Mutfak Dekorasyonu Çeyiz Eşyası Hakkında Herşey ( Mutfak Araç ve Gereçleri )

ya ben emsan yıllardır annemın kullandıgı banamısın demeyen emsan olarak dusundugum için gittim celik tencere setimi evkurdan emsanın olıvıne serısını aldım .. karaca hakkında cok sıkayet okduum sımdı benımde basıma gelırmı sımdı emsan tencerelerımde aynısı offf:'( cok uzuldum su an yaaaa

merhabalar
ben de çeyiz hazırlığı yapıyorum. yemek takımı, kahvaltı takımı,çatal-kaşık takımı, tencere seti olan çeyiz setlerinden mi tercih etsem yoksa ayrı ayrı markalardan mı alsam karar veremedim. şuanda bu saydığım şekilde bir set karaca da 1400 lira.

merhaba
bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim bende yarın emsanını olivin tencere takımını almayı düşünüyordum aslında uzun zamandır beğeniyorum konu hakkında yorumlara bakmak istedim ama olumsuz yorum duyunca inanın çok üzüldüm büyük hayal kırıklığı yaşadım hatta ne yazık ki

peki siz bu işlerin içinden biri olarak bana bir marka önerebilir misiniz?

emsan hakkında çok doğru tespitler hattaha ütü blendır ve çay makinesi hakkındada tavsiyelerinizi dinlicem

çeliklerimi jumbodan set alcam yalnız 1 tencere seti daha almak istiyorum çelik kapaklı olanından korkmaz ve fisllere bakıyorum fissler zaten dünyaca ünlüde korkmazdan nasıl tekiler alıyorsunuz memnunmu kullananlar

birde düdüklü konusunda tefal ve fisler arasında kala kaldım hangisini tavsiye edersiniz

Merhabalar.bende bugün kütahya porselenın yemek takımını kahvaltı takımını çatal bıçak takımını set olarak aldım.
Çelik tencerem eksik uzun süredir bakıyorum ama hala karar veremedim. Hangi markayı tavsiye edersiniz

merhaba günlerdir altın rengi çatal bıçak seti arıyorum bildiğim pahalı bi marka dışında altın renginde çatal bıçak seti bulamadım hisarda var ama malesef tamamı altın rengi değil diğerininde fiyatı 2500-3500 arasında daha uygun alternatif bi marka arıyorum bilginiz varmı ?:KK55:

taksit taksit sorduğum için affınıza sığınarak son sorumu soruyorum :) ayaklı ve kapaklı cam ,kurabiye kek servis fanuslarını nerde bulabilirim netten baktım buldum ama malesef onlıne satışı yok 3 ayrı boyu var ama malesef bende hala yok :KK43: :KK36:

Merhaba almayı düşündüğüm bir kaç ürün var ancak kararsızım fikrinizi öğrenebilirsem çok mutlu olurum:)

Barbekü Izgara iki ürün arasında kararsızım ürünler:
Korkmaz Korkmaz A333 Mangalet Bbq
Arzum AR234 Mangalkeyf Dumansız Elektrikli Izgara

Buharlı pişirici iki ürün arasında kararsızım bu ürünler sağlık açısından zararlı mı bilmiyorum
Arzum AR251 Aşçıbaşı 6 in 1 Çok Fonksiyonlu Pişirici
King K-5017 Natura Cook Konveksiyonel Pişirici

Ekmek kızartma makinası
Korkmaz A413 Çıtır Ekmek Kızartma Makinesi
Arzum AR232 Fırrın Ekmek Kızartma Makinesi

Yardımcı olursanız çok çokkkk sevinirim

merhaba. bende yeni evleneceklerdenim. bugün tefalin 8460 modelini aldık. aceba nasıl bi ütü? birde çeyiz setlerine bakıyorum.
jumbo'nun:
metalix veya matrix - tencere seti
grape - porselen yemek takımı
8100 parlak - çatal kaşık bıçak takımı ( birde bunların kutusu hakkında bir çok yorum kullanışlı olmadığı,dizilemediği gibi.doğru mudur?)
çaydanlık ve çay seti+ 2tane cezve
birde bu sette:
2 tane tava
fissler düdüklü
kenwood meyve sıkacağı

iyi ürünler midir bunlar? yardımcı olabilir misiniz fikir verebilir misiniz başka markalar hakkında?
teşekkür ederim şimdiden.

