Çikolata kisti

sibelmtl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2023
29
2
24
Mrb ben 10 aydır evliyim yaş 22 7 santim çikolata kisti var sağ yumurtalık ta 3 defa doktora gıttım 1 yılınız dolana kdr bekleyın dedı ler kimse ameliyat önermiyor daha önce cocuk düşük fln olmadı soğan suyu fln denedim etki etmedi ilaç vermediler küçültme bilir ama gecmez dıye bırakn önce gebe kalman gerek dedı ler ama olmuyor napmam lazım daha once gebe kalmadığı halde çikolata kisti olup ameliyat olan gebe kalan varmı aranızda bir önerisi olan varmı evlendiğimden beride korunmuyorm kistimde yapışıklık flnda yok doktor gebe kalabılırsjn dedı ama olmuyor napıcam yardımcı olurmusunuz bir öneriniz varmı

Canım sakin ol öncelikle benim bir arkadaşım var onun da çikolata kisti var hatta bekarken öğrendi çocuğun olmaz dediler kıza daha temmuzda evlendi yeni şimdi hamile 2aya doğuracak sakın bu olayı büyütme stres yapma kendine tamam mı bende de polikistik over var 2yıldır tedavideyim herşey normal diyor doktor çocuğun olur ama o kadar çok büyüttüm ki kafam da bunu olmuyor sal biraz olur

Çok teşekkür ederim cevapladıgınız için arkadaşınızın kaç santimdi pekı ister istemez stres üzüntü oluyor ya nasıl olucam bılmıyorm

Çok teşekkür ederim cevapladıgınız için arkadaşınızın kaç santimdi pekı ister istemez stres üzüntü oluyor ya nasıl olucam bılmıyorm
Valla kaçtı bilmiyorum canım ama şey dedi hamile kaldığında gitmiş bebek diye şey bu demiş o kistmiş düşün olur düşünme sal lütfen

Merhabalar benim çikolata kistim var ilk öğrendiğim zaman 7cm di sağ tarafımda bana da hiç bir ilaç veremediler gerçi Yasmin doğum kontrol hapı verdiler iki ay kullanıp bıraktım başka bir doktor çikolata kisti nin boyutunu sabit tutar demişti ağrin azalır başka da hiç bir faydası olmaz demişti bıraktım bende rahim filmi çekildi temiz çıktı iki defa çatlatma iğnesi oldum tutmadı benim yaşım da 22 iki yıl dolacak neredeyse evliyim neden hamile kalmadığımi bilmiyorum daha bu arda ilk öğrendikten sonra ilaç vermediler bana kendiliğinden 3cm oldu ben soğan suyu içtikten sonra büyümüş tu 7cm olmuştu şimdi 4cm sabit boyda soğan suyu kisti büyütüp patlama riski var patlayınca ameliyat a almaları lazım diye biliyorum

Ben 2017 yılında ameliyat oldum, 6 cmdi kistim. Şimdiki aklım olsa olur muydum bilmiyorum ama o zaman için iyiki olmuşum o ağrılar, acılar çekilecek gibi değildi. Pişman değilim. Çocuk konusu farklı birşey hiçbir sorun olmasa bile olmayabiliyor, doktorların asla olmaz dediği kişilerin bebeği olabiliyor. Bana da yıllar içerisinde zorlanırsın bebek sahibi olmakta denildi ama hiç üzerime almadım bu düşünceyi. Kistle bebek arasında benim için bir bağlantı yoktu. Olması gerekiyorsa doğru zamanda olacağına, olmaması gerekiyorsa değil kist hiçbişey olmasa da olmayacağını biliyordum. Buna hep gönülden inandım, teslimiyet içerisindeydim. Şuan 30 yaşındayım 1.5 yıllık evliyim ve 18 haftalık hamileyim. Herhangi bir tedavi görmedik çok şükür istediğimizden çok kısa bir süre sonra doğal yollarla oldu. Allahım isteyen herkese sağlıklı sıhhatli mutlu huzurlu bir bebek nasip etsin. Yatıp kalkıp buna dua ediyorum.

Ameliyattan sonra 1.5 yıl kadar geçici menapoza sokuldum iğne ve ilaçlarla. Kadın doğum ilacı kullanmam gerekiyordu ama kullanmadım çok düzenli tabiki tekrarladı ama bir geldi bir gitti. Yemeklerime inanılmaz dikkat ettim. Bu işin bence %80 i kesinlikle beslenme. İnflamasyon oluşturmayacak şekilde beslenmek. Hacamat-Sülük denedim. Başka şeylerde yaptım ama onlar ilaçlı olduğu için buradan yazmak istemiyorum. Kısacası bebeğin kistten dolayı olmadığını düşünmek bana büyük bir yanılgı olarak geliyor. Sen önce sağlığına odaklan sonrası çok güzel olacak doğru zamanda doğru yerde.

Hamile kaldığımda 5 cm çikolata kistim olduğunu öğrendim ilk doktor kontrolümde. Öncesinde farketmemiştim bile. Gebelikle beraber küçüldü.

Bende slogan suyu 2 ay fln denedim ama hiç degişme Di şuan hiç bişey kullanmıyorum 9 santim le bile gebe kalanlar var ama hakkımızda hayırlısı Rabbım nasip etsin cok zor

Beslenmenizde neler tükketiniz neler yemediniz içmediniz acaba
Diyetisyen ve dahile uzmanıyla çalıştım. Alerji testlerim yapıldı biraz bireysel bir beslenme oldu. Ben sebze ağırlıklı ve saati saatine düzenli beslendim. Sizde bence kendinize özel bir beslenme şekliyle ilerleyebilirsiniz.

Anladım çok teşekkür ederim deniycem bklm

Bende slogan suyu 2 ay fln denedim ama hiç degişme Di şuan hiç bişey kullanmıyorum 9 santim le bile gebe kalanlar var ama hakkımızda hayırlısı Rabbım nasip etsin cok zor
Bugün hastaneye gittim bana içme dedi soğan suyu büyütüyor dedi kistim 5cm olmuş yarın daha iyi bir doktor gelecek Osman Fadıl kara internet d araştırabilirsiniz çok iyi bir doktor daha görüşmedim yarın inşallah bu kist için bişey söylerse yazarım size

Küçük ama kafamdan atamıyorum işte hep ister istemez sıkıntı bırakn önce olsada kurtulsam
Aynen öyle hele bi zaman geçti mi daha olmuycak gibi hissediyor insan aslında yaşımız küçük ama elalem yani kaynanam,, çok baskı yapıyor laf çarpıyor

Sogan suyu kimine cok iyi gelıyo kisti küçültüyo kimine göre hiç etki yapmıyor malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…