çıldırmak üzereyim !!!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendinizi ve çocuğunuzu koruma konusunda haklısınız.Eşinizin üstünüze yürümesi ve el kaldırması da hoş değil ama kendimi sizin yerinize koyduğumda eşimin ailesi böyle ciddi bir hastalık geçirirken ateşölçeri kv ye verdi diye laf etmezdim.
Siz onun ailesisiniz fakat hastanede refakat edeceği kişi de komşu yada arkadaşı değil babası.
Hiç linç yiyesim yok ama olaya bu pencereden de bakmak gerektiğini düşünüyorum

benim 2yasındaki çocuğumun hayatı onın 75 yasındski babasından 70 yaşındaki anasından daha değerli değerli benim için ateş ölçeride laf yaparım piyasada yok benim 2ySINDAKİ OĞLUMUN ATEŞ ÖLÇERİ ARTIK YOK

akıl yok hiçbirinde insan biz olduk onlar olmasın der ama nerde
Eşinizin el kaldırması bu kadar umursamaz olması kabul edilemez bence sizde bırakın ateş ölçeri canınızı kurtarmaya bakın dahada önemlisi cananızı kurtarın 🤦‍♀️

git kaç defa dedim gitmiyor babsı ölünce cenazesini kaldırıp test yaptıracakmış akılsız
Babası ölürse cenazeyi size teslim etmeyecrkler ki. Nereye gömüldüğünden haberiniz olursa ne ala. Gitmiyor teste ama pozitifse, ve serbestçe dışarı cıkarken başka insanlara da bulaştırdıgını bilmiyor mu? Babasını düşünürken başka insanların canına sebep olacagını? Hadi başkalarını da geçtim en yakın siz ve cocugu var. Bir tarafı düşünürken diğer tarafı kör kuyulara atmak olmaz ki. Ona da hak vermeye çalıştım çünkü ben de çok aileciyimdir ama yok nerden tutsan elde kalıyor kocanızın tavırları. O zaman evde odalarınızı ayırmaktan başka seceneğin yok. Ailenize gitseniz de olmaz gibi. Cünkü belki suan sizde pozitifsiniz. Bu defa anne babanıza bulaşır Allah korusun. Allah kolaylık versin.

eşimin annesi babası üst katında abisigil oturuyor.toplu halde koronaya yakalandılar 7 kişi .kayınpederim hariç heepsi evde kayınpeder hastanede...benimki sürekli dışarda ya da hastanede zaten hastaneye almıyorlar ...2 yasında bi çocuğum var korkuyorum kesin o kendine bulaştıracak çocuğun ateş ölçerinide gitti anasına verdı hiçbirinin durumu kötü değil kayınpeder hariç.şimdi piyasada ateş ölçer yokk!!! annemgile gitmeyi düşünüyorum o bizi düşünmüyor bende onu düşünmeyeceğim...dışarı önlrmsiz çıkıyor ....ateş ölçeri niye verdin dedim o konudn kavga çıktı üstüme yürüdü elini kaldırdı ben nasıl bir adamla evliyim anansı abbası değerlide biz değersizmiyiz nefret doluyum su an psikolojim iyice bozuldu hergün ağlıyorum en son yanına biri gitsin dediler benimki gitmeye kalktı bu kadar cahillik olur mu korona olup yatacak sonra zaten böbrek hstası napacağım benn bu adamla
siz de haklısınız ama esiniz daha çok haklı ailesi anne babası kardeşi pozitif babasının durumu kötü diyorsunuz biri kalacaksa tabi ki buda evladı olacaktır...
Sizin ailenizde o durumda olabilirdi
Eşiniz dikkat etmiyorsa yanlış yapıyor maske kullanmalı gelince duşunu alıp üzerini değişmeli bunları yapmıyorsa haklı
Ateş ölçer konusunda ben olsam bende verirdim çünkü pozitiflermiş siz de çocuğunuzu evde karantinaya alın

Dereceyi vermesi normal, bu hastalıkta ateş en önemli şeylerden biri. Annesi babası ile kalmayı tercih ediyorsa bırakın kalsın. Annenize gitmeyin, belki sizde enfekte oldunuz, tasiciyici olabilirsiniz.

Gerçi karantinaya alınan evlere giriş çıkış yapılmıyor esin nasıl gidiyor evlerine

eşimin annesi babası üst katında abisigil oturuyor.toplu halde koronaya yakalandılar 7 kişi .kayınpederim hariç heepsi evde kayınpeder hastanede...benimki sürekli dışarda ya da hastanede zaten hastaneye almıyorlar ...2 yasında bi çocuğum var korkuyorum kesin o kendine bulaştıracak çocuğun ateş ölçerinide gitti anasına verdı hiçbirinin durumu kötü değil kayınpeder hariç.şimdi piyasada ateş ölçer yokk!!! annemgile gitmeyi düşünüyorum o bizi düşünmüyor bende onu düşünmeyeceğim...dışarı önlrmsiz çıkıyor ....ateş ölçeri niye verdin dedim o konudn kavga çıktı üstüme yürüdü elini kaldırdı ben nasıl bir adamla evliyim anansı abbası değerlide biz değersizmiyiz nefret doluyum su an psikolojim iyice bozuldu hergün ağlıyorum en son yanına biri gitsin dediler benimki gitmeye kalktı bu kadar cahillik olur mu korona olup yatacak sonra zaten böbrek hstası napacağım benn bu adamla

