çift embrıyo mu tek embrıyo mu sizce

kalfe

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
495
267
dondurulmus 5 .gun biri çift biri tek embrıyom kaldı. 2.transferımı olacagım ama içimden süreklii ikiz denemek geçiyor doktorumda tabı koyarız ama bakabılecek mısın ıkı cocuk bı anda zor olur dedı . çocuklugumdan berı hep ıkız cocuklarım olsun ıstemıstım doktor çift embrıyo dondurdum deyınce cok heveslenmıstım. bılemeıdm sızce zor olur mu bu sefer değilse de dıgerınde ılla kı koyulacak bu embrıyom çünkü ıkı embrıyom kaldı sadece. bu transferımde bırnı koyarsam gerıye sadece 1 embrıyom kalacak. Sizce ne yapmalıyım kafam karıstı :oops:

3deneme ve 35 yas sonrasi cift embriyo transferi oluyo diye biliyorum yanlis mi acaba? Sahsen ben bi tane ile mahvolmus durumdayim 2tane olsa napardim bilemiyorum burda size bagli hersey bakarim sinirlerimi kontrol ederim dayanırım diyorsaniz bi kerede 2 bebis😅

3deneme ve 35 yas sonrasi cift embriyo transferi oluyo diye biliyorum yanlis mi acaba? Sahsen ben bi tane ile mahvolmus durumdayim 2tane olsa napardim bilemiyorum burda size bagli hersey bakarim sinirlerimi kontrol ederim dayanırım diyorsaniz bi kerede 2 bebis😅
bende oyle bılıyordum ama sordum hatta cıft embrıyo dondurdunuz ama krıterler bana uymuyor nasıl olacak dıye ıstersen bu transferınde koyarız amaç bakabılecek mısın zor olur dedı. bunda degılse bı sonrakınde ılla kı koyacaksınız o zamanda bakımı vs olacak dedım :KK48:
bu arada benım 3 embrıyom olustu 2 tek 1çift. Teklerden bırı kımyasal oldu bu transferımde çift denesek mı demıstık

Benim de iki embriyom vardı. İkisi birlikte dondurulmuştu. Doktorumla tek tek koymayı planlamıştık ama transfer günü embriyolog birinin kalitesinin çok düşük olduğunu, çözüp tekrar dondurulması bozulmasına sebep olacağını söyledi. Doktor da bir tanesinin tutunma şansını da daha çok arttırır fayda sağlar dedi diye 2sini de koyduk. %10-15 ihtimal vermişti ikiz olmasına. Sonra ikiz olduğunu öğrendik🥹
Biz çift yumurta ikizi sanmıştık ama öğrendik ki tek yumurtam bölünmüş. Yani olacaksa olur bir şekilde düşünmeyin o kadar🤍

Benim de iki embriyom vardı. İkisi birlikte dondurulmuştu. Doktorumla tek tek koymayı planlamıştık ama transfer günü embriyolog birinin kalitesinin çok düşük olduğunu, çözüp tekrar dondurulması bozulmasına sebep olacağını söyledi. Doktor da bir tanesinin tutunma şansını da daha çok arttırır fayda sağlar dedi diye 2sini de koyduk. %10-15 ihtimal vermişti ikiz olmasına. Sonra ikiz olduğunu öğrendik🥹
Biz çift yumurta ikizi sanmıştık ama öğrendik ki tek yumurtam bölünmüş. Yani olacaksa olur bir şekilde düşünmeyin o kadar🤍
ayy ne guzelll olmuşşş cok mutlu oldum sızın adınıza hamılelıgınız nasıl geçti pekı :KK36: :KK36:

2 embriyo koydurun nasip herşey ama ikiz hamilelik ve ikiz bebek bakımı dışardan göründüğü gibi ponçik değil cokcok meşakkatli gerçekten gurbette yanlizsaniz hele ki vs.
Herşey moral ve stresi azaltmak la güzel ilerleyebilir pekala ama bunu sağlamakta kolay değil herkesin vücudu rahmi ikiz gebeliği kaldiramayabilir sonucunda riskleri var
Tabiki yinede herşey kısmet diyorum hayirlisi ise hakkinizda olsun

2 embriyo koydurun nasip herşey ama ikiz hamilelik ve ikiz bebek bakımı dışardan göründüğü gibi ponçik değil cokcok meşakkatli gerçekten gurbette yanlizsaniz hele ki vs.
Herşey moral ve stresi azaltmak la güzel ilerleyebilir pekala ama bunu sağlamakta kolay değil herkesin vücudu rahmi ikiz gebeliği kaldiramayabilir sonucunda riskleri var
Tabiki yinede herşey kısmet diyorum hayirlisi ise hakkinizda olsun
evet ben de oyle dusunuyorum

X