eğer fiyatı bütçenize uygunsa alabilirsiniz jumbo genel olarak ürünleri iyidir lüks ürünleri vardır
eğer sonradan saydığınız fissler bunun içindeyse birşey diyemem ama ayrıysa başka marka bakabilirsiniz kenwood içinde aynısını söyleyebilirim :)

ya ben emsan yıllardır annemın kullandıgı banamısın demeyen emsan olarak dusundugum için gittim celik tencere setimi evkurdan emsanın olıvıne serısını aldım .. karaca hakkında cok sıkayet okduum sımdı benımde basıma gelırmı sımdı emsan tencerelerımde aynısı offf:'( cok uzuldum su an yaaaa

canım o kadar üzülme çelikde herşeyden önemlisi kullanıma bağlıdır karaca tamam belki ithal ve emsan da karacanın ismini aldığı bi marka olabilir ama sonuçda bu markalar ürünlerinde herhangi bir sorun olduğunda ilgilenebiliyorlar :) kullanıma derken içinde herhangi bir kararma olduğunda üzülmeyin çoğu tencerenin başına gelir yapmanız gereken tek şey içine limon sıkıp biraz çalkalamak o kadar :) ve tencerenin boyutundan fazla ateşe koymayın o kadar :)

merhabalar
ben de çeyiz hazırlığı yapıyorum. yemek takımı, kahvaltı takımı,çatal-kaşık takımı, tencere seti olan çeyiz setlerinden mi tercih etsem yoksa ayrı ayrı markalardan mı alsam karar veremedim. şuanda bu saydığım şekilde bir set karaca da 1400 lira.

öncelikle hayırlı olsun cnm

benim şahsi fikrim ayrı alınmasından yana ki karacayı ben yakınlarıma pek tavsiye etmiyorum
karacanın
porselen takımı + hiper seti ( ki hiper set de denmez içinde 6 tane tencere koymuşlar 1 çaydanlık 1 cezve ben buna hiper set demeye utanıyorum ) + kaşık seti 1450 tl bunun içinde kahvaltı takımı yok gel şimdi benim hesabıma bizim dükkanda sattıklarımızdan hesap yapıyım sana şu an fiyatları aklımda yok ama tahmini fiyatlarını söyluyorum

porselen takımı : Kütahya Porselen 87 parça (bilmem kütahya proseleni tartışmaya gerek varmı :KK66: ) : 380 Tl diyelim
Tencere Seti : Korkmaz a1700 maviş hiper set ( 36 parça içerisinde tost makinası + cezve takımı + 5 li tencere seti + çaydanlık + kepçe takımı + düdüklü tenceresi ve aklımda olmayan parçaları bulunmakda ve yine bilmiyorum markayı tartışmaya gerek varmı ) 470 de ona desek
yine korkmazdan en kaliteli bi kaşık setini hesab etsek 350 de ona diyelim

toplam 1200 lira yaptı yani 200 lira kardasın akıllı düşün çeyiz hazırlığında o 200 tl yi mumla ararsın yani bence ayrı alman daha avantajlı :) illa söylediğim markalar olmasına gerek yok ama bi düşün Korkmaz ve kütahya nerdeee karaca nerde :) veya başka bir marka

merhaba
bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim bende yarın emsanını olivin tencere takımını almayı düşünüyordum aslında uzun zamandır beğeniyorum konu hakkında yorumlara bakmak istedim ama olumsuz yorum duyunca inanın çok üzüldüm büyük hayal kırıklığı yaşadım hatta ne yazık ki

peki siz bu işlerin içinden biri olarak bana bir marka önerebilir misiniz?

arkadaşlar tekrardan söylüyorum emsan karacanın alt kuruluşudur almak isterseniz karar yine de sizindir ben şahsi fikrim korkmazdan yanadır. biz sattığımız için değil kullanan arkadaşlarımda aynı fikirdeler ama mesela korkmazın çok pahalıya kaçar derseniz Taç ın da çok güzel çelik tecereleri var çok kullanışlı jumbo da olabilir ama korkmazı tek geçerim

emsan hakkında çok doğru tespitler hattaha ütü blendır ve çay makinesi hakkındada tavsiyelerinizi dinlicem

