Cikolata ve tatlidan vazgecmek bukadar zor mu :(

sofiaa35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
46
23
Bana birisi soylesin surekli aklimda tatli seyler var bian bos kalsam hemen dolaba kosuyorum :KK43: bisey yoksa markete.yemeden icim rahat etmiiyoo.nasil zayiflicam ben.benim gbi olan varmi.yani bi hastalik olanibilir mi:mad:

Bana birisi soylesin surekli aklimda tatli seyler var bian bos kalsam hemen dolaba kosuyorum :KK43: bisey yoksa markete.yemeden icim rahat etmiiyoo.nasil zayiflicam ben.benim gbi olan varmi.yani bi hastalik olanibilir mi:mad:
selam, umarim mesajimi görürsün. bende ayni durumdaydim. yani benim yedigim tatliyi baskasi yese komaya girer o kadar söyliyim. ayni anda 5 cikolata 2 3 paket gofret, sütlü tatli yanina bisküviyi hepsini beraber tüketebilen bir yapim var. tabi bunlar bir süre önceydi, simdi olmuyor mu yine oluyor ama her gün yemiyorum artik en azindan. cözümüne gelince ilk 1 hafta cok zorlanacaksin ama pes etmemen lazim. inan bana bas agrilari sinir stres yapacak sende tatli tüketmemek ama 1 hafta sonra yavas yavas bir seylerin düzelmeye basladigini fark edeceksin, eskisi kadar acikmadigini farkedeceksin mesela. daha enerjik olacaksin. inan bana sadece 1 hafta sabredip hic tatli yemezsen sonrasinda eskisi kadar krizlerin tutmayacak. seker bildigin uyusturucudur diyor doktorlar. simdi yemiyor muyum yiyorum elbette, haftada 1 gün yada 10 günde bir catlayana kadar canim ne istiyorsa yiyorum. onceden bir sürü seyi ayni anda yiyip tik demeyen ben artik 3. cikolatami yerken midem bulanmaya basliyor :) inan bana iyi bir kahvalti (mümkünse ekmeksiz ama ekmek yerine gecebilecek besinlerle yada cavdar veya tam bugday ekmekli) süt yumurta peynir agirlikli bir kahvaltiyla 1 ayda bu isin altindan kalkarsin gibi geliyor bana. bir de yediklerini buraya yazarsan insani az da olsa firenliyor burasi.

Canım tatlandirici kullan bu kadar şeker çok zararlı ayrıca o yediklerimizin içinde glukoz şurubu var şeker bile değil

Yaaa ne güzel basarabilmişsin bende çok isterim ne güzel tatlıya aram yok diyenlere özeniyorum yarin kan testi filan yaptıracam sonra denicem dediklerimi

Tatlıyı ne kadar yersen o kadar canın ister. Ben sabah kahvaltısı yerine tatlı yyen bi insandm. Hemde sevdiğim tatlılar baklava künefe falandır, en ağırları... ama ne kadar az yersen vücut o kadar az tatlı istemeye başlıyor. ilk zamanlarda biraz tutmaya calıs kendini. 3 günde bir ödül ver kendine o 3 günü beklemek dayanmanı sağlayacaktır. daha sonra haftada bir ye derken inan haftada bir yeme ihtiyacı bile duymayacaksın canım bi süre sonradır. ben belki 2 aydır ağzıma çikolata sürmedim 1 aydırda hiç bir tatlı yemedm en ufak ihtiyaç eksiklik yok ve canım asla istemiyor canım.

Ben de tatlıyı cok sevıyourm... tatlı bıseyler yeme ıhtıyacı hıssedıyorum hep :KK43: dıyette benı en cok zorlayan tatlı cıkolata vs yememek oluyor. Meyve sekerıyle karşılayın dıyorlar meyve yıyın dıyotlar.. ama cıkolata yerını tutar mı :KK43: 5 kg fazlam var.. Veremedım gıttı bu yaz :KK43:

kızlar tarçın kullanın ya süte katın için yada meyvenize bol bol dökün yiyin ki tatlı isteğiniz gitsin en işe yarayanı sıcak süte 1 tatlı kaşığı dolusu tarçın karıştırıp içmek mükemmel kesiyor ne tatlı ne çikolata isteği kalmıyor tadı da mis gibi güzel:)
sütün bağırsakları sabun gibi kaplayıp fazla yağların emilmesini engelleme gibi bir özelliği de varmış bbc belgeselinde izledim bilimsel çalışmalarla kanıtladılar bu da aklınız da olsun ek bilgi olarak:))

kızlar tarçın kullanın ya süte katın için yada meyvenize bol bol dökün yiyin ki tatlı isteğiniz gitsin en işe yarayanı sıcak süte 1 tatlı kaşığı dolusu tarçın karıştırıp içmek mükemmel kesiyor ne tatlı ne çikolata isteği kalmıyor tadı da mis gibi güzel:)
sütün bağırsakları sabun gibi kaplayıp fazla yağların emilmesini engelleme gibi bir özelliği de varmış bbc belgeselinde izledim bilimsel çalışmalarla kanıtladılar bu da aklınız da olsun ek bilgi olarak:))
Arkadasa katiliyorum bende tatli manyaklarindanim tuzu yagi hic aramam etmis yemekmis aram yok ama is cikolataya keke recelli balli ekmege geldi mi akan sular duruyor benimde kilo almamin tek sebebi de bu. Millet bir bisküvinin yarisini bitiremiyor ben ooo 2 biskuvi 3-4 cikolata ustune baska seyler felan rahatca yiyebiliyorum. Bir ara ailecek diyete basladik gunde 2 buyuk bardak bol tarcinli sut iciyorduk ve inanilmaz derece tatli istegini yok ediyor zaten sute tarcin katinca tatlimsi bir tat veriyordu. Simdi yine basladim her seye katabilirsin bitki cayi iciyorsan cubuk tarcin kat salatana meyvene serpistir.. Tarcin insulini dengeliyormus bu nedenle tatli istegimiz yok oluyormus

Toplu abur cubur alsak bitmeden icim rahat etmiyor
Ayni sorun kizlarr
Yardimm

X