Mutfak Püf Noktaları Çaydanlık Temizliği

pamukcuk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
440
0
47
Çaydanlık ve çeliklerinizi neyle temizliyorsunuz kızlar ben arap sabunu kullanıyorum çok güzel parlatıyor ve su izi kalmıyor

cifle genelde temizliyorum.ama emsan tencere setimde özel bir krem çıkmıştı.yılda 1keze onunla.çaydanlık dışını ise iyice matlaşınca yani 4-5 yılda parlatmaya verdim.yeni gibi oldu.

Çaydanlık ve çeliklerinizi neyle temizliyorsunuz kızlar ben arap sabunu kullanıyorum çok güzel parlatıyor ve su izi kalmıyor

canım ya arap sabunu ben kullanamıyorum farenjitim var kokusu beni öldürüyor
ama deneyeceğim sonucu söylerim sana su izi olmaması iyi.:teytey:

Benim çaydanlıklarımda su izleri kaldı, bu arap sabunu bu izleride temizlermi acab bilgi olan varmı arkadaşlar.

çaydanlıgın dışını cifle temizliyorum demliginde zamanla oluşan çay lekeleri içinde yarım avuç omomatik ve su koyup kaynatıyorum ilk günk gibi pırıl pırıl oluyor

kızlar içine limon tuzu atıp suyla biraz bekletin baıkn pırıl pırıl çıkacak bi denyin bişe kaybetmezsiniz

arap sabununu yılladır kullanmıyorum ama çok işe yarıyo sanırım alsammı ne

arap sabunu süper .sürekli kullanırım.hele tencere altlarını pırıl pırıl yapıyor.çizmeyen ince telle yapıyorum.

içini çelikse eğer biraz makina deterjanı koyup kaynatın ve iyice yıkayın.sonuç mükemmel........

X