Çikolata kisti olanlar ve çikolata kisti ile hamile kalanlar gelin birlikte sohbet edelim

Sevgili hanımlar umut olmaya geldim. 4 cm çikolata kistiyle doğal yoldan hamile kaldım. Başımdan geçenleri anlatayım.

Evlendikten sonraki 1 yıl korunduk. Korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım ne yazık ki kalbi durdu kürtaj oldum. Doktor 2 adet geçtikten sonra korunmyı bırak rahim kendine gelsin dedi. 2 ay sonra tekrar denedik olmadı olmadı olmadı. Üstünden 5 adet geçti olmadı. Doktora gittim sorun ne diye çikolata kistim varmış. Doktor bana 1 yılı doldur sonra tedavilere başlarız dedi. O zamanlar buraya üye oldum hatta:) ne okuduysam yaptım kürler, hayıt civanperçemi Aslanpençesi, bal, tarçın, çörekotu, soğan, macunlar karışımlar ne var ne yoksa yaptııım hormonlarımla bir güzel oynadım bu şekilde bi 7 ay kadar daha geçti ben dedim yok yani. Tedavi olacağım psikolojik olarak her ay adet görüyorum yok dedim olmuyo. Bu sefer hamile de kalabildim ama dedim o beni teselli etti. Neyse doktora başladım ben tedavi olacağım kafaya koydum. Doktorum 1-2 ay bekleyelim bakalım bi takipte kalalım yumurtlamayı dedi. Bekledik yakaladık derken ertesi ay adet olmadım lekelenme oldu dedim aha hamileyim :) tabi değilmişim basit kist oluşmuş sonra ben bıraktım bu işleri sadece basit kist oldu diye rahim temizlensin diye 9 gün soğan kürü yaptım bi de paketli gıdaları hayatımdan çıkardım. Kuruyemiş, meyve sebze, balık, pancar turşusu, hurma, pekmez vs. yiyeceklere dadandım. Ertesi ay oldu yumurtlamayı hissettim hatta dedim apandisit bu ağrı :) neyse umudum geçmiş gitmiş tedavi olacağım 1-2 aya dedim. Kızlar ben yine adet olmadım dedim kesin çatlamayan yumurta yine. Doktordan randevu aldım yine de test aldım işte içimde umut kırıntısı var. Test pozitif. Gittim bi test daha aldım pozitif. Gittim kan verdim değer 547 mi neydi. Şimdi oldu 14 aylık Rabbim bekleyen herkese nasip etsin

Soğan kürünü ilk hamilelik düşündüğüm zamanlarda yapmıştım bende. Görüyorum 7 8 cm kistiyle hamile kalan da var küçük olduğu halde engel oluyo anlam veremiyorum
Maalesef ki bende şaşırıyorum cnm bende 3 cnm hamile kalamıyorum ama eski komşumuz 5 cm ile kendiliğinden kaldı . Allah’ın takdiri diyelim

Cokk sevindim. Gerçekten umut oluyo Rabbim evladiniza hayırlı sağlıklı uzun ömür versin benimde 6 yaşında oğlum var ama o zaman kist fln yoktu tabi 5 ayda kaldım. Şimdi 2 yıldır uğraşıyorum benimde denemediğim kalmadı. Soğan kürünü ne zaman başladın adet bitimi mi canım. Bide bende ekstra olarak tek tüp ve yapışıklıklar var tabi

Tek taraflı mi yapisiklik olmuş yoksa içeri de heryer yapisikmiydi canım. Şuan var mı çikolata kisti
Tek taraflı yapısıklık vardı sol tarafım sıkıntılıydı zaten. Sağ tarafım da problem yok. Evet suan tekrar sol tarafımda kist var ancak çikolata kisti olup olmadığından hala emin değil doktorum ben biraz psikolojik olarak kendımı rahatlatmak için takip etmiyorum

Canım zamanı unuttum ama Saraçoğlunun dediği gibi yapmıştım. Bi de o zaman Ekim ayında rahim filmi çektirmiştim. Son adetim aralıktı. Etkisi oldu mu bilmiyorum.

Ilk tup bebekte transfer oncesi nasil bir prosedur uygulandi

Benimde aynı şekilde sağ da bı sıkıntı yok ama genede olmadı hayırlısı napim artık yoruldum

5 cm çikolata kıstıyle 2 kez hamile kaldim, kızımı kaybettim kromozom bozukluğu vardı ama oğluma sağlıkla kavuştum çok şükür 9 aylık oldu, şuan kıstım 2 cm civarı, düzenli hormon tahlili yaptırıyorum, 2 bebeğime de hamile kalmadan 2 3 ay boyunca takviye edici vitaminler kullandım, maxijuno ve imprly, soğan Kuru yaptım kızımda enfeksiyon vardi biraz, bide clife macun kullandım, hormon tahlillerim rahim filmim eşimin değerleri iyiydi, amh de 2018 de 1.48.di o zamanlar 29 yaşındaydim, bi doktor idare eder bi doktor gayet iyi dedi, ortalama bi yumurta sayısına sahiptim, umudunuzu kaybetmeyin en önemlisi de kendinizi rahat bırakmaya çalışın, her 2 bebeğime de doktora gitmeyi düşündüğüm ay hamile kaldım

Benimde aynı şekilde sağ da bı sıkıntı yok ama genede olmadı hayırlısı napim artık yoruldum
Canım valla aynı şekilde çok yoruldum. Ama kader kısmet yani bir şekilde morali de yüksek tutmak lazım. Senin için de dua edicem Allah inşallah hayırlı zamanda nasip eder
Ben bi ara eski hesabımla cok fazla konuya takılıp kalmıstım cok kafama takılıyordu psikolojik olarak çok etkiledi beni. Kendıme söz vermiştim okumucaktım ama konuyu görünce tekrar dayanamadım. :) çok fazla takılıp kalmayıp kabullenmek gerek

Daha öncede konuşmuştuk senle canım diğer kapanan hesabımdan. Rabbim hayurki sağlıklı buyumetmeyi nasip etsin. Takviyeleri ilk kullandığın ay mı kaldın canım. Bide soğan suyu clife macun takviyeyi aynı anda mi kullandın. Clife i bende denemiştim ama tabi o zmn tüp sıvı doluymuş hamilelik olması mümkün değilmiş. Şimdi sol tüp alındı sağ iyi durumda

Allah razı olsun canım bende senin ve bizim gibi olanlar için dua edicem zaten sürekli ediyorum. Bende eski hesabımı kapattim sırf okumamak için ama hala olmayınca belki yapılması gereken bişe vardır umut olacak msjlar vardır diye bi süre sonra tekrar hesap açtım. Tez vakitte Rabbim bizlere de nasip etsin

6 yaşında bi oğlun varmış Allah onu bağışlasın sana inşallah bazen benım hiç cocugum olmucak düşüncesi geliyor daha cok korkuyorum
Amin canım cümlemizin evladını ben oğluma 5 ayda kalmıştım o bile yetmişti bana heralde benim çocuğum olmicak hiç yasamicam bu duyguyu gibi geliyodu çok şükür Rabbim nasip etti hiç öyle düşünme. Oğlumu doğum yaptıktan sonra 2. Yi hiç dusunmedim hiç yapmicam diyodum zor çünkü anne olmak hatta 2. İçin uğraşanlar neden ugrasiyo.diye dusunuyodum istemsiz oğlum 4 yaşına gelince kardeş diye tutturdu sonra bana da istek geldi istedim ilk aylar kafama hiç takmadım ama bı yandan da hissediyodum olmicagini eski düşüncelerimi bende yasicagimi dusunuyodum. Öyle de oldu. İnan ilki gibi isteniyomus tabiki çocuğun olması çok büyük bi teselli. Ama şuan aklım fikrim hep hamilelikte benimde şuan bi daha anne olamicam düşüncesi hiç cikmiyo aklımdan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…