Geçmiş olsun. Bence sizin uzaklaşmanız en doğrusu. Eşinizin ailesi zor bir durumda bide bu şekilde davranarak bence işleri zorlaştırmayın. Empati kurun biraz sizin anneniz babanız hastanede olsa hasta olsa ne yapardınız. Eşiniz de elbette kendi çocuğunu düşüyordur ama şu an diğer tarafta da ailesi var. Burda tek yapılması gereken şey. Eşinize yanında olduğunu hissettirip çocuğunuzun da güvenliği için belli bir süre kendi ailenizde kalacağızı söylemeniz. Burda çıldırılacaklık, psikolojik bozukluk yaratacak şey sizin olaylara verdiğiniz tepkiler. Biraz empati ve saygı her şeyi çözer.

benim 2yasındaki çocuğumun hayatı onın 75 yasındski babasından 70 yaşındaki anasından daha değerli değerli benim için ateş ölçeride laf yaparım piyasada yok benim 2ySINDAKİ OĞLUMUN ATEŞ ÖLÇERİ ARTIK YOK
bence sizin psikolojınız bozulmuş destek almalısınız

bn
iz semt olarak yakın ve farklı yerdeyiz o koronalı kişilerden ama hastenye gidiyor bişeyler istiyotlr götürüyor vs vs vefa destek hattını rasınlar diyorum mahalleye reklam olurlarmış lafa bak
Canını değil de elalem ne deri düşünen insana laf anlatamazsınız sanırım. Alın çocuğunuzu gidin, ben olsam giderdim. Şu cehalet yüzünden kendimi de çocuğumu da niye riske atayım yav? Böyle insanlar sabır testi gibi.

Ateş ölçere bu kadar anlam yüklemeyin bence.
Ayrıca sizde birgün kv olacaksınız.umarim sizin içinde onun anası bizden değerli değil diyen bir geline denk gelmezsiniz

Ayrıca annenize gitmeyi düşünmeniz bence çok akli selim bir davranış değil. Eşinize büyük ihtimal bulaşmıştır hatta size de. Belki çocuğunuza da. Çocukların çok hafif geçirdiği hatta belirtisiz geçirdiği biliniyor. Annenize bulastirmayacaginizin garantisi var mo?Siz ateşolcerin derdindesiniz. Eşiniz babasının vefatını düşünürken. Allah korusun benim eşim ailem enfekte olmuş babam ölüm döşeğindeyken benle ateş ölçer kavgası etse benimde gözüm kararır.

Çocuğunuz ve kendiniz için endişe etmekte çok çok haklısınız. Eşiniz de anlattığınız gibiyse gerçekten akılsız çok yazık kendine acımıyor belki ama başkalarına karşı aldığı vebali de düşünmüyor belli ki. El kaldırması falan da yenilir yutulur şeyler değil AMA ateşölçer meselesi gerçekten şok etti beni. Yani bu insanlar sizin eşinizin ailesi olmasını geçtim tanıdığınız insanlar. Hiç üzülmüyor musunuz bu insanların hasta olmasına? 7 kat el bu durumda ateşölçer istese veririm herhalde... Sizin yerinizde olsam yapacağım şey bu süreci bu kadar uzatmaz erkenden ailemin evine gider orada izole ederdim kendimi çocuğumla bir odada. Şuan gitmeniz ailenize de risk. Allah yardımcınız olsun belki bu kadar korktuğunuz ve bunaldığınız için böyle bir tepki veriyorsunuzdur.

Adamın duyarsızlığını, bilinçsizliğini,
karısına el kaldırıp dayılanmasını eleştirelim amenna ama benim babam hastanede yatarken, sonu belki de ölüm olabilecekken benimle ateş ölçer kavgası yapan eşimin yollarına gül dökmem.
Ne ateş ölçermiş arkadaş?
Sanki piyasada yok, bulunmaz hint kumaşı.

Bazı konularda haklısınız ancak bazı konulardaki bakış açınız insanlık dışı.
Evlat elbette en değerlimiz ama bunu eşinizin gözüne sokmanıza, 'anan, baban umrumda değiller, ölürlerse ölsünler' mesajı vermenize
de gerek yok.

Ayrıca neden evinizde bir adet ateşölçer vardı ki? Bozulma riski var farklı bölgelerden ölçen var örneğin dijital ve civalı ya da kolaltindan ölçen kulaktan ölçen vb olmak üzere birkaç çeşit olması gerekir diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X