Cekismeli bosanma sureci ve maliyeti

Evet çok çok zor

Bende çok yıprandım, cekismeli evet uzun sürecek ancak, bu şekilde de direk boşanip sonrasında pişman olmaktan korkuyorum, boşanmak kadinlar için daha zor erkek hiç birsey olmamış gibi önüne bakıyor, burada ve çevremde Bir an önce bitsin diyip sonrasında pişman olan insanlara da şahit oldum o yüzden çok karışık duygular içindeyim Rabbım yardım etsin hepimize

On gün önce bir arkadaşım boşanma için avukatla görüştü birlikte gittik, anlaşmalı 55 bin, çekişmeli 80 bin dedi avukat. Çekişmeli süresince açılması gereken başka davalar olursa onlar için ayrı ödeme alınıyormuş, ortalama üç yılı gözden çıkarmalısınız dedi ki arkadaşımın darp raporu ve uzaklaştırma kararı var. Boşanma ayrı darp için tazminat ayrı, mal rejimi ayrı bunların hepsi ayrı dava konusu, boşanma deyince insanlar hepsi bir arada sanıyor dedi. İyi bilinen tecrübeli bir avukattı gittiğimiz ama gördüm ki çekişmeli boşanacağım, donuna kadar alacağım derken önce davayı açanın donunu alıyorlar. Değer mi bence değmez

Peki arkadaşınızın almak istediği dugun takısı var mi avukat alinir alınmaz diye yorum yapıyor mu

Peki arkadaşınızın almak istediği dugun takısı var mi avukat alinir alınmaz diye yorum yapıyor mu

Düğün resimlerini götürdü arkadaşım ispat olarak davasını talep ederiz ama evlilik içerisinde kendi isteğinizle bozup kullanılmasına izin verdiğiniz için olumsuz olabilir dedi. Ev alırken satmışlar takıları, evin yarısı zaten kadının altınlar evin yarı payından küçük olduğu için hakim ayrıca ödenmesine gerek görmeyebilir dedi ama şansımızı deneyeceğiz tabi dedi. Hiç bir konuda çok net konuşmadı ne nafaka ne tazminat ne de altınlar, bu yüzden arkadaşım anlaşmalı boşanmaya karar verdi. Bu durumları bende kardeşimin davasından biliyorum ağır şiddet olmasına rağmen aldığı tazminat çok gülünç bir rakamdı ve kendisine nafaka bağlanmadı, sadece çocuğa çok cüzi bir nafaka bağlandı. Altınlarının bir kısmını evden çıkarken aldı kardeşim ama kalanını ispat edemediler kaldı öyle bu arada kardeşimin davası beş yıl sürdü akıl almaz rezillikler yaşandı, sonuçta elde yok avuçta yok boşandı

Arkadaşlar hiç yok mu cekismeli bosanip, iyiki cekismeli oldu benim istediğim gibi sonuçlandı diyen
aşağı yukarı 60 bin gider. ki buda insaflı bir avukatla olur. süreç yıpratıcıdır. ben çekişmeli açıp anlaşmalıya döndüm. sırf bu süreci kaldıramayacağımdan. ve benim elim çok güçlüydü. yıllar boyu kanıtları biriktirmiştim. çocuklara yaptığı psikolojik şiddeti hem tanıklarla hemde pedagog raporuyla kanıtlamıştım. mal mülk hepsi bana kalırdı hatta manevi tazminatta alırdım. adamın maddi durumu yerinde idi. ama süreci göze alamadım. iftirası, tacizleri asla bitmez. dışarı gezmeye çıksan arkadaşınla fuhuş yapmış gibi mahkemeye sunar. heee sonuç alamaz ama hem sen hem ailen yıpranır. bu süre zarfında da hayatına kimseyi alamazsın. sen bilirisn ben göze alıyorum dersen savaştığın için tebrik ederim ama en az 4 yılın çöp bunu bil. anlaşmalı boşanmak en iyisi

Cevabınız için teşekkür ederim, çok soru sordum kusura bakmayın, ben yarın gidip bir avukata durumumu anlatayım diyorum, o beni ona göre yönlendirir herhalde avukata danışmak için ne kadar ücret ödedi arkadaşınız hatırlıyor musunuz

Avukat neden uzatsın ki salak mı? Bir avukat zaten başta bir miktar peşin üstüne alınacak maddi manevi tazminat tam yüzde üzerinden anlaşır, baştan alınacak verilecek anlaşma ile bellidir. Peşin alması gereken parayı dava başında alır ve öyle dava açar zaten. Tazminat tam alınacak yüzde kısmı için ise davanın bitmesi gerekir ki avukat da hakkını alsın. Avukatlar çok mu meraklı duruşmalara girip çıkmaya. Emin olun taraftan daha çok ister dava bitsin. Yargılama devam ederken müvekkilden alınan tek para mahkemenin talep ettiği masraftır ki onun ne kadar olduğu da hem avukat hem mahkeme kayıtlarında bellidir.

Arkadaşım değil ben kendim..Avukata gittim çekişmeli dava açacağımı ve olan biteni anlattım.Danışmanlık ücreti ödemedim ama vekalet vereceğim için almamış olabilir.Siz bir avukat ile görüşün.Olanları anlatınca o sizi yönlendirir.

Teşekkür ederim, başka bi arkadaş, arkadaşım yazmış onla karıştırdım.

İkna edebilirseniz anlaşmalı ayrılın mahkeme uzun sürer ve masraflı olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…