Cenaze ve iş yerinden izin?

Strangerthings0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2018
509
55
Perşembe günü izinliydim falat amcamı gece kalbi durdu kaybettim.Bugün gitmedim izin aldım,yarın cenazesi var işe tekrar gidemeyeceğim.Pazar iş başı yapıcam.Sorun olurmu avmde yemek sektöründeyim burgerking gibi bir yerde.Sanki laf yapcaklar gibi hissediyorum.Çünkü işyerindekiler biraz dedikoducu ve laf yapam tipler

Bugün ise gidip yarın cenazeye gitmeniz daha doğru olurdu. Evet cenaze ama vardiyali işlerde böyle ani eksiklikler problem olur, bunu ancak siz bilirsiniz ekip sayısına bağlı. Evet zor bir durum ama problem yasamamanizin tek yolu bu, sizin yanınızdaki insanın sizi ne kdr telafi edebileceğini siz bilirsiniz

Yani neden bi kadar taktiniz ki ilk is mi bu sizin bisey derlerse cenazem vardi ortam cok kötüydü babam annem vs vs .acil bir durumda bende ardaslar icin mesai yaparim diyip gecersiniz ..bulunduğunuz sehirde fastfood baska yokmu mc olur orasi olmazsa

Linç gelmeden yazayım vardiyali islerde bu tarz ani eksiklikleri kolay kolay kimse telafi etmez. Bu benim fikrim değil sektörde şahit olduğum tecrübe.
3 kez açtım çünkü kimse cevap dahi vermiyor ve izin alma sebebim ailem istedi.Bufün cenaze kalkcaktı ertelendi yarına.Vardiya müdürümde git dedi.Keyfi yapmadım zaten pazar 11-22 çalışıcam

Çünkü dedikoducular hepsi srkadaşlarım dahil

3 kez açtım çünkü kimse cevap dahi vermiyor ve izin alma sebebim ailem istedi.Bufün cenaze kalkcaktı ertelendi yarına.Vardiya müdürümde git dedi.Keyfi yapmadım zaten pazar 11-22 çalışıcam

Bakin ekip eksik ise 1.5 vardiya demektir izinsiz çalışmak demektir belki diğer arkadaşın önemli bir randevusu sözü hastane işi iptal demektir bunu biz bilemeyiz pazar çalışmakta telafi etmez önemli olan bu 3 gün yaşanan. O yüzden arkadaşlarınızı tanımadığımız yada planlarını bilmediğimiz için birsey yapamayız. Önemli olan siz yokken eski plan aynen geçerli mi yoksa izinden eleman çağırıp 1.5 mesai mi çalıştırdıkları

Aynı anda birkaç tane konu açtınız. Cevaplar mı yeterli gelmedi merak ettim.
Başınız sağolsun

Kendimi cidden kötü hisswttim ben bilerek izin almadım bugün için ailem istedi ve yarında cenazem var ben hiçbir zaman izin isteyen biri olmadım

sadece cenaze günü izin almalıydın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…