Çatlatma iğnesi olanlar

11-12 zaten git gide silikleşiyorlar sen verdin mi kan
Ypk canım vermedim bugün 15.günüm dün akşam göğüs uclarımın dokununca hassas olduğunu hissettim bugün de ilk idrarım baya koyu ama test yok evde yapamıyorum

Hanımlar merhabalar. Ben çatlatma iğnesiyle dün hamile olduğumu öğrendim. Size yaşadığım şeyleri anlatıp belki sorularınızı biraz da olsa cevaplamış olurum. Öncelikle 3 yıllık evliyim. 2 tane ayrı ayrı kistim vardı. Biri Dermoid kist ötekisi polikistik over. Dermoid kistimin çocuk için hiç bir sakıncası yoktu fakat pco hem adet düzensizliği yapiyordu hemde yumurtaliklarimin çalısmasini yavaslatip cocugumun olmasina engel oluyordu. Bundan 2 sene önce klomen+ovitrelle kullandım ama vucudumda hic bir belirti bile yapmadı (kasık ağrisı, bel agrisi vs.) Kocakarı yöntemleri denedim hatta rahimden sülük bile yaptırdım ama olmadı. Sonra uzun bir süre uğraşmayi biraktim yine bebegim olmuyor hatta adet olamiyorum 2 ay 3 ay 3 bucuk ay sonra anca adet gorebiliyorum. Iyice umudum kalmamisti diyordum hic ilac falan kullanmadan direk tüp bebege gecicem. En son iste ozel bir hastanede tavsiyeler üzerine doktoruma gittim beni tup bebekten onceki uğrastirici tedaviye ikna etti. Ilk basta rahim filmi cekilmemi söyledi. Cekildikten sonra hic bir sorun yasamadim. Sonuclarim cikti sonuclarimda cok iyi rahimde bir bozukluk yapisiklik hicbirsey yoktu. Bana rahimine salınan ilac sayesinde bile hamile kalabilcegimi söyledi ama o ay kalamadım hatta yine adet olamadım. En son dr.um adet sokturucu kullanmam gerektigini soyledi ve ben kullandim adetin 3.gunu gittim bana, git tup bebek hakkinda bilgi edin ama ben sana son kez letu diye bi ilac var onu icmeni istiyorum eger bundada olmassa tüp bebege başla dedi. Ben yine icimde olmucak bosu bosuna zaman kaybi deyip istemeye istemeye 1 ay daha beklerim 3 sene beklemisim dedim. Letuyu kullandim 5 gün. Sonra hastaneye gittim ovitrelle verdi gobekten vuruldum ve arkasina bana duphaston verdi. Bu duphaston 10 günlük sabah aksam kullanilan adet olamiyorsan adet söktüren bir ilac yada diyelim hamile kaldın cocugun tutunmasini sağlıyor. Igneyi vuruldugum gunun ertesi günü kasıklarım felaket yumurtaliklar catliyor belli oturdugum yerden kalkamiyorum ayaga kalksam doğrulamıyorum bayılıcam neredeyse. Bana dr. Igneden sonraki ertesi gun iliski ve.bi sonraki günde iliski sonraki günlerde gün aşırı yapabilirsiniz dedi. Biz 2 gunu degerlendirdik ama sonrasini pekte sallamadik acikcasi. Ve kafamfada buda olmucak ben tüp bebege başlıcam ve suanki ihtimal ne kadar dusukse tup bebek daha etkili diye kafami o sekilde rahatlatmaya calisiyorum. Igneden sonra gogus siskinligim hic inmedi agrilarimda gecmedi fakatt gün gectikce sanki daha cok sisip daha cok canim yaniyor. Her sabah yuzumde yeni bir sivilceyle uyaniyorum. Hatta rimel sürücem kirpikllerim okadar karışıkki ayna karsisinda kriz geciriyorum noldu bunlara boyle yolunmus tavuk gibi duruyor diye ağlıyorum. Yani aşırı duygusallıgım vardi. Herseye alinip aglamaya başlıyordum.