Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatma Ürünleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

kiki

minik pisi
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
84
9
Kızlar, bir süredir kafaya taktığım konulardan biri cilt beyazlatma. Öyle Michael Jackson gibi radikal bir değişilik değüil elbette amacım sadece biraz daha akça pakça şebnem ferah gibi sütümsü bir tene sahip olabilmek. Açık buğday tenliyim ama kuzey ülkelerindeki hatunlarda olduğu gibi porselen teni çok severim. Önce forumumuzun altını üstüne getirdim okudum. Sonra alışveriş sitelerine baktım. Sonunda şu 2 ürünü aldım, birini strawberryden diğerini ise cheapsmells den aldım:

$05864896801.jpg $krem.jpg

Smashbox'ın cilt beyazlatma toniğini ve Beauticians Secret'in cilt beyazlatma kremini aldım. Tonik için strawberry de beyazlatma gücü yüksektir falan yazıyo krem için ise kullanıp memnun olan bir sürü yabancı hatunbun yorumunu okudum sihirli bir krem falan diyolardı. Hee bunların yanı sıra forumda yazılanlardan ve ucuzluğundan etkilenip bir de aktardan Arap Kızı kremi aldım. Ama onu çöpe attım bir kez sürüp çünkü boş anıma denk geldi aldım ama sonradan güvenip de süremedim. Sadece 1 kez sürdüm yüzüme ve öyle ağır öyle yağlı bir yapısı vardı ki gözenekleri tıkamaması ve sivilce yapmaması olası değil gibi geldi bana. Birde içerisinde içeriğini açıklayan türkçe bir prospektüs falan olmayışı ben de çok soru işareti yarattı. Forumda biri de bu kremde amonyak var cilt kanseri olursunuz aman ha diye uyarmıştı oyüzden çok korktum ve cidden bende bir amonyakımsı koku aldım kremden dedim Meltem boşver bak 2 tane cillop gibi adı sanı belli ürün aldın boşver bu naneyi dedim çöpe attım:87:

Beyazlatıcılarım gelsin hele kullanıp da sonuç alırsam yazıciğim buraya. Hee bir de araştırmalarım sonucu cilt beyazlatma ürünlerinde olması gereken etkili 2 madde neymiş öğrendim 1. Kojik asit 2. C vitamini. Bu konuda etkili ürünlere sahip benim şu aralar maddi açıdan boyumu aşan markalar ise La Roche, Lancaster, Bioterm ve Skin Ceuticals. Ben bu aralar çilekten baya yüklü kozmetik aldım o yüzden cilt beyaztlama ürünlerinin en uygun fiyatlılarından almayı tercih ettim yularıda yazdıklarımı yani. Ama yazdığım diğer markaların inanılmaz güzel ürünleri var bu konuda biraz daha fazla paranız varsa bu uğurda harciycak mutlaka araştırın bu marakların ürünlerini de derim!

kiki sen süpersin ya ne diyim sonuçlarını merala bekliyorum,, hakikkatten güzel paylaşım yahuu..

:)) ay çok teşekkür ederim mutlu oldum güzel sözlerin için :) ben de çok aradım bu konularla ilgili bişeyler forumda o yüzden bişeyler deneyimleyince alıp edince paylaşıyım da diğer meraklılar da öğrensin dedim tatlım faydam olduysa ne mutlu :)

fydan olmaz mı yaa hem saç hem cilt hem de lens.. bir geldin maşallah her türlü değişimi gerçekleştirdin :KK70: yalnız senin cilt zaten bembeyaz daha ne kadar beyazlatcksın şeker?? harbiden kuzeydeki hatunların ciltleri gibi olsak üff süper olur yahuu :KK16:

