Çeyiz Hazırlığı

İnternette çeyiz listeleri var onlara baktım ben. Tabi hepsini almadım mantıklı gelen ve butcemin yettiğini. Genelde internetten aldım. Fiyat araştırması yaptım yorumları okudum vs

İndirimleri takip edin. Bazı mağazaların yemek takımı çatal bıçak seti topluca kampanyaları oluyor onlara bakın mutlaka. Internetten getirtmeyin kırılacak eşyaları değişim sıkıntı olur.

Yakın zamanda evlenmeyecekseniz para biriktirin. Altın falan alıp kenara koyun. Evleneceğiniz zaman o parayla alırsınız. Yeni modeller çıkar o zamana. Onları istersiniz.
Ama bir de şu var. Hem çeyiz hem bebek alışverişinde herkes “daha erken daha erken” der. Sonra sıkışan gelin veya anne olur. Çünkü herşeyi birden almaya çalışmak çok bunaltıcı olabiliyor. Enflasyon yüzünden fiyatlar sürekli artıyor. Bir yıl önce bir ürün çok daha uyguna olabiliyor.
yani siz karar verin. İndirim takip eden biriyseniz yavaş yavaş alabilirsiniz.
bayramlar, anneler günü gibi günler iyi indirimler oluyor.

Hayirli olsun oncelikle. Ben cok minimal takilip 4 5 nevresim takimi aldim. Zaten set seklinde oluyor ceyiz seti fln. Avmlerde dolasin begendiginiz seyler illa ki olur. Benim bildigim bir mutfak buyuk sorun. Cunku cok gereksiz seyler alinabiliyor. Bazen kucuk zuccaciyelere girmekte de fayda var. Bazi markalarin ceyiz setinde 500 600 tllik kahvalti takimi var misal. Ben sacma buldugum icin zuccaciyeden cok daha uyguna almistim. Elektrikli esyalarda genelde en iyi uretenden almak lazim. Misal utude bu marka farkli sac kurutma makinesinde farkli. Bir de cidden minimal takilmak lazim yoksa butceyi cok asiyor insan.

Hayirli olsun oncelikle. Ben cok minimal takilip 4 5 nevresim takimi aldim. Zaten set seklinde oluyor ceyiz seti fln. Avmlerde dolasin begendiginiz seyler illa ki olur. Benim bildigim bir mutfak buyuk sorun. Cunku cok gereksiz seyler alinabiliyor. Bazen kucuk zuccaciyelere girmekte de fayda var. Bazi markalarin ceyiz setinde 500 600 tllik kahvalti takimi var misal. Ben sacma buldugum icin zuccaciyeden cok daha uyguna almistim. Elektrikli esyalarda genelde en iyi uretenden almak lazim. Misal utude bu marka farkli sac kurutma makinesinde farkli. Bir de cidden minimal takilmak lazim yoksa butceyi cok asiyor insan.
Ben miniminimalistmişim sanırım. 2 nevresim takımıyla evlendim asla 3 olmadı o. Eskiyeni elden çıkarır yerine yenisini alırım. Kahvaltı takımım yok hiç eksikliğini hissetmedim 😂

Konunuz yanlış yerde bu arada.

Ben çok güzel kampanyalar yakalamıştım evlilik hazırlığı döneminde. Yemek takımı ve çatal bıçak seti aldığımda ikisinin toplam ederi kadar hediye çeki vermişlerdi mesela. Kavanozdan temcereye, çay fincanından ekmek sepetine bütün mutfak ıvır zıvırını öyle toplamıştım. Kampanyaları takip edin.

Kullanmayacağınız hiçbir seyi ozenip almayın. Mısır patlatma makinası, katı meyve sıkacağı gibi şeyler genelde en fazla iki defa kullanılıp sonra tozlanmak üzere kaldırılıyor. Alacaklarınız pratik ve kullanışlı olsun ve pembeden uzak durun.
Ay kesinlikle öyle 🤣 hatta bazı şeyleri annemde vardi kullanmiyordu bnde ondan aldım tek basına kullanamazsın diye
İnsan az aldim sanıyor ama sonradan bakınca baya baya fazla geliyor yeni yeni fark ediyorum

Ben evlenmeden 3 sene önce başlamıştım rahmetli anneciğim sağolsun 18 imde başlamıştı yavaş yavaş benim eve verdiğim parayı yok sayıp alıyordu. Ben gereksiz olan hiç bir şey almadım evimde ne varsa kullanıyorum. Günlük yemek takımı 6 lı almıştım birde 12 li yemek takımı almıştım misafir için genelde çeyiz paketi olarak kampanya da oluyor zaten evinizde kullanacağınız gerekli şeyleri alın tavsiyem önce büyük şeyleri halledin sonra ufak tefek şeyleri alın ben mesela yemek takımımı alalı 4 sene oldu ama bayılarak kullanıyorum herkeste çok beğeniyor gözünüze hitap eden sade ama şık bir şeyler alırsanız modası geçmez yeni modeller de çıksa aklınız kalmaz en azından benim öyle oldu :)

Erken kesinlikle değil ben de sizinle aynı durumdayım, seneye ya düğün olacak nasipse. Ben baharda başladım, tencere setleri ile başlamanızı tavsiye ederim. Giderek artıyor fiyatları, aradan çıksınlar.

Kullanmayacağınız hiçbir seyi ozenip almayın. Mısır patlatma makinası, katı meyve sıkacağı gibi şeyler genelde en fazla iki defa kullanılıp sonra tozlanmak üzere kaldırılıyor. Alacaklarınız pratik ve kullanışlı olsun ve pembeden uzak durun.
Katı meyve sıkacağımı bekarlığımdan beri her sonbahar indirir yaz kaldırırım, gelmiş geçmiş en iyi küçük ev aletlerinden biri bence🤣🤣🤣🤣

kendi zevkinize göre yaştan alamya başlayın bence
denildiği gibi kullanışlı şeyler olsun
hayırlı olsun

Düğüne 6 ay kala çeyizimi aldım ama baya son 2 ay bile alsam olurmuş :KK70: modeller artık o kadar hızlı değişiyor ki. Düğünden sonra aaa keşke şu olsaymış dedim.

Zihninizde bir tarz belirleyin.

Çok fazla eşya almayın. (eskiden bir kere alınıyormuş ama şu an elimizde her dakika imkan var beğendikçe alabiliriz ihtiyaçları)

Düğün arası saklama kabı, süzgeç, leğen, doğrama tahtası, patates soyacağı, alez gibi ıvır zıvırlarla uğraşamamak için ilk onları alın :KK70:

Sonrasında büyük parçalar kalıyor.

Atıyorum Taç/Karaca gibi mağazaların çeyiz setleri oluyor ve kalite olarak parça sayısı olarak genelde kullanışlı oluyor. Özellikle Taç'tan aldığım nevresimlerden çok memnunum.
(4 nevresim-2 pike-2 battaniye-2 çift kişilik/2 tek kişilik yorgan gayet fazlasıyla işinizi görür) (şehir dışından gelen giden sayımıza göre değişkenlik gösterir tabiki)

1 tane tencere takımı+düdüklü (2 takıma gerek yok fazlalık elin altında-4 göz ocak var nihayetinde :KK70:)

6 kişilik günlük yemek takımı (yanına uygun küçük kase ve kayık tabaklar alırsanız kahvaltı takımı da oluyor öyle yaptım mutluyum)

12 kişilik yemek takımı(ne kadar sade, o kadar uzun yıllar sıkılmadan kullanma garantili)

6 tane günlük su+meşrubat bardağı
6 tane kahve yanı su bardağı
12 tane misafir su+meşrubat bardağı
Bir kaç kupa, çay bardağı vs..

Gelen hediyelerden de seçersiniz sonra ihtiyaç olanları takviye edersiniz.

Büyük parçalar için acele etmeyin, ıvır zıvırları halledin ama gördükçe alın. Özel vakit harcamadan almış olursunuz :-)

Elektronik olarak alacaklarınızında modellerini belirleyip indirim takip ederseniz çok rahat edersiniz. Arkadaşlarınıza çay makinesi, tost makinesi gibi şeyleri kilitleyebilirsiniz :KK70:

Benim de seneye düğünüm ben nişanlanmadan yavaştan başlamıştım modası geçmez tencere günlük tabak falan filan tekstil ürünleri mutfak için kalıplaşmış ürünleri aldım şu an az eksiğim kaldı mesela elektrik ürünlerini düğüne yakın al garantisi yönünden iyi olur Hayırlı olsun

X