Çekişmeli boşanma sed kararı

zuhal3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2024
37
22
28
Kızlar boşanma dilekçemi verdim çekişmeli olarak. Bugün uyandan kontrol ettiğimde emniyet müdürlüğüne diye başlayan
Sosyal ve ekonomik durumlar araştırılmasına karar verilmiş şimdi listeyi resim olarak eklicem bu yazdıkları şeyleri ben mi hazırlayıp mahkemeye sunuyorum emniyet mi hazırlıyor bilgisi olan aydınlatabilir mi araştırıyorum bi yerde bulamadım. Avukatlar da danışma ücreti istiyor çaresi kaldım öyle

Eklentiler

• IMG_2504.jpeg
    IMG_2504.jpeg
    122,7 KB · Görüntüleme: 262
Bunu nereye yollamışlar? Avukatın varsa o bilir. Ben de karakola yollamışlar. Aradılar beni bunları tek tek sordu ben ne dediysem onu yazdı. Ama bu konuda senin mahkemeye sunduğun belgeler daha çok dikkate alınır. Sonuçta karakol araştırmıyor sorup yazıyor. Hatta benim çocuklarımın yaşını cinsiyetini doğru söylememe rağmen yanlış yazmıştı

Bunu nereye yollamışlar? Avukatın varsa o bilir. Ben de karakola yollamışlar. Aradılar beni bunları tek tek sordu ben ne dediysem onu yazdı. Ama bu konuda senin mahkemeye sunduğun belgeler daha çok dikkate alınır. Sonuçta karakol araştırmıyor sorup yazıyor. Hatta benim çocuklarımın yaşını cinsiyetini doğru söylememe rağmen yanlış yazmıştı
Çok teşekkür ederim. Peki mahkeme bunu isteyince karakoldan kaç gün sonra arandınız acaba hatırlıyor musunuz ? Birde yabancı bi numara arıyor sanırım dimi

Çok teşekkür ederim. Peki mahkeme bunu isteyince karakoldan kaç gün sonra arandınız acaba hatırlıyor musunuz ? Birde yabancı bi numara arıyor sanırım dimi
Dediğim kâğıt uyapta çıkıyor bu arada avukatım maalesef yok ve danışma ücreti istedikleri için soru sormaya da müsaade etmiyorlar artık

mahkeme gorevlisi gelip hakkinizda detayli bir rapor hazırlayacak bence.
eski calistigim iste cocuk mahkemelerinde benzer bir rapor istenmisti, mahkeme tarafindan gorevlendirilen sosyal hizmet uzmani hazirlamisti.
ama işleyis farkli olabilir. en saglikli bilgiyi kalemi arayarak öğrenirsiniz. bazen baglanmiyor ama sabirla ararsaniz hat duşer konuşur sorarsiniz

bir şey yok. Polis onu arayıp evin var mı, araban var mı, kirada mısın, maaşın ne kadar gibi sorular soracak. Bu.

Maddi durumunuza göre baro avukat desteği yapıyor diye biliyorum.

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.

Çok net hatırlamıyorum ama mahkemenin istediği cevaplara bütün kurumlar hemen cevap verir. Ben de kamuda görev yapıyorum anında cevap veririz. 1-2 hafta diye düşünün sizin. Evet yabancı bir gsm numarasıydı. Benim boşandığım kişide polis olduğu için ben bu da ne acaba kendi mi yapıyor dedim. Çünkü mahkemenin böyle bir şey istediğini sonradan öğrendim. Ama gerçekten karakoldan aranmışım

Çok net hatırlamıyorum ama mahkemenin istediği cevaplara bütün kurumlar hemen cevap verir. Ben de kamuda görev yapıyorum anında cevap veririz. 1-2 hafta diye düşünün sizin. Evet yabancı bir gsm numarasıydı. Benim boşandığım kişide polis olduğu için ben bu da ne acaba kendi mi yapıyor dedim. Çünkü mahkemenin böyle bir şey istediğini sonradan öğrendim. Ama gerçekten karakoldan aranmışım
:)) Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için sağolun

Maddi durumunuza göre baro avukat desteği yapıyor diye biliyorum.

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.
Allah razı olsun teşekkür ederim ☺️ Barodan avukat için muhtarlıktan fakir belgesi vs almam gerekiyormuş sanırım. Anlaşmalı olduğu için pek gerek duymadım açıkçası. Burdan benzer durum yaşayan arkadaşlar yazıyor sağolsunlar ❤️

Maddi durumunuz yok mu ? Bi avukat bulsanız işiniz kolayca hallolur. Boşanma davalarına bakan avukat bulun tek celsede bitsin işiniz.

Maddi durumunuz yok mu ? Bi avukat bulsanız işiniz kolayca hallolur. Boşanma davalarına bakan avukat bulun tek celsede bitsin işiniz.
Evet şuanda çalışmıyorum. Avukat tutamam. Barodakilerde hemen vermiyor durumum yok diye muhtarlıktan birşeyşer yapıyorum dilekçe vs veriliyormuş. İkimizde boşanmayı kabul ediyoruz hak da ortada yok. O yüzden pek gerek duymadım açıkçası. Sadece dosyaları uyaptan takip ediyorum anlamadığım isteyerek boşanınca sosyal durum araştırılması neden yapılıyor saçma geldi biraz

mahkeme gorevlisi gelip hakkinizda detayli bir rapor hazırlayacak bence.
eski calistigim iste cocuk mahkemelerinde benzer bir rapor istenmisti, mahkeme tarafindan gorevlendirilen sosyal hizmet uzmani hazirlamisti.
ama işleyis farkli olabilir. en saglikli bilgiyi kalemi arayarak öğrenirsiniz. bazen baglanmiyor ama sabirla ararsaniz hat duşer konuşur sorarsiniz
Teşekkür ederm bi arayayım o zaman ben

Evet şuanda çalışmıyorum. Avukat tutamam. Barodakilerde hemen vermiyor durumum yok diye muhtarlıktan birşeyşer yapıyorum dilekçe vs veriliyormuş. İkimizde boşanmayı kabul ediyoruz hak da ortada yok. O yüzden pek gerek duymadım açıkçası. Sadece dosyaları uyaptan takip ediyorum anlamadığım isteyerek boşanınca sosyal durum araştırılması neden yapılıyor saçma geldi bira
İsteyerek boşanmıyorsunuz siz. Çekilmeli boşanma sizinki. Karşı taraf kabul etse bile bu işlemler yapılacak. Eşiniz davayı kabul etsin sonra gidin mahkeme kalemine konuşun. İşte avukat burada önemli. Hızlandırıyor. Eşiniz cevap verecek, siz cevaba cevap, o ikinci cevap ve tanık bildireceksiniz. Usul işlemlerini tamamlamanız gerek. Sed raporu için sizi ararlar soracaklar maddi durumunuzu, nasıl geçindiğinizi, bakmakla yükümlü olduğjnuz kimse olup olmadığını, işinizi, oturduğunuz yeri, mal mülk var mı gibi. Bekleyin sed raporu için yapmanız gerekn bir şey yok.

X