Çikolata kisti olup gebe kalan var mı

Kızlar bende bişey sormak istiyorum yanıtlarsanız sevinirim 3 hafta önce 5 buçuk cm kist çıktı soğan kürü yaptım doktor adet olunca gel dedi 1 hafta ara ile adet oldum ve ilk olduğumda doktora gittim 4 buçuk cm e indiğini söyledi yasmin verdi adet bitince gel dedi 1 hafta kullandım yasmini tekrar gittim ve kistimin tamamen gittiğini yumurtalığımın sağlam olduğunu söyledi ama doğum kontrol hapına devam etmemi söyledi bırakırsan tekrar adet olursun dedi ben 10 gün içtim bıraktım ve 12 gün oldu hala adet olmadım 7. Günümde kan testi verdim negatif (sonuç 2 )şuan şeffaf akıntım var hamile olabilirmiyim geç döllenmş olabilir mi yada 1 hafta ara ile adet olduğum için mi gecikti şuan normal takvime göre adetime 2 gün var

Doğum kontrol hapının ismi ne cnm. Allah bağışlasın evladını. Hamile kaldığın ay farklı bişe denemis miydin? 5 sene engel olmuş ama çok uzun bir süre
Amin tesekkur ederim.daha almadim ilaci reglin 2.gunu basliycam ins.ilac ismi vermek dogrumu bilmiyorum.hicbirsey kullanmadim canim.Ben tamamen birakmistim pes etmistim.Ama bir hamile gorunce Allahim bu duyguyu bana ve benim gibilere tattir der gecerdim.Allah buyuk😍

Ben 8 yıl önce ameliyat oldum uzun yıllar ilaç kullandım sonra tekrarladı :)
Benimde hamile kalinca gitmisti geri geldi ve bu sefer 6 cm olarak😔 arada agri yapiyor mu? Benim agrim olsa ona yoruyorum ve biraz korkuyorum.Patlama ihtimali korkutuyor beni.

Çok zorlu ama çok güzel bi hikaye 😍 bazen biseyleri ne kadar çok istersek o kadar kendimizden uzaklastiriyoruz sanırım. Bende 6 ay kendim denedim geri kalan 1 yılda da 2 hsg 1 aşılama 5 6 kere ilaç denemesi yaptım ama hiç tutmadı
Kısa sürede bu kadar şey denediğim için mi zaten bu yol çok yorucu ondan mı bilmiyorum ama içim çok daraldı artik. Bu ay ne kadar çok istesem de, olmamasına kabullenmeye çalıştığımı farkettim. Benim kistim büyümüyor 2.5 3cm arası tek taraflı ama hala engel olan biseyler var demekki
Bende bu durumdan sıyrılıp artık kabullenmek istiyorum çünkü yoruldum
Her ay her tedaviden sonra ümitlen boşa çıksın sonra insan çok üzülüyor
Doktorum demişti 10 cm çikolata kisti varmış hastasının aldırmaya geleceği ay hamile kalmış ve doğum yapmış
Bazen diyorum hersey kafada kabullenmekle bitiyor sanirim
Kun ye fekun. Ol der ve oluverir.🥰🙏

Benimde kistlerim var hiç korunmuyoz 10 aydır olmadı. Ahm çok düşük benim🥺 çikolata kisti ahm düşürüyor 🥺

2019 yılında boş gebelikten sonra öğrendim sağ tarafta 4,5 cm lik çikolata kistimin olduğunu. Daha önceki hiçbir rutin kontrolde görünmemişti. Tekrar bebek düşündüğümüz için kiste yönelik herhangi bir tedavi uygulamadık. Bebek için de doktorum bir yıl beklememizi, eğer doğal yolla elde edemezsek önce aşılama ile deneyeceğimizi söylemişti. Tam bir yıl sonra bir önceki gebelikle hemen hemen aynı tarihlerde gebeliğimi öğrendim. Sıkıntısız, çok güzel bir hamilelik geçirdim. Sağlıkla doğdu şükür bebeğim. Yanımda uyuyor şu an. :))
Özel karışımlar, vitaminler vs kullanmadım bu süreçte hiç. Hatta tedavisiz nasıl olsa olmayacak diye düşündüğüm için folik asit kullanımını bile bırakmıştım. Birkaç ay ovulasyon testi ile takip yaptım ama olmadı. O sıralar işe girdim ne kist ne bebek gün içinde aklıma bile gelmiyordu. Sonraki ay hamile olduğumu öğrendim zaten. Düşünüp, strese girmemek lazım derlerdi ama hiç inandırıcı gelmezdi. Gerçekten de doğruymuş.
Kist hamilelik boyunca bize eşlik etti. Boyutunda herhangi bir küçülme veya büyüme olmadı. Doğum sonrası rutin kontrole gittiğimde kisti göremedi doktor hatta çok şaşırdı. Onun yerine pcos görünümü var dedi. Bunun için de regl olmayı bekliyorum.

