordu 2. Seansta iken ve uygun bir fiyat söylemişlerdi
İyileşir tabiki sıkmayın canınızı. Kaç lira sundu doktorunuz ve hastanede mi görüştünüz acaba klinikte mi?

Lazer denemeni tavsiye etmem kişiden kişiye değişebilir ama bende hüsranla sonuçlandı çatlaklarım eskiydi ama sıfır etki de tahmin etmezdim altın iğne de araştır bence
Siz co2 lazer mi yaptırdınız kAç seans gittiniz. Nereyi ararsam en etkili yöntem lazer diyorlar. Yeni oluşmuş çatlakta çok etkili diyorlar , fibroblast tedavisi gördüm o nasıl acaba

çatlakların beyaz ve sedefleşmişse eğer onların düzelme şansı yok maalesef ama sürekli bir tedavi ile görünümlerini seni rahatsız etmeyecek şekilde azaltabilirsin. yalnız daha pembe ise orada hâla bir kan dolaşımı olduğundan beyazlaşmadan tedaviye başlarsan büyük oranda iyileşme sağlarsın ama geç kalma bir de son zamanlarda karşıma çıkıyor cold plazma arc sistem işlemini araştırabilirsin sonuçlar iç açıcı gibi gözüküyor

çatlakların beyaz ve sedefleşmişse eğer onların düzelme şansı yok maalesef ama sürekli bir tedavi ile görünümlerini seni rahatsız etmeyecek şekilde azaltabilirsin. yalnız daha pembe ise orada hâla bir kan dolaşımı olduğundan beyazlaşmadan tedaviye başlarsan büyük oranda iyileşme sağlarsın ama geç kalma bir de son zamanlarda karşıma çıkıyor cold plazma arc sistem işlemini araştırabilirsin sonuçlar iç açıcı gibi gözüküyor
Benimde çatlaklar yeni oluşmuş, hangi tedaviyi yaptırsam kararsızım

Benimde çatlaklar yeni oluşmuş, hangi tedaviyi yaptırsam kararsızım
yeni oluşan çatlaklar erken tedavi yöntemi ile büyük oranda azalıyor endişelenme sadece beyaza dönmesini engellemen gerekiyor hangi işlemi yapmaya karar veremediysen ya da maddi olarak şuan uygun değilsen ilerlemesini önleyebilirsin bazı yöntemlerle çatlak olan bölgelerini kesele oradaki kan akışı hızlandıktan sonrada güzel bir şekilde nemlendir ve onarıcı bakım kremlerini kullan fito madecassol gibi

yeni oluşan çatlaklar erken tedavi yöntemi ile büyük oranda azalıyor endişelenme sadece beyaza dönmesini engellemen gerekiyor hangi işlemi yapmaya karar veremediysen ya da maddi olarak şuan uygun değilsen ilerlemesini önleyebilirsin bazı yöntemlerle çatlak olan bölgelerini kesele oradaki kan akışı hızlandıktan sonrada güzel bir şekilde nemlendir ve onarıcı bakım kremlerini kullan fito madecassol gibi
Yok yok hemen gideceğim. Lazerle mezoterapi yöntemi uygulayan bir kliniği aradım lohusalığım geçsin gelcem dedim hemen gelin doğumdan sonra dediler:KK43: ay nasıl olcak bilmiyorum

Ay inşallah geçer canım sıkılıyor o yarıkları görünce 🥹 keselersen daha da artar dediler ben şimdilik kantaron yağı , hyalüranik asit kullanıyorum

yani onun için net konuşmak istemiyorum ben oradaki kan akışı hızlanıp kullanacağın ürünler daha hızlı emilsin diye söylemiştim ama sen nasıl iyi hissediyor öyle yap dediğim gibi korkma geçecektir onlar muhtemelen ama hep nemli tut kuru kalmasın N nesli123-

Ay kızlar beyaz çatlaklara çözüm yok demişsiniz benimkiler beyaz ama nasıl desem aşırı derin çukur çukur herkeste olan beyaz tene karışık silik çatlaklar gibi değil. Ben o çukursuluğun gitmesini istiyorum rengi beyaz kalsın hiç sorun değil. Skar şeklindeki çatlakları giderir mi lazerler

Kızlar benim ergenlikten beri var şu an 34 yaşındayım bir çocuk doğurdum. Tca yapmıştım evde kendim sıfır etki klinikte dermaroller yaptırdım aynı şekilde sıfır etki striot aynı etki en son Ankara’da özel bir muayenede fraksiyonel lazer yaptırdım sıfır etki. Doktor deride mutlaka düzelme olur dedi ama ne yazık ki gözle görülür hiçbir şey olmadı. Bu arada benim çatlaklarım bacak ve kalçamda egenlikten beri bir fiil çatlıyorum. Kilom 53 genelde 3 4 kilo oynarım 50-54 arası gibi ona rağmen cildim hemen çatlıyor. Ayrıca şunu da söyliyim benimkiler genelde yatay ve beyaz olarak oluşuyor. En son 2 sene önce falan bir anda 4 kilo aldım o zaman dikine daha derin oldu ne yazık ki. Göbeğimi sorarsanız çok çok az bir iki tane göbek deliği çevremde var. Kırmızıyken kesinlikle gidin iyileşme ihtimali artar. Bir de kaşıma keseleme hiçbir cilt için iyi olmuyor kaşıdıkça zaten deri daha rahat yırtılıyor. Tavsiyem sürekli yağ ve nemlendirici kullanın ben her gün yapıyorum sabah akşam bana fayda etmiyor ama çok fazla çatlağım var o yüzden deri altımda bozulma oldu çok fayda etmiyor diye düşünüyorum ama vicdanım rahat ediyor. Bir de beni görseniz moraliniz yerine gelir :KK76: çatlak herkes de yok evet insan çok üzülüyor evet neden böyle oldum insanlar kaç çocuk doğuruyor hiç doğurmamış gibiler diyorsun evet kocam beğenmezse diye düşünüyorsun evet hepsinden geçtim geçiyorum ama Rabbim bunu verdiyse vardır bir bildiği diyorum insanlar neler yaşıyor bunu da dert etme diyorum. Uzattım ama moral vermek de istiyorum bunu yaşamayan bilmiyor çünkü her şeyden önce kendinizi sevin kendinize değer verin eşiniz arkadaşlarınız ve diğerleri kötü yorum yapabilirler ama sen kendi değerini bilirsen bunların senin elinde olmadığını güzelliğinin bu çiziklerden ibaret olmadığını onlara hissettirirsen senden güzeli yok dünyada :KK15:

Fiyat soran olmuştu sanırım seansı 10bindi 3 seans yaptık hiçbir etki görmeyince devam etmedim ayrıca leke riski var kış mevsiminde yaptırmak gerekiyor

X