yok benim cildim bembeyaz diil öyle hafif bir sarımtıraklık var bende yine açık tenliyim ama öyle porselen gibi değilim :) makyajla oluyorum ama fondöten pudra saolsun :)) amacım biraz ten rengim açılırsa daha az makyajla o halde durmak. çünkü özellikle yazın yüzüm çok terliyor fondöten ve pudra kullanamıyorum. Hem erkekler özel geceler haricinde gündelik hayatta daha az makyaj yapan hatunları daha doğal buluyor ve daha çok beğeniyorlar kendimiz için de sağlıklı olması bu durumun cabası! bir de tabii koyu renk saçlıyken daha da beyaz duruyordum ama saçları bu kadar açınca cilt rengim de hafif de olsa daha koyu durdu bence o eski açıklığı böyle elde edebilmeyi deniycem bakalım :)

anladım şkercim haklısın,, hem doğal hem de beyaz olmak gibi güzel bir his bir kadın/kız için çok güzel olsa gerek.. ayhh gençken yapmak lazım böyle şeyleri :KK70:

yok benim cildim bembeyaz diil öyle hafif bir sarımtıraklık var bende yine açık tenliyim ama öyle porselen gibi değilim :) makyajla oluyorum ama fondöten pudra saolsun :)) amacım biraz ten rengim açılırsa daha az makyajla o halde durmak. çünkü özellikle yazın yüzüm çok terliyor fondöten ve pudra kullanamıyorum. Hem erkekler özel geceler haricinde gündelik hayatta daha az makyaj yapan hatunları daha doğal buluyor ve daha çok beğeniyorlar kendimiz için de sağlıklı olması bu durumun cabası! bir de tabii koyu renk saçlıyken daha da beyaz duruyordum ama saçları bu kadar açınca cilt rengim de hafif de olsa daha koyu durdu bence o eski açıklığı böyle elde edebilmeyi deniycem bakalım :)

O zaman senin beyazlaman kolay olur. Ama bu kremlerin etkisi gecici oluyor, cildimiz malesef saclarimiz gibi degil, cabuk yeniliyor kendini. Ha bu krem bana iyi geldi hep kullanirim ben bunu diyorsan orasi ayri tabi. Bu kremleri kullanirken boynuna ve dekoltene de sürmeyi unutma yoksa renk farki olusur arada ve kötü görünür. Önümüz yaz 50 faktörlük günes kremini eksik etme yüzünden yoksa mazallah lekeler olusur yüzünde. Ben UNTin günes kremiyle ilgili konu acmistim ama pek ilgi görmedi. Cildi günesten korurken ayni zamanda beyazlatiyormus. UNTin ürünlerine bir bak istersen cilt beyazlatici ürünleri bol onun. Bu arada eger kremler ise yaramazsa pirinc suyu kullan. Ben bir ara kullaniyordum pambik gibi oluyordu cildim. :KK1: Pirincte kojik asit varmis o yüzden beyazlatiyor yüzü. Bal-limon maskesi de ise yariyor. Limonda bol c vitamini var. Bal da cilt beyazlatmada etkiliymis. Kremleri kullanirken bu maskeyi yapabilirsin. Iyi sanslar... :KK71:

bunların hepsi para tuzağı ve çoook tehlikeli Allah yaratırsa olur..onun dışındakiler hep kimyasal...:KK3:

yani bu ürün beyazlatıyo mu cildi...
Peki hiç zararı falan yok mu?

oriflame sadece güneş lekelerini gideriyormus yani güneşin etkisiyle kararmayı..alakası yok al dene istersen bende bembeyazım porselen beyazı ama esmer olmayı kesinlikle istemem iyikide değilim...ben sevmiyorum...

