Cevap Bekliyorum (Fitille İlgili)

yldz

kardelen
Kayıtlı Üye
16 Mart 2008
233
0
37
yaklaşık 4 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyordum,bu ay bıraktım.3 ay folik asit kullandıktan sonra çocuk yapmayı planladık. ayrıca doktora gidip danıştım,muayene ve tahlillerden sonra doktor herşey normal dedi birkaç ilaç yazdı:

-gyno ferro sanol (30 kapsül)
-folic plas- (90)
-azax 500 mg (3 film tablet)
-ketoral 400mg (3) , verdi

ilk ilacı ben istemiştim,diğerlerini vitamin falan zannettim (malum doktorların yazıları kolay okunmuyor).tekrarlamam gerekiyor mu diye sordum,"hayır" dedi. diğerlerini eczaneden alırken gördüm yani ayrıntısını sorma fırsatım olmadı.bildiğim kadarıyla azax ve ketoral iltihap için,aklımı karıştıran benim bu konu ile ilgili hiçbir şikayetimin olmaması.acaba gebelikten önce herkese veriliyor mu?

Birde daha önce hiç fitil kullanmadım,söylemesi ayıp ayrıntısını bilmiyorum (sadece kullanım yolunu biliyorum ) bunu kullandıktan sonra cinsel ilişki için beklemem gereken bir süre var mı? ya da ne bileyim yapıp yapmamam gereken başka birşey...?

Son düzenleme:
cnm bu ilaçlar gebelik düşünenlere verilmiyor. yani iltahapla alakalı olanlar. ben de kaşıntı vardı dr um 2 tane fitil verdi 15 gün kullandım 15 gün boyunca ilişki olmasın dedi. kullandım gece yatarken vajinaya koyuyosun hijyenik olmak önemli daha sonra sırt üstü yatıyosun, yani ben o şekilde kullandım. gündüz kullanırsan çok fazla akıntı yapıyor. o yüzden gece kullanılıyor.

doktorum bana da verdi fitil..
ama ben akıntıdan dolayı doktoruma gitmedim, doktorum muayene sırasında farketti ve çok az akıntın var dedi. fitil verdi.. ama bebek istediğim için korunmuyorum ve bana bununla ilgili birşey söylemedi..
bazen kasığıma ağrı giriyor acaba bu enfeksiyondan dolayı oluyor olabilir mi?

fitil kullanırken ilişkiye girmesen iyi olur..en azından bitene kadar

benimde öyle,ne akıntı vardı ne de kaşıntı.hiçbir şikayetim yok! gebelik öncesi tahlil yaptırmak istedim sadece,önlem amaçlı.folik asit istemiştim onun yanında bunu da yazmış,herhangi bir açıklama yapmadı...
ama verdiğine göre iltihap olabilir diye düşünüyorum.neyse zaten 3 tane,arkadaşlarında anlattığı gibi kullanırım.

teşekkür ederim,
bana verdiği ilacın kutusu içinde 3 fitil var sadece,tekrar gelmene gerek yok demişti.
senin tedavin baya uzun sürmüş,ayrıca kaşıntı var diyorsun,geçmiş olsun.
gerekseydi söylerdi diye düşünüyorum ama yine de söylediğin konularda dikkat ederim. sağol...

Canım canım ben gebelik düşünüyorum ama doktorum bana fitil verdi iltihapim geçsin diye işte dün adetim bitti gece kullandım ama sabaha akıntı gibi birşey oldu anlamadim ki beyazdi akıntım

Bnde dun gece bi fitil kullandim bugun bitane daha kullanicam iliski ne zaman olmali ve bu ay hamile kalabilirmiyim sizce yardimlarinoza ihtiyacm var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…