Aile Planlaması cerazette ve uzun süren kanamalar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

esperanzaa

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2011
2.691
660
slm kızlar,
ben bir süredir cerazette kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle. birinci kutu bitti ikinciye başladım. doktorum bu hapı kullanırken hiç adet olmayabileceğimi veya ara kanamalarım olabileceğini söyledi. benim ara kanamalarım oldu hala da var. ama sanki adet oluyormuşum gibi o miktarda kanamalar bunlar, günlerdir var. sanki hafifledi dünden beri ama devam ediyor. böyle bir durum yaşayan var mı? şöyle örnek veriim 40 gündür kullanıyorsam 20 gündür kanamam devam ediyor diyebilirim. normalmidir bu durum?

esperanzaa merhaba.
yaşadığın durumun aynısı bende de oluyor şuanda. kimse de foruma bir şey yazmamış. senin yorumun da çok eski. ama eğer görürsen ve sonrasında ne olduğuyla ilgili cevap yazarsan çok sevinirim. aşırı tedirginim çünkü.

esperanzaa merhaba.
yaşadığın durumun aynısı bende de oluyor şuanda. kimse de foruma bir şey yazmamış. senin yorumun da çok eski. ama eğer görürsen ve sonrasında ne olduğuyla ilgili cevap yazarsan çok sevinirim. aşırı tedirginim çünkü.

bende de ayni durum var kizlar. eskiden yazmissiniz ama bana cevap verirseniz cok sevinirim.. benimde cerazette kanama yapiyor.

Evet ben de 8 aydır kullanıyorum normalde ara ara kanamam olurdu Dr bu hapı kullananlar ya adet görmezler yada fazla görürler demişti hatta kendisinin de kullandığını ve adet görmediğini belirtmişti bunun da sorun olmadığını söylemişti.bu ay ise benim kanamam sürekli oldu gerek yoğun gerekse az olacak şekilde 🤔

Evet ben de 8 aydır kullanıyorum normalde ara ara kanamam olurdu Dr bu hapı kullananlar ya adet görmezler yada fazla görürler demişti hatta kendisinin de kullandığını ve adet görmediğini belirtmişti bunun da sorun olmadığını söylemişti.bu ay ise benim kanamam sürekli oldu gerek yoğun gerekse az olacak şekilde 🤔
Ben bu ilacı miyomlarım için kullanmıştım yaklaşık 8 ay kullandım. İlk üç ay regl olmadım olduğumda da damla damla iki üç gün sürdü sonra iki ay olmadım olduğumda yine damla damla iki üç gün sürdü.Üç ay daha kullanıp bırakmıştım.Bıraktıktan iki ay sonrada kist çıktı ama geçici bir kistti nedenini sordum doktora, miyomlar kanla besleniyor sende uzun süre olmayıp bir anda olunca kistin çıkabilir demişti.( ilacı bıraktıktan birkaç gün sonra bir kaç damla geldi , 15 gün sonra regl oldum , 28 gün sonra tekrar regl oldum ) O kist gitsin diye bir ay yasmin kullandım ve temizlendi.. Ama hala daha çocuk sahibi olamadım 11 ay oldu :KK43:

X