çeyizinizin evden çıkışı

TuzluCekirdek

Burası soğuk odalar!!!
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2007
3.734
94
kızlarrr selamm

peki yaa evlendiğinizde baba evinden çeyiziniz çıktığında ne durumdaydınızz?? benim annem bir odada babam bir odada ağlıyordu teyzem onlar ağlıyor diye eşyaların başındaydı ve annem sonunda hastanelik oldu doktor neden bu kadar ağlıyosun dediğinde anneme annemin cevabı KIZIM EVLENİYOR OLDU doktorda anneme ne mutlu sana bak evinden telli duvaklı çıkıyor dedi... peki ya sizin çeyiziniz o evden çıktığında neler oldu,neler yaaşadınız?

sevocum bizde ağlama olmadıfisfisfis
halam 1 hafta öncesinden geldi zaten hazır olan çeyimizi toparladı..beyaz hurçlar aldık herşeyi o hurçlara yerleştirdik..üzerine de kırmızı kurdela bağladık kocaman kocaman..
kocam,kayınvalidem,abisi ve eltim vardı yanlarında da taşıyacak kişiler..güzel bir örtü serildi kapalı kasa kamyonete.üzerine de çeyizlerim yerleştirildi.
kolilenmiş mutfak eşyalarımı da beyaz kağıtlarla kapatmıştık,yine üzerine kurdeladan bir fiyonk yapmıştık..
evde açarken zor oldu ama çok güzel oldu..
niyeyse biz ağlamadık...bilseydim bu günleri yaşıcağımı ağlardım vallahi..:1closedeyes:

saruboceqqq lütfen ama bak kafanda durup hep onu düşünürsen eşinden bile soğursun her evlilikte oluyor böyle şeyler lütfen takma eminim eşinde pişmandır

bende de çeyiz alma olmayacak
kardesim ve arkadasımla yavas yavas yerleştircez eşyaları

Ben çeyizlerimi çok özenli bir şekilde kolilemiştim. Evde hummalı bir çalışma oldu, çünkü
kargoyla yaklaşık 2000 km gidecekti.:roflol:
Hal böyle olunca çeyiz alma falan olamadı biz hazırlayıp kargoya verdik.
Düğün dönüşü eşimle beraber açıp, yerleştirdik. Gerçi bence daha güzeldi.
Genelde kalabalık olur bu gibi şeyler biz eşimle istediğimiz gibi deneme, yanılma
yoluyla düzenlemiştik evimizi.

benimde çeyizim çok uzağa gidiyodu annem teyzemler babam herkes ağlıyodu ben de çok kötü oldum tabi :çok üzgünüm::ama itiraf etmeliyim ki çeyizim çıktıktan sonra ev bayağı bi rahatlamıştı...

bizde çeyizlerimi özenle koliledik hazırladık kırmızı kurdeleli bohçalarımı hazırladık kayınvalidem görümcem ve eltim çeyizimi almaya geldi bizde ağlamadık ama bir duygusallık vardi tabiki düşünsene sana ait olan herşeyi başka bir eve taşıyosun............

Çeyizimi güzelce beyaz hurçlara koyup kurdelelediler.Eşimin ailsi aynı yerde olmaığı için onlardan kime yoktu.Teyzemler halamlar hala kızları annem dayımın hanımı güzelce yerleştirdik her zaman güzel ve eğlenceli bir gün olarak hatırlarım.Yakındada kızkardeşimin çeyizini dizdik onu da hep kurdelerle süsledik kalbalık bir şekilde serdik kayınvalidesi serlince geldi hiç müdahale etmedi yemekler hazırlamıştı ama o biz gelmeden takımlarını sarmış gelinine bayağı mutfak eşyesıda almış onları verdi bize sonrada gelin hanımın yeni evinde yorgunluk çayımızı içtik.Güzel hatırlayacağımız bir gündü.Ha bide çeyizi almaya gelince küçük kardeşim önune geçti kayınpederde saolsun güzel pazarlık yaptı Hazırlıklı gelmiş ön ce bi milyonlukları çıkardı espiri olsun diye sonra 100 kağıt verdi aldı çeyizi bide çeyize gelen arabalarda havlu taktık

X