( söylemeyi unuttum son adet tarihim mart 18) nisan 18e daha 10 gun kala yani adetime yuzum sisti ellerim vucudum heryerim igne batirsaniz patlarim. Belime oyle bir agrilar saplaniyorki nefes kesiyor. Ben yine cocuk demiyorum ignenin etkileri herhalde diyorum. Kasiklarima agri saplaniyor cikiyor ama cok sık bir sekilde. Adetime 6 gün var akıntım sıklaştı. Duphaston bitmisti ve adet olmayi bekliyorum. Normalde o ilaci bitirdikten mutlaka hic sekmez 4.gunu adet olurdum. Baktim 1 gun 2 , 3 ,4 adet yok 5. Gunu artik gunde belki adet oldum diye 10 kere tuvalete kostum ama seffaf bazende sarımsı yogun bir akıntı. Gece saat 10 bucuk son adet gunume gore adetime 1 gun var ama ilacim bittigi icin olmam lazimdi. Tuvete gittim ic camasirimda nokta nokta leke. Ama böyle ne kirmizi ne kahverengi bordo gibi bi renk aha diyorum adet oldum. Peceteyle siliyorum siliyorum yokk peceteye en ufak bir leke dahi yok. Iyice kafayi yedim esime git nobetci eczane bul bana test al dedim. 2 tane alip geldi gece saat 12. Iste zamanin durdugu an.. normalde gece yapmam sabah ilk idrarla yaparim ama merakimdan ölcem birini simdi yapayim digerinide sabah yaparim diyorum. Birini yaptim bakiyorum hareket yok cok cok silik goruyorum ama diyorumki hayali cizgi gozum gormek istedigi icin goruyorum diyorum. Ben toparlandim kalktm teste bakmadan iceri gectim esime gostericem baktim 2. Cizgi bariz belli cikmis biz esimle birbirimizr bakiyoruzacaba test bozukmudur falan derken 1 saat bekledim daayanamadim 2. Testimide yaptim oda ayni sekilde damlattiktan 2 dk sonra 2.cizgi belirginlesmeye basladii. Biz ucuyoruz ama hala inanamiyoruz şoka girdikk. Hemen sabahh doktoruma gittim kan tahlili yaptirdim( 18.nisan adet olmam gereken gün) hastaneden ciktim 2 saat sonra doktorumdan gelen mesaj... kalbim durucakk esim fenaliklar geciriyo arabadayiz araba sessiz tek ses kalp atislarimizin sesi.. " hamilesin, değerin 348. 10 gün sonraya randevu al kesen olusmus olur bakariz" cigliklar aglamalar derken hayatimda en cok duymak istedigim seyi duymustum hala daha heyecanim gitmedi belkide cok seyi anlatmayi unuttum. Yani sunu demek istiyorum umudunuzu kaybetmeyin en olmucak dediginiz zamanda geliyor. Cunku beynim rahatlamisti kafamda tüp bebek vardi baskada bir sey yoktu. Onun bile garantisi yokken oyle kalabilcegimi sartlamistim kafamda. Ve tüp bebege gerek bile kalmadı. Fazla takılmayın istemesenizde oluyor biliyorum bende hep oyle taktım psikolojik olarak hamile kalamadim ben kesin. Cünkü aman aman elle tutulur sorunum yoktu. Uzun oldu buraya kadar okuduysaniz ne mutlu bana. Allahimm olmayanlarin kucağinı boş birakmasin hayirlisiysa olsun insallah.

Sonuna kadar çok mutlu Bi şekilde okudumBana da umut oldunuz gerçekten bende letu kullanıyorum inşallah bende sizin gibi sevinirim

Sonuna kadar çok mutlu Bi şekilde okudumBana da umut oldunuz gerçekten bende letu kullanıyorum inşallah bende sizin gibi sevinirim
Aylardir bakmiyordum buraya bi girip bakayım dedim şimdi gördüm içinizi ferah tutun tabiki herşeye hazırlayın olursada Allahtan olmassada Allahtan. İnşallah o güzel haberleri alırsınız. Letuyu arastirdigimda cok bilinen ve hakkinda cok yazilan bi ilaç degil. Ama içinde bi kanser hastaliginda kullanilan madde varmiş öyle duymustum cok etkili oldugunu doktorumda söylemişti. Umarım sizede faydası olur. Doğumuma 8 gün kaldı birbirimize dua edelim

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Salih evlat olsun inşallah sizde bizi unutmayın duanızda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…