O zaman senin beyazlaman kolay olur. Ama bu kremlerin etkisi gecici oluyor, cildimiz malesef saclarimiz gibi degil, cabuk yeniliyor kendini. Ha bu krem bana iyi geldi hep kullanirim ben bunu diyorsan orasi ayri tabi. Bu kremleri kullanirken boynuna ve dekoltene de sürmeyi unutma yoksa renk farki olusur arada ve kötü görünür. Önümüz yaz 50 faktörlük günes kremini eksik etme yüzünden yoksa mazallah lekeler olusur yüzünde. Ben UNTin günes kremiyle ilgili konu acmistim ama pek ilgi görmedi. Cildi günesten korurken ayni zamanda beyazlatiyormus. UNTin ürünlerine bir bak istersen cilt beyazlatici ürünleri bol onun. Bu arada eger kremler ise yaramazsa pirinc suyu kullan. Ben bir ara kullaniyordum pambik gibi oluyordu cildim. :KK1: Pirincte kojik asit varmis o yüzden beyazlatiyor yüzü. Bal-limon maskesi de ise yariyor. Limonda bol c vitamini var. Bal da cilt beyazlatmada etkiliymis. Kremleri kullanirken bu maskeyi yapabilirsin. Iyi sanslar... :KK71:

aa süpersin çok teşekkür ederim harika öneriler vermişsin pirinç suyunu %100 deneyeceğim!! Bal ve limonu denemiştim hiç işe yaramadı bende...belki düzenli kullanmak lazım:) ben bu ürünleri ilk kez alıyorum cilt beyazlatma konusuna ilgim çok yeni başladı. Porselen gibi tenlileri oldum olası sevmişimdir ama bugünlerde yoğun ilgilenmemin sebebi yanaklarımla şakaklarımın arasındaki bölgede hafif karaltı şeklinde güneş lekelerinin oluşması aslında hep vardı ama nedense şu ara gözüme batıyolar iyice..Fondötenle kapanıyorlar evet ama normalde fondöten sürmeyince hafif grimsi bir iz gibi ordalar!!! taktım işte :) Bu benim aldığım ürünlerin fiyatı uygun işe yararlarsa hep kullanırım. Kimyasal bunlar diyen arkadaşlar, bence esas tehlikeli kimyasal boyuttaki ürün arap kızı kremi gibi içinde ne idiğü belirsiz şeyler olan yada radikal beyazlık iddiasında bulunan ürünler hani zenciyi beyaz yaparız cinsinden iddialar...Yabancı sitelere bakınca bu tip ürünler çok var. Benim aldıklarım biraz daha hafif ve güvenlik sınırı geniş kozmetik ürünler ilaç gibi şeyler değil yani, o yüzden problem yaratacaklarını düşünmüyorum içim rahat... Kojik asit ve c vitamini doğal ürünler zaten yabancı kimaysal maddeler değil esas içinde civa, amonyak vs gibi zehirli maddeler olan ürünler var ki amman diim!!! google cilt beyazlatma kremi yazınca ilk çıkan siteler onlar mesela! Hele bir ürünlerim gelsin kullanıyım deneyimlerimi yazıciğim size sevgili forumdaşlarım :)

Bu arada UNT ürünlerine baktım valla daha önce görsem direkt bunları alırdım neyse bakalım önümüzdeki ay mutlaka alıcam çok teşekkür ederim çok düzgün ürünlere benziyorlar.

resimdeki sensen normal halinde güzel inş başarılı olursun yan etki falan yapmaz inş

Bende bir süre sonra cildime beyazlatma serüvenime başlıycam.Suna Dumankaya'nın veya kızların sitede paylaştıkları açıcıları deniycem yararsa sanada yazarım canım.Takip ediyorum seni:KK34:

Bende bir süre sonra cildime beyazlatma serüvenime başlıycam.Suna Dumankaya'nın veya kızların sitede paylaştıkları açıcıları deniycem yararsa sanada yazarım canım.Takip ediyorum seni:KK34:

benim smashboz ürünüm geldi bugün :KK64: ilk kez sürdüm bakalım bana sanki beyazladım accık gibi geldi tabi muhtemelen bu placebo etkisidir hehehe :KK1:

Kremim de gelsin ikisini sabah akşam düzenli kullanıcam bakalım nolucak ... Ama bu arada ben de üstte ki mesajların birinde pirinç suyuyunun cildi beyazlattığı tavsiyesini okumuştum o çok içime sindi bir de onu deniycem, yalnız nasıl yapıcaz onu bilmiyorum şimdi bir internete bakım olmadı burdan sorarız :) sende de işe yarar gözle görülür bir gelişme olursa paylaşırsan sevinirmmmm:79:

resimdeki sensen normal halinde güzel inş başarılı olursun yan etki falan yapmaz inş

canım çok teşekkür ederim evet resimdeki benim ama fondötenli ben :)) ben hiç makyaj yapmadan duru halimle de öyle akça pakça olayım diye giriştim bu işe :) hadi bakalım :79:

Pirinçli tarif basit ama mantıklıymış bence. Şimdi şöyle yapıcakmışız 1 yemek kaşığı birinci 1 bardak suya atıp 3-4 saat bekletip çıkan suyla yüzümüzü siliyoruz ve haftada 2 kez olarak devam ediyoruz. Kimileri de pirinci kaynar suya atarak bekletiyor ve çıkan nişastalı suyu soğutup aynı işlmei gerçekleştiriyorlarmış. Çin ve Japon kadınlarının teninin duruluğunu ve beyazlığını buna bağlıyorlar. Bence doğru olabilir japon veya çin mutfağına meraklılar bilir pirinç çok sık tüketilen bir üründür. Çin de pirinç tarlalarında çalışan kadınların su olmadığından yüzlerini yıkadıkları pirinçlerin sularıyla yıkamaları sonucu güneş altında çalışmalarına rağmen bronzlaşmadıkları hatta giderek beyazladıkları öğrenilmiş. Dermotologica markasının sahibi de bu durum üzerine pirinci araştırarak hemen kendi ürünlerinde kullanmaya başlamış...evet bugünden itibaren pirinç olayını deneyeceğim arkadaşlar süper işe yararsa hemmen burdan duyururum!

benim smashboz ürünüm geldi bugün :KK64: ilk kez sürdüm bakalım bana sanki beyazladım accık gibi geldi tabi muhtemelen bu placebo etkisidir hehehe :KK1:

Kremim de gelsin ikisini sabah akşam düzenli kullanıcam bakalım nolucak ... Ama bu arada ben de üstte ki mesajların birinde pirinç suyuyunun cildi beyazlattığı tavsiyesini okumuştum o çok içime sindi bir de onu deniycem, yalnız nasıl yapıcaz onu bilmiyorum şimdi bir internete bakım olmadı burdan sorarız :) sende de işe yarar gözle görülür bir gelişme olursa paylaşırsan sevinirmmmm:79:

Tamam tatlım:KK12:

Pirinçli tarif basit ama mantıklıymış bence. Şimdi şöyle yapıcakmışız 1 yemek kaşığı birinci 1 bardak suya atıp 3-4 saat bekletip çıkan suyla yüzümüzü siliyoruz ve haftada 2 kez olarak devam ediyoruz. Kimileri de pirinci kaynar suya atarak bekletiyor ve çıkan nişastalı suyu soğutup aynı işlmei gerçekleştiriyorlarmış. Çin ve Japon kadınlarının teninin duruluğunu ve beyazlığını buna bağlıyorlar. Bence doğru olabilir japon veya çin mutfağına meraklılar bilir pirinç çok sık tüketilen bir üründür. Çin de pirinç tarlalarında çalışan kadınların su olmadığından yüzlerini yıkadıkları pirinçlerin sularıyla yıkamaları sonucu güneş altında çalışmalarına rağmen bronzlaşmadıkları hatta giderek beyazladıkları öğrenilmiş. Dermotologica markasının sahibi de bu durum üzerine pirinci araştırarak hemen kendi ürünlerinde kullanmaya başlamış...evet bugünden itibaren pirinç olayını deneyeceğim arkadaşlar süper işe yararsa hemmen burdan duyururum!

evet kesinlikle katılıyorum benimde annem pilav yapmadan önce pirincin suyunu süzer ve o suyla yüzünü yıkardı annemin yüzü pürüzsüz bende sivilce lekelerim için kullanıyorum oldukça etkili tavsiye ederim.

X