Cikolata Kisti olanlar

merhaba arkadaşlar
yaklaşık 2011 şubatından beri bu forumu üye olmadan takip ediyordum.bende bir çikolata kisti hastasıydım ve ameliyat olmaya karar verme sürecimi ve sonrasını burada paylaşmak istedim ki belki bazılarına cesaret bazılarına umut olur :)öncelikle anneminde bir endometriozis hastası olduğunu yıllar önce laparoskopi ile zeynep kamil de ameliyat olduğunu hatta endo sunu (ki 8cm di)hamile kaldığı için öğrenidğini de öncelikle belirteyim :)ben 1,5 yıllık veliyim ve çocuk istediğim ve olmadığı için dr.basvurdum.ameliyatımı zeynep kamilde oldum tüm önyargılarıma rağmen.benim kistim 6 cm di fakat laparoskopi sırasında arka tarafında ultrasonda görülmeyen bir kist oldugu farkedildi ve minilaparotomi yani sezeryan kesiği yerinden ve o boyutta bir oprasyona da maruz kalmısım aynı anda :)tüm bunların sonucu 2 saat süren bir amliyat ve harika bir takım çalışması ile uyandığımda şükrettim iyiki zeynep kamilde ameliyat oldugum için.evet hasta profili cok iyi değil ve bazı temizlik ki ufak tefek sorunlarıda var ama benim yüzümü güldürdüler ki tüm bunlarra değdi :) ameliyat sonrası dr.um tüpleirm doğal göründüğünü fakat geçiş göremedikleirni söyledi hormon testleirmde yumurtlamamın çok çok iyi olduğunu biliyordum ama tüpleirmin ikisindende geçiş görememeleir umudumu kaybettirmiştiki o harika dr.tuba hn. bana karınımı bircok kez yıklamak zorunda kaldıklarını bu nedenle tüp geçirgenliğini görememiş olabileceklerini yumurtlarımda artık bir sorun olmadığını 3 ay sonra hsg cektirmem gerektiğini söylemiş ve beni cok rahtalatmıstı.(allah razı olsun ondan :) netekin arakdaşlar ben ameliyatımdan harika bir şekilde hiç ağrısız sızısız kalktım,ameliyat ekibi şahaneydi,şiddetle tavsiye ederim z.kamili :) asıl bomba benim için amliyatımdan 2 ay sonra hamile olduğumu öğrenmek oldu her ne kadar bebeğimi kaybetmiş olsamda(dr.bebek kaybının hiçbir şekilde ameliyatımla ilgili olamdığı konusunda beni tatmın etti,bebeğin böbrekleri gelişmemiş yani bölünmede bir hata olmusdu bunu da belirtmeden geçmeyeyim istedim )şimdi 2. bebek için çalışmalarımız var ağustos ayında kürtaj oldum 2 ay beklemem gerekiyor.sonuç olarak amleiyattan korkmayın önemli olana doğru dr. ve doğru yer.ve bu kistten de korkmayın benim gibi hastalar için hamilelil hiç uzak bir hayal hatta bir hayal bile değil.sevgiler

kızlar selam..beni tanıyan varmı bilmiyorum ama 6 aylık evliyim çikolata kistlerim vardı hatırlayan oldumu bilmem ..neyse kızlar dün doktora gittim kistlerim 1er mm küçülmüş..ağustosta gittiğimde sol overde 55*45 ve 45*40 iki adet birbirine yapışık kist vardı.soğan suyu 2 ay kullandım sonra başka bir kür buldum onu denedim hangisi etkili oldu allah bilir ama dün sonuçlarım şuydu.. sol overdeki kistler 1er mm küçülmüş 45*35 35*30 olmuş boyutları..sağda 20 mm lik bir kist oluşmuş ama :)) neden bilemiyorum.doktor yinede ameliyat dedi.eşimle konuştuk 6 aylık evliyiz 6 ay daha çaylara devam et sonra değişme olmazsa ameliyat olursun dedi..son haberler bunlar kızlar öpüyorum sizleri

