Çikolata kistimi yok eden mucize!

Pisipisi16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2020
90
26
30
Arkadaşlar merhaba,burada henüz yeniyim. Buraya katılmamın sebebi ise benim durumumdaki insanlara yardımcı olmak. 3 ay önce doktora gittiğimde muayne olduktan sonra 5 cm lik bir çikolata kistim olduğunu söylemişti,bunun kısırlığa sebep olacağını ve sıkıntılı bir kist olduğunu söylemişti. Ayrıca adetlerim çok düzensizleşmeye başlamıştı çok fazla gecikiyordu.bunu da çikolata kistime bağlamıştı doktor.bana adet olmam için bi hap verdi bunu içince adet olacaksın demişti. Ben ilacı aldım fakat içmedim çünkü adet oldum ertesi günü.neyse Daha sonra adetimin 3.günü gelmemi ve hormon testi yapacağını söylemişti. Gittim test yapıldı ve ca125'im 43 civarı çıktı. Doğum kontrol hapı verdi bana 2 ay kullan gel kistine bakalım küçülecekmi dedi. Ben nedense o hapları hiç kullanmak istemedim ve kullanmadım da. Şimdi gelelim mucizeme :) adetim biter bitmez soğan kürünü uyguladım 15 gün düzenli bir şekilde sabah akşam içtim soğan kürünü. Soğan kürüm bittiğinde afedersiniz simsiyah kömür gibi adet olmaya başladım 3 gün parça parça simsiyah şeyler gelmeye başladı,sonrasında normal kanamaya döndü adetim. Simsiyah gördüğümde ben kesin kistim kanama yaptı filan diye düşünmüştüm... aradan 2 ay geçti ve ben bugün doktora gittiğimde kistimin tamamen eridiğini söyledi hiç birşey yok tertemiz dedi :)) soğan kürü yaptıgımı söyledim ilacı kullanmadığımı söyledim,simsiyah adet kanamamın başladığını söyledim. Doktor bana muhtemelen kistin erimiş dedi :)) adetim yine gecikti bu ay bi türlü günü gününe adet olamasamda o kistten kurtuldum arkadaşlar... çok uzun oldu farkındayım ama lütfen deneyin bu soğan gerçekten mucizevi bir nimett ...

Öncelikle çok geçmiş olsun. Soğan suyu gerçekten çok faydalı Ancak burda soğan vb kürleri uygulayan arkadaşların kistleri erimiyor çok uzun sürede. Acaba sizin kistiniz çikolata kisti değil de normal bir yumurtalık kisti olabilir mi? Adet düzeni dışında adet sancılarınız nasıldı?

Merhaba çok teşekkür ediyorum... ca125 tahlil sonucuma da bakılarak çikolata kisti denildi. Adetlerim felaket sancılı geçer kahverengi başlar genelde... doktora bende ısrarla sordum ve malesef çikolata kisti dedi hatta rahim filmi çektirecektim tüplerime bakılacaktı ama çok şükür gerek kalmadı.. ben ayrıca 1 haftadır da nöbet şekeri,fındık ve kedi hindi toz karışımını kullanıyorum. Aktarda hazırlatmıştık sivastan bir akrabamıza rica ettik çünkü heryerde bulunmuyor malesef. Tavsiye ediyorumm

Canım merhaba kistin başka bir sebeple tesadüfen erimiş olabilr. Cikolata kistleri dışı deriden kat kat daha serttir ve müdahale dışında delinmez. Sogan suyunun böyle bir etkisi yok malesef. Ben 4,5 kere yaptim boyutu hep ayni. Doktorlarada cok sordum erimez yanıtını aldım hep

Olabilir belki de dediğin gibidir canım,umarım birdaha nüksetmez... doktor yok kistin erimiş dedi olsaydı görürdü herhalde bende aslında biraz vesvese yaptım acaba vardı da doktor mu görmedi diye ama.. senin kaç cm canım ?

Çocuğunuz var mı peki,gebeliğe engel olduğu söyleniyor

Malesef canim gebelige engel cok denedım olmadi tüp bebekle hamileyim şuan. 4 cm benim. Bence bska doktorada gt dogum kontrol hapi baslasn hazır erimişken bidaha nüksetmesin
bizde çocuk istiyoruz,3 aydır denedik ama olmadı... çikolata kistinden dolayıdır diye düşündük ama kistim de yok olmuş,umarım denemelerimiz boşa çıkmaz artık. Progestan verdi doktor adetim geciktiği için ve düzene sokması için işe yarar mı bilemiyorum. Gebeliğe hazırlıyormuş sanırım

Çikolata kisti değilmiş şanslısınız, daha dün tüp bebek merkezinden geldik, malesef bu kiste çare yok ve biz de tüpe başlıyoruz

Çok geçmiş olsun fakat ben çikolata kistinin kesinlikle eriyecek bir kist olduğunu düşünmüyorum. Yıllarca mücadele ettim ve hala benimle. Çikolata kisti eşittir yapışıklık yaptığı için ben kalamadım hamile tüp bebek ile hamile kalabildim.

Bana doktorum ameliyatla almamız lazım dedi ama bende ameliyattan sa tüp bebek daha mantıklı geliyo. Size ameliyat dediler mi hiç

Bana doktorum ameliyatla almamız lazım dedi ama bende ameliyattan sa tüp bebek daha mantıklı geliyo. Size ameliyat dediler mi hiç
Merhaba evet iki doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Fakat Yinede kesin hamile kalırsın diyemeyiz dediler tekrarlamasıda oldukça yüksekmiş. Benim hiç ağrılarım olmadığı için sadece karın içi yapışıklıklarım vardı direk tüp bebek yaptırdım. Lucrinle kisti baskılayıp transfer oldum. Şu an ikiz hamileyim. Kist doğuma kadar iyice küçülürmüş. Allah nasip eder doğuma erişirsek sezeryanla temizleyecek doktor.

Bebim rahim filmimde de sıkıntı yok herşey normal tek sıkıntı kist. Allah sağlıkla kucağına almayı naisp etsin ikisini de başka tedavi gördün mü peki

bu karışımı kim önerdi size

Bebim rahim filmimde de sıkıntı yok herşey normal tek sıkıntı kist. Allah sağlıkla kucağına almayı naisp etsin ikisini de başka tedavi gördün mü peki
Çok teşekkür ederim hayırlı zamanda sizinde haberlerinizi alırız inş hayır başka tedavi görmedim yumurtlama problemimde mevcuttu normal yollardan Allah nasip etmedi. İnş sizin bunlara gerek kalmadan olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…