Yerleşme kanamasını duymuştum çoğu kişide oluyormuş iki ay önce adetime dört beş gün kala pembemsi kahverengi bir durumum oldu bir kac gün sonra beta 2.70 çıktı O gün adet oldum. Hamile olmayan birinde 0 çıkarmış kimyasal mı oldu bilmiyorum.
Doktorlar 5in altinda cikinca gebelik yok diyorlar ama bilemiyorum

Benimde hamile kalinca gitmisti geri geldi ve bu sefer 6 cm olarak😔 arada agri yapiyor mu? Benim agrim olsa ona yoruyorum ve biraz korkuyorum.Patlama ihtimali korkutuyor beni.
Bende agrı vs hiç bir yok sadece ara lekelenmeler oluyor oda azaldı adet döneminde bile ağrı yaşamıyorum

2019 yılında boş gebelikten sonra öğrendim sağ tarafta 4,5 cm lik çikolata kistimin olduğunu. Daha önceki hiçbir rutin kontrolde görünmemişti. Tekrar bebek düşündüğümüz için kiste yönelik herhangi bir tedavi uygulamadık. Bebek için de doktorum bir yıl beklememizi, eğer doğal yolla elde edemezsek önce aşılama ile deneyeceğimizi söylemişti. Tam bir yıl sonra bir önceki gebelikle hemen hemen aynı tarihlerde gebeliğimi öğrendim. Sıkıntısız, çok güzel bir hamilelik geçirdim. Sağlıkla doğdu şükür bebeğim. Yanımda uyuyor şu an. :))
Özel karışımlar, vitaminler vs kullanmadım bu süreçte hiç. Hatta tedavisiz nasıl olsa olmayacak diye düşündüğüm için folik asit kullanımını bile bırakmıştım. Birkaç ay ovulasyon testi ile takip yaptım ama olmadı. O sıralar işe girdim ne kist ne bebek gün içinde aklıma bile gelmiyordu. Sonraki ay hamile olduğumu öğrendim zaten. Düşünüp, strese girmemek lazım derlerdi ama hiç inandırıcı gelmezdi. Gerçekten de doğruymuş.
Kist hamilelik boyunca bize eşlik etti. Boyutunda herhangi bir küçülme veya büyüme olmadı. Doğum sonrası rutin kontrole gittiğimde kisti göremedi doktor hatta çok şaşırdı. Onun yerine pcos görünümü var dedi. Bunun için de regl olmayı bekliyorum.
Bende tedavi görmüyorum uzun yıllar ilaç kullandım zaten artık bitkisel ürünler ve vitaminlere geçtim. Çok sevindim Allah yavrunuzu size bağışlasın dilerim çok güzel bir ömrü olur. Allah ol deyince önünde hiç bir engel olmuyor her şeyin vakti zamanı var.:)

Bende tedavi görmüyorum uzun yıllar ilaç kullandım zaten artık bitkisel ürünler ve vitaminlere geçtim. Çok sevindim Allah yavrunuzu size bağışlasın dilerim çok güzel bir ömrü olur. Allah ol deyince önünde hiç bir engel olmuyor her şeyin vakti zamanı var.:)
Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi her şeyin zamanı var. Allah en hayırlı zamanda nasip ediyor her şeyi. Her şeyin gönlünüzce olması dileğimle. :)

bende derdimi anlatayım sağ tarafında 5 cm çikolata kistim hsg sonucum temiz eşimdede bişey çıkmadı 1 buçuk yıldır olmuyo malesef gebelik yumurtlamada sorun yok bu ay sadece güzel bir yumurtlama olmadı

hayıt otunu kist içinmi yumurtlama içinmi öneriyosunuz ben hiç kullanmadım da

bende derdimi anlatayım sağ tarafında 5 cm çikolata kistim hsg sonucum temiz eşimdede bişey çıkmadı 1 buçuk yıldır olmuyo malesef gebelik yumurtlamada sorun yok bu ay sadece güzel bir yumurtlama olmadı

hayıt otunu kist içinmi yumurtlama içinmi öneriyosunuz ben hiç kullanmadım da
Hayıt otu kist için faydalıymış kullanıp gebe kalan çok kişi duydum. Benimde yumurtlama da sıkıntı olmuyor. İnşallah hayırlısı olsun :)

X