kızlar merhabalar..20 nisanda laparoskopi ile ameliyat oldum çok şükr bugün işe başladım.ameliyatta hiçbirşey hissetmiyorsunuz önce bunu söylim çok korkaktım ve çok şükürki atlattım.çikolata kistim sol yumurtalığıma yapışık olduğu için tamamen söküp atamadılar.içindeki sıvıyı boşalttılar.sadece küçücük bir zar kaldı içinde.ama tabi üreme ve tekrarlama riski var.eylüle kadar gebe kalmaya çalış olmazsa tüp bebek deneriz dedi doktorum.bu arada ankara başkent hastanesinde ameliyat oldum.2 prof ameliyat etti+özel odada kaldım.çok ilgililer ve toplam 750 tl ödedim çok mutluyum..artık 6 cm lik kistim yok ve bebek için bir umut doğdu.gerisi Allah'a kalmış.öpüyorum sizleri

kızlar yine ben :)) umut olayım diye yazdım ilk tüp denemem ve çok şükür hamileyim :)))

Arkadaşlar bnde de 2009 yılından beri var o zamnlar 5 cmdi şimdi 8 cm olmus ve ben evleneli 6 ay oldu bebeğim olsun istiyorum gittiğim bütün doktorlarda acık ameliyata zorunlu derken dün gittiğim bi üniversite hocası laparoskopi yapıcam dedi (ama benim daha önceden karnım acıldı acık ameliyat oldum baska bi rahatsızlıktan dolayı) laparoskopiyi daha önce ameliyat olmamıs kişilere uygulanabiliyor diye biliyodum hocann oyle demesi beni çok şaşırttı hemen kabul edicektim ki ardından yumurtalığının %80ini kaybedersin ama dedi işte o zaman tekrar dünyam basıma yıkıldı..şimdi benim aklımı kurcalayan olay şu sol yumurtalığımı bu kist tamamen sarmıs ama sağ yumurtalığında bi sey yok ve cok fazla yumurta rezervin var dedi yani normal yollarla sadece sağ yumurtalığın sayesinde ben hamile kalamazmıyım sonucta laparoskopide olsam acık ameliyatda olsam sol yumurtalığım zaten gidicek yine sağ yumurtalıkla devam edicez ee şimdide zaten sol yumurtalık işlevini görmüyosa normal gebe kalmaya neden engel oluyor? bu belirsizlik bu umutsuzluk beni ailemi o kadar çok yıpratıyor ki aynı neye inanacağımı hangi doktorun seöylediklerini yapacağımı bilemez oldum bu konuda tecrübe sahibi olan arkadaslarımın yorumlarını bekliyorum :'(

Merabalar benimde çikolata kistim var henüz 3 cm den küçük o yüzden doktorum laparoskopiye gerek yok dedi ama 1 yıldır hamile kalamıyorum zaten kistide bu sebeple öğrendim neden hamile kalamıyorum diye doktora gittiğimde tanıştım kendileriyle yoksa hiç haberim yoktu yani bende bariiz bir rahatsızlık yapmadı belki küçük diyedir bilmiyorum. Doktor rahim filmine bakalım dedi çektik temiz dedi, hormon testleri yapıldı o da temiz ,eşimdede sıkıntı yok , ama bebekte yok Benim bir kızım var 5 yaşında dedim doktora bu kist o zaman da varmıdır muhtemelen yoktur dedi bence kendide bilmiyor

Bir ay serephone + çatlatma iğnesi denedik olmadı yine ve doktorum bana senin bir an önce hamile kalman lazım kist yumurtalarına zarar verir diyor ve aşılama yapalım diyor. Ben bu aşılama işine pek inanmıyorum aslında pek bi espriisi yok bence. bekleyeyim nasipse olur diyorum ama bi yandan da bu aptal kist büyür iyice zorlaştırır mı diyorum. Diyorum da diyorum yani Kafamda deli sorular ne olur sizde bişey deyin :18::18::18:

Bende sızın gıbı korku ve kaygı yasıyordum. 1 senedır endometrıus hastasıyım.Yazın agustosta laparaskopi yontemıyle ızmırde ameliyat oldum sag yumurtalıgımın ustundekı kist 9 cm olmustu ameliyat olmak zorunda kaldım . Sonra lucrın depot dıe 3aylık ıgne kullandım gecıcı menepoza sokuyor ve cok kotu 4 ay gecırdım. Bu 4 aydan sonra 3 kere reglı gordum son reglım asırı agrılı ve kotu gecınce hastanede kistin yıne dag tarafta yenilendıgını ogrenmıstım. Gecen ay cok uzulmustum. ama bu ay 5 haftalık hamile oldugumu ogrendım hemde kistime ragmen duan hersey cok guzel gıdıyor. Korkmayın dakın ben cok uzdum kendımı ama sımdı bebegım benımle:☺

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sanırım kısmet meselesi bu ben ikinci tüp bebeğimi yaptırcam çünkü

Ne zamandır bebek ıstıyorsun ki benım icinde 6 ay olmazsa tup bebek demıslerdı ben ım kendılıgınde n gerceklestı hamılelık

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba kistin içindeki sıvı boşaltılınca doğal yolla hamile kalamadınız mı

merhaba hamile kalabilidiniz mi acaba

Merhaba 27 yasindayim bende şans eseri yumurtalıklarım da kist olduğunu öğrendim 4.5cm dermiod ve 5cmde çikolata kisti mevcuttu çok doktora gttim sdce biri ameliyat derken diğerleri yumurta rezervi azaltacağını o yüzden bebeğin en iyi çözüm olduğu söylediler doğum kontrol hapı bile vermediler soğan suyu yapmıştım 4 ay sonra birden çikolata kistim küçüldü 2.5cm şuanda 7 aydır korunmuyoruz doktr klomenle tedavisine başladı ilk ay hamile kaldım ama kimyasal gebelik oluştu bu klomenle 2. Ayim 4 ay daha olmazsa tüp bebek dediler çünkü kısmen dolayı yumurta rezervi iyi değilmiş amh 1.68 çıktı bence ameliyat son çare olmali

Arkadaşlar ben dermoid kist ameliyatı olmuş biri olarak, hamile kalmanın imkansız olmadığının, doğal yollada kalınabiliniceğinin bir kanıtıyım. Tek taraftaysa özellikle diğer yumurtanız aktif hale gelir ve hamile kalınabilir. Benim sol tüpüme bağlıydı ve ben sol tarafta hamile kaldım, aslına bakarsanız orda hamile kalma ihtimalim daha azdı.. Hemen tüp bebeğe yönlendiren doktorlarım diğer yumurtalığı neden es geçtiklerini anlamıyorum. Bazı kadınlar doğuştan tek yumurtaya sahip olmaşarına rağmen hamile kalıp doğurabiliyorlar..

Kesinlikle katılıyorum klomenle gelişen yumurtalarım çikolata kisti olan tarafında daha çok gelisiyorlar doktor bile şaşırıyor ama dermiod kısmında tek yumurtam olmasına rağmen bile o yumurtanın daha kaliteli oldugunu ve dolenebilme yetegine sahip olduğunu gorduk dermiod kisti doktorlara gore daha zararsız

Kizlar umudunuzu hic yitirmeyin nolurr...daha oncede yazmistim sanirim kistimi buraya 8 cm...her gittigim doktor hamile kalman cok cok zor..imkansiza nerdeyse yakin gibi seyler soyledi...dort aylik hamileyim :) kistim kuculmuyo dort aydir..yapismis zaten oraya..hamile kalmasaydimda kuculme ihtimali yoktu muhtemelen..tup bebek dusunucektim ameliyat degil...bence ameliyat fikri son careniz olsun ve moralinizi bozmayin :))

Çok sevindim darısı başımıza inş:)7 aydır hergun bekliyorum peki herhangi bi tedavi uuyguladilar mi klomenle vs. Yada sen yumurta için herhangi bir kür

Kızlar kafam karıştı hamile kaldığımı öğrendim bide keseden büyük çikolata kistini gösterdi doktor önemli bişey değil dedi ben mi yanlış anladım yoksa

Merhaba çikolata kisti hamile kalmayı zorlaştırıyor ama sencçok sanslisin ki kalmissin benim doktorlarıma gore en iyi tedavi turu hamile kalmak ozamn kuculuyormus artık sana inş bi sorun teşkil etmez benimde var 7 aaydır bebis icin uğraşıyorum;( inş o mucizeyi bende yasarim peki sizin hamile kalmanizi etkiledimii tedavi gordun uz mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…