Çatlamışım yaaa

miniksercem000

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2015
948
425
33
Kizlar suan şoktayim zaten tipim bozulmustu hamile kalinca bacaklarima belime kilo aldim. o kadar krem yaģ sürmeme ragmen nasil olur ya nasil catlar karnim.
Zayif biriyimdir karnimda hamile degilmisim gibi nerdeyse. Şu ufacik karin nereye çatladi :KK43:

Hemde bugun farkettim daha önce yoktu göbek etrafim ve altı harita olmus :KK61: yaaaa hala aklim almiyor cok kafama taktim karnim ufacik ya nasil olur inanmak gelmiyor icimden:rolleyes:

Canim benim bile catladi simdiden. Ben de yag,krem cok iyi bakiyorum ama karnimin altinda 3 tane kucuk catlak var ve o catlaklar orada kalmayacak yukari dogru cikacak biliyorum...

Gecenlerde gordum agladim,cok uzuldum. Esim gordu,sen artik annesin olacak bunlar dedi de rahatladim biraz ...

sen yağ ve krem kullanarak nemlendirmeye devam et.
sürmezsen daha kötü olacak demek ki. bazı ciltlerin yapısı hiç elastik değil seninde böyle sanırım.
güzel bir hamilelik diliyorum sana. bebeğini sağlıkla kucakla inşallah
:KK54:

bende de aynısı var.
geçen hafta fark ettim ve gebeliğin başından beri kremler -yağlar sürüyorum.
vücut tipi ve genlerden kaynaklı
alışmak zor :110:

Kusura bakmayın ama ben şu an inanılmaz rahatladım.
Hamileleligim boyunca tek damla yağ krem kullanmadım ve 25 kilo civarı kilo aldım. Ve Karnım catlamisti. 2 yıl oldu doğum yapalı Karnım neredeyse hamilelikten önceki görünüme kavuştu fakat ben birkaç ay öncesine kadar hep kendimi suclamistim. Bakım yapmadım çok kilo aldım diye.

Demek ki olacağı varsa oluyormuş. Allah tan eski görünümüme çoğunlukla kavustum yoksa hala kendimi suclayip duracaktim :KK51:

Bu tamamen yapisal bi sey dert etmeyin 2.dogum yaptim ilkinde 22 kilo aldim ama karnimdahic catlak yok ve krem.duzenli kullanmadim anneme cekmisim.onda da catlak yok. Bacaklarimda var sadece inlara da alistim yapacak bi sey yok gibi

Kusura bakmayın ama ben şu an inanılmaz rahatladım.
Hamileleligim boyunca tek damla yağ krem kullanmadım ve 25 kilo civarı kilo aldım. Ve Karnım catlamisti. 2 yıl oldu doğum yapalı Karnım neredeyse hamilelikten önceki görünüme kavuştu fakat ben birkaç ay öncesine kadar hep kendimi suclamistim. Bakım yapmadım çok kilo aldım diye.

Demek ki olacağı varsa oluyormuş. Allah tan eski görünümüme çoğunlukla kavustum yoksa hala kendimi suclayip duracaktim :KK51:
BenCede olacagi varsa oluyor zaten catlak kremler yaglar vs iyi para yapiolar ama gördumki bosunaymis sürmek :KK17:

Catlagin belirtisi nasil oluyor
yani ilk olarak nasil oluyor ?

hafif tatlı talı kaşınma.
ben de karnım büyüyor geriliyor ondan diyordum.
bir gün altlarda kırmızı bişiler gördüm nokta kadar eşime dedim göbek altını göremiyorum ne bunlar şaşkaloz çok kaşımışsın isilik gibi duruyo dedi :KK53::KK53::KK53:
3 gün sonra bir baktım 4 kırmızı çizgim var. oturdum ağladım:KK12:

hafif tatlı talı kaşınma.
ben de karnım büyüyor geriliyor ondan diyordum.
bir gün altlarda kırmızı bişiler gördüm nokta kadar eşime dedim göbek altını göremiyorum ne bunlar şaşkaloz çok kaşımışsın isilik gibi duruyo dedi :KK53::KK53::KK53:
3 gün sonra bir baktım 4 kırmızı çizgim var. oturdum ağladım:KK12:
Bende de var 1 tane o kirmizidan
Hic kasimadim ...zeytin yag surdum gecti...
demek ki yanilmamisim tahmin ettim...
bundan sonra dikkat edelim...

Bende de var 1 tane o kirmizidan
Hic kasimadim ...zeytin yag surdum gecti...
demek ki yanilmamisim tahmin ettim...
bundan sonra dikkat edelim...
ben 12. haftadan beri yağ -krem nemlendiriyorum ama yok
genetikmiş cidden
doktorum demişti yüzde 70 genetik kremler sadece daha fazla olmasını önler diye
ahh bi sağlam gen gelmemiş :KK70::KK70:

8 bucