Çikolata kisti nasıl belli olur ?

Umutvari

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2023
860
399
Kızlar selamlar. Size bir sorum olacak. Benim reglden bir kaç gün önce pembe renkte akıntılarım geliyor. Sonra tam günümde regl oluyorum. Bu genelde çikolata kistinde olan bir şeymiş sanırım. Forumda bir kaç kişi öyle yazmış. Ben geçen ay farklı sebeplerden ötürü 4 farklı kadın doğum uzmanına göründüm. Onlar da hem karından hem de alttan ultrason yaptılar. Ayrıca ilaçlı tomografi de çekindim. Eğer çikolata kisti olsaydı bu tahlillerde görünür müydü acaba ?

Teşekkür ederim
Merhaba benim de adet öncesi 1 gün kahverengi lekelenmelerim oluyor. Çoğu kez bir sorun olmadı. Bazen kist oluşuyor ama o da adetle atılıyor. Çikolata kistleri kalıcı olur. Ama rahimde minik polipler de adet öncesi lekelenmeye sebep olabilirmiş. Kimi doktorlar da 2-3 gün süren lekelenmeyi normal karşılıyor

Rahimde polipte kanama akıntı gibi belirtiler veriyor. Rahim filminde polip çıkmadı.. doktorum tüp bebeğin son aşamasına gelince hsg görüntüsü olan filmde polibe benzer gördü histeroskopi yapalım dedi meğer 2 polip rahime yapışık duruyormş. Bugüne kdar ara kanama yoğun regl sebebi buymuş. Rahm filminizin görüntüsünü çok iyi bir doktora gösterin benm güya raporda tertemiz yazıyor 🤦‍♀️

Rahimde polipte kanama akıntı gibi belirtiler veriyor. Rahim filminde polip çıkmadı.. doktorum tüp bebeğin son aşamasına gelince hsg görüntüsü olan filmde polibe benzer gördü histeroskopi yapalım dedi meğer 2 polip rahime yapışık duruyormş. Bugüne kdar ara kanama yoğun regl sebebi buymuş. Rahm filminizin görüntüsünü çok iyi bir doktora gösterin benm güya raporda tertemiz yazıyor 🤦‍♀️
Aaa polipler gebeliğe engel. Ben de histeroskopi yapamadım tüp bebek doktorum da önermedi. Önerseydi anestezili olacaktım ama. Bende de 1 gün leke gelir inşallah normaldir

X