Çikolata kisti…?

selvi _bdr

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
433
99
26
merhaba kızlar Size birşey sormak istiyorum. Benim bir kızım var beş buçuk yaşında bir buçuk yıldır çocuk istiyoruz ama olmuyordu altı ay denedik olmayınca doktora gittim hsg çekildim ayrıyeten 4 tane düşüğüm oldu 3-4 haftalık tututanamadı iki tüpüm tıkalıydı ameliyat ile açıldı sonra femara ve çatlama iğnesi kullandım gebelik olmadı ama heray düzenli adet oluyorum yumurtlamam güzel ayrıca tedavide da olumlu yanıt veriyordu ama tutmadı. Bu hafta smear testi vermeye gittim doktoruma adetime iki gün vardı gelmişken hormonlarına bakalım dedi ca125 100 dü 35 altında olması lazımmış adetim bittikten sonra 5. Gün yine kan testi yapıldı ca125 80 çıktı doktorumun testi tekrar istemesinin sebebi regliyken yüksek çıkıyormuş diye sonra bu kadar yüksek çıkmaması gerekiyor dedi ayrıntılı ultrason istedi bugün girdim sonuçlara baktı oda temiz herhangi bir kist veya başka birşey yoktu bana çikolata kistin vardır dedi bazılarında gizli belirsizdir dedi reglim arada gecikir çok ağrılı olur regli öncesi kahverengi lekelenmem olur doktoruma da bunları anlatınca tanıyı koymak daha kolay oldu bana iki aylık doğum kontrol hapı verdi iyi geliyormuş herhalde ve özellikle bazı kadınlarda gebeliğe engel olabiliyor dedi ama gerçekten başka herhangi bir sorun yok kızım doğal şekilde oldu bu denli yıpranmadım çok yoruldum doktorum tüp bebek yapalım ocakta olmazsa bende o psikoloji kaldıramayacağımı söyledim benim gibi çikolata kisti olup doğum kontrol ilacından sonra gebe kalan var mı buarada herhangi kiste rastlanmadı kan değerlerimden anladı doktorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…