çeliklerimi jumbodan set alcam yalnız 1 tencere seti daha almak istiyorum çelik kapaklı olanından korkmaz ve fisllere bakıyorum fissler zaten dünyaca ünlüde korkmazdan nasıl tekiler alıyorsunuz memnunmu kullananlar

birde düdüklü konusunda tefal ve fisler arasında kala kaldım hangisini tavsiye edersiniz

emsan hakkında yukarıda ki yorumlarımda yeterince bilgi verdim bakabilirsin cnm :) ütü ve blendır konusuna gelince öncelikle ütü den başlıyım :
ütü dediğimiz zaman philips bu konuda kesinlikle lider durumda diyebiliriz ütüleri biraz pahalıdır ama aldığınız zaman bir kere alırsınız ömür boyu kullanırsınız alternatif olarak tefalin ütüleri de çok güzeldir bunlar biraz fiyatları yüksekdir ama annem de mesela tefalin çok eski bir modeli var 15 yıldır kullanıyor 2 kere arızalandı 2 side halledildi :) he dersenizki onlar çok pahalı biraz daha uygun birşey olsun o zaman arzumun ütüleri de işinizi görebilir .
blendırda da braun philips olabilir ama bunlarında fiyatları biraz yüksektir önemli olan sizin için çelik uclu olmasıdır plastik uclu blenedrları çok sıcak çorbaların içine sokamazsınız canım

fissler dünya markası diyorsunuz fakat ürünleri bence biraz pahalı , tavsiyem korkmazdan yana olur aldığım tepkiler doğrultusunda çünki korkmazda genelde olumlu tepkiler alıyoruz.
düdüklü konusunda da eğer parama kıyarım diyorsanız kesinlikle tefal tefal tefal :)

Merhabalar.bende bugün kütahya porselenın yemek takımını kahvaltı takımını çatal bıçak takımını set olarak aldım.
Çelik tencerem eksik uzun süredir bakıyorum ama hala karar veremedim. Hangi markayı tavsiye edersiniz

hayırlı olsun porselende iyi yapmışsın canım hangi modelini aldın bide ne kadar ?

çelik tencere de sıralamam şöyle olur

1 Korkmaz
2 korkmaz
3 korkmaz
4 jumbo
5 taç
6 schafer

sanırım anlamışsındır ne demek istediğimi canım :)

merhaba günlerdir altın rengi çatal bıçak seti arıyorum bildiğim pahalı bi marka dışında altın renginde çatal bıçak seti bulamadım hisarda var ama malesef tamamı altın rengi değil diğerininde fiyatı 2500-3500 arasında daha uygun alternatif bi marka arıyorum bilginiz varmı ?:KK55:

canım ilk bu sorundan başlıyım

xxxxxxxxxxx - link paylasimi yasaktir

sanırım bunu demek istiyorsun korkmazın yeni ürü
nüdür yanlış hatırlamıyorsam en son 900 - 950 arası bi fiyata sattık

Son düzenleyen: Moderatör:
taksit taksit sorduğum için affınıza sığınarak son sorumu soruyorum :) ayaklı ve kapaklı cam ,kurabiye kek servis fanuslarını nerde bulabilirim netten baktım buldum ama malesef onlıne satışı yok 3 ayrı boyu var ama malesef bende hala yok :KK43: :KK36:
canım üzülerek söylüyorum bu soruna cvb veremeyeceğim çünki bende bilmiyorum :)

Merhaba almayı düşündüğüm bir kaç ürün var ancak kararsızım fikrinizi öğrenebilirsem çok mutlu olurum:)

Barbekü Izgara iki ürün arasında kararsızım ürünler:
Korkmaz Korkmaz A333 Mangalet Bbq
Arzum AR234 Mangalkeyf Dumansız Elektrikli Izgara

Buharlı pişirici iki ürün arasında kararsızım bu ürünler sağlık açısından zararlı mı bilmiyorum
Arzum AR251 Aşçıbaşı 6 in 1 Çok Fonksiyonlu Pişirici
King K-5017 Natura Cook Konveksiyonel Pişirici

Ekmek kızartma makinası
Korkmaz A413 Çıtır Ekmek Kızartma Makinesi
Arzum AR232 Fırrın Ekmek Kızartma Makinesi

Yardımcı olursanız çok çokkkk sevinirim

ilk sorunun cevabı ikiside iyidir
ama ben 333 ü kullanıyorum çok güzel bişey yeni bi ürün tavsiye ederim yani :)
ikinci sorun
kinge sakın yaklaşma :)

3. sorun
413 çıtır ekmek :)

X