Tatlı Tarifi Çilekli Tatlı

Bal0ncuk

19.07.2021🎈
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2019
53.598
136.095
Merhaba güzeller güzeli Kadınlar Kulübü üyeleri

Bugün size iftarımızı açtıktan sonra midemizi yormayacak ama ağzımızı tatlandıracak harika bir tarifle geldim, görüntüsünü beğeneceğinizi tadına da bayılacağınızı umuyorum

MALZEMELER

200 Gr Pınar Labne
3 Su Bardağı Pınar Süt
1 Tatlı Kaşığı Gül suyu - ( isteğe bağlı 3 adet Kakule tohumu da kullanılabilir)
3/4 Bardağı Toz Şeker
4 Çorba Kaşığı Mısır Nişastası
Yarım Paket Vanilya
Çilek Sosu İçin
250 Gram Çilek
1 Su Bardağı Toz Şeker

Tatlımızın tarifi oldukça pratik

Öncelikle Sütümüzü ve farklı bir aroma katmak için Gül suyumuzu hafif ılıyıncaya kadar pişiriyoruz.
Daha sonra Şekerimizi, nişastamızı ve vanilyamızı ekleyip biraz karıştırdıktan sonra PINAR LABNEMİZİ karışımımızın içine ilave edip çok hafif ateşte karıştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişirip altını kapatıyoruz ve sunum yapacağınız kup bardaklarınıza aktarıyoruz.

Daha sonra sosu için; çilekleri ve şekeri rondoya ekleyip kıvama gelince muhallebimizin üstüne ilave edip istediğimiz şekilde süsleyip, 1-2 saat buzdolabında bekletip servise sunuyoruz.

Afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş Yarışmada bol şans diliyorum
Teşekkür ederim ablacım

Eline sağlık minnoşum çok güzeller ❤ Kaptın sen bu işi başarılar canım
Güzeller güzeli lilim
Teşekkür ederim

Baloncukuumm çok güzel tam ramazanlık bir tarifle gelmişsin
Ellerinee sağlıkk ❤ afiyet olsuuunn
Canımmmm, teşekkür ederimmmm

Ellerine sağlık Baloncuk,çilek sosunla beraber ne güzel iştah çekici olmuş,başarılar dilerim.

Ellerine sağlık reisim mükemmel gorunuyor insallah yerken ağzımızdan baloncuklar çıkmaz
Inşallah sen kazanırsın

Ellerine sağlık canım saatin de çok tatlı Yarışma da bol şanslar
Canım canım canım güzel kalplim
Teşekkür ederim

Ellerine sağlık reisim mükemmel gorunuyor insallah yerken ağzımızdan baloncuklar çıkmaz
Inşallah sen kazanırsın
Test edilip onaylandı reisimmmm sorunsuz
Gel sanada yaparım feda olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…