Cekismeli bosanma sureci ve maliyeti

cicekcikiz44

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2024
18
6
30
Merhaba kadinlar kulübünün güçlü ve zeki kadınları, senelerdir buradaki konuları okuyorum ancak ilk defa konu acıyorum, ben eşimden ayriyim ve cekismeli bosanma davası açacağım cekismeli boşanmanın aşamaları ve maliyeti hakkında başından geçenler yada yakini bosananlar nasıl bir süre odugu hakkında bilgi verirse çok sevinirim

Çekişmeli boşanmalar maddiyattan ziyade manevi olarak yıpratıcıdır. Gelecek iftiralar, karşı tarafın kötülük yapmak için elinden geleni ardına koymaması, inkar, umarım olmaz ama tehdit vs düşünülünce maddi yükü hafif kalıyor.
Hafif dediğim avukattan avukata değişir . Sizi 1 milyona boşayacak avukat da vardır 20 bine de :işsiz:

Merhaba kadinlar kulübünün güçlü ve zeki kadınları, senelerdir buradaki konuları okuyorum ancak ilk defa konu acıyorum, ben eşimden ayriyim ve cekismeli bosanma davası açacağım cekismeli boşanmanın aşamaları ve maliyeti hakkında başından geçenler yada yakini bosananlar nasıl bir süre odugu hakkında bilgi verirse çok sevinirim
Geçen yıl bir yakınım çekişmeli dava açtım 60 bin dosya parası verdi bu yıl ne kadardır bilmiyorum. Ve süreç çok zor ilerlemişti karşısındakide öküzün teki olduğu için çok yıpranmıştı. Bunlara hazırlıklı olun.

Merhaba zeki kadın,

En mantıklısı avukatlara danışman çünkü 50.000ede olur 1 milyonada.
Tamamen şartlara koşullara bağlı.

Çekişmeli boşanmalar maddiyattan ziyade manevi olarak yıpratıcıdır. Gelecek iftiralar, karşı tarafın kötülük yapmak için elinden geleni ardına koymaması, inkar, umarım olmaz ama tehdit vs düşünülünce maddi yükü hafif kalıyor.
Hafif dediğim avukattan avukata değişir . Sizi 1 milyona boşayacak avukat da vardır 20 bine de :işsiz:
Teşekkür ederim yorumunuz için senelerdir beni o kadar yıprattı ki şimdi biraz da o yipransin istiyorum

Geçen yıl bir yakınım çekişmeli dava açtım 60 bin dosya parası verdi bu yıl ne kadardır bilmiyorum. Ve süreç çok zor ilerlemişti karşısındakide öküzün teki olduğu için çok yıpranmıştı. Bunlara hazırlıklı olun.
Teşekkür ederim yorumunuz için peki bosanma gerçekleşti mi bir yilda

Merhaba zeki kadın,

En mantıklısı avukatlara danışman çünkü 50.000ede olur 1 milyonada.
Tamamen şartlara koşullara bağlı.
Teşekkür ederim avukata soracağım ama ortalama fiyat nedir birde süreci yaşayanlar neler yaşandı nasıl işledi süreç onu öğrenmek istedim

Teşekkür ederim avukata soracağım ama ortalama fiyat nedir birde süreci yaşayanlar neler yaşandı nasıl işledi süreç onu öğrenmek istedim

Tavsiyem nekadar kötüde olsa oluru varsa anlaşmalı boşanman. Çekişmeli gerçekten ızdırap oluyor ve süreç çok çok uzuyor maddi manevi. Avukatlarda para koparmak için uzatıyorda uzatıyor.
Ortalama 100 bin gibi.

Teşekkür ederim yorumunuz için senelerdir beni o kadar yıprattı ki şimdi biraz da o yipransin istiyorum
Sanmam . O yıprattıysa yıpratmaya devam eder. Hiç görmediğiniz yüzlerini de görürsünüz.
Ayrıca o bitti diyene kadar da bitmez . 5 sene 7 sene süren çok dava gördüm .
Arkadaşım aldatıldı, kanıtlarla dahi 3 senede boşandı . 3 sene emdiği süt burnundan geldi .
Bence mümkün yolu varsa anlaşmalı ayrılın , zaten gittiğiniz avukat da bunları söyler

Anlaşmalı boşanın - kendinizi daha fazla üzdürtmeyin - üzmeyin

Ben anlaştım gerçi ortada mal mülk bişey yoktu, ziynet esyalarim vardı onu ben aldım. Ev Eşyalarıni o aldı. Çok iftira aticaklar , ailene bile atabilirler. Ben anlaşmalı olduğu halde çok yıprandım. Bence ne olursa olsun anlasmaliya bakın, onu bir şekilde ikna ettin. Bitince çok rahatliyorsunuz. Birde eğer anlasmali olursa, ben avukat tutmuştum avukata boşuna para verdim. Siz barodan avukat tutun, yada dilekçe verin. Avukata boşa paranız gitmesin.

Ben anlaştım gerçi ortada mal mülk bişey yoktu, ziynet esyalarim vardı onu ben aldım. Ev Eşyalarıni o aldı. Çok iftira aticaklar , ailene bile atabilirler. Ben anlaşmalı olduğu halde çok yıprandım. Bence ne olursa olsun anlasmaliya bakın, onu bir şekilde ikna ettin. Bitince çok rahatliyorsunuz. Birde eğer anlasmali olursa, ben avukat tutmuştum avukata boşuna para verdim. Siz barodan avukat tutun, yada dilekçe verin. Avukata boşa paranız gitmesin.
Benimde eşya ve takilarim onda kaldı ve anlaşılacak biri değil,

türkiyede boşanmak aşırı zor ya.
isviçre mi isveç mi emin olamadım şu an hangisiydi ama,
5 sene dolduğu an yetkili kuruma gidip evlilik tazelemeleri gerekiyormuş
ve taraflardan biri ben devam etmek istemiyorum dediği an boşanma gerçekleşiyormuş
yani sadece birinin artık istemiyorum demesi yeterliymiş bitirmek için
keşke bizde de böyle olsa. her 5 senede bir evlilik yenileme veya bitirme dönemi olsa
bu sayede hem boşanma yıpranması diye bişey olmaz
hem çiftler daha dikkatli olur çünkü karşı taraf istemiyorum dediği an bitmesi çok kolay olduğu için
bizde nasıl olsa gidemez nasıl olsa bitiremez nasıl olsa bırakamaz beni ayrılamaz boşayamaz rahatlığı var
çekişmeliyi de uzat allah uzat. yazık ya

Çekişmeli için avukata vekalet verdim temmuz ayında 75 bin tl istedi..En az 2 yılı gözden çıkar dedi sonrasında mal paylaşımı davası da olacak süreç yıllar alacak..Bizimki çekişmeliyi duyunca anlaşmalı olsun dedi (sözde ben maddi olarak avukata o kadar para vermeyeyim diye beni düşünüyormuş..) anlaşmalıyı da imzalamıyor şimdi..Başka şehirlerdeyiz hala dava açamadım.. Çocuklar için olay çirkinleşmesin diye çekişmeli açmıyorum..Bir de zaten yıllarca maddi olarak yıprandım bir de boşanırken ona kuruş haycayasım yok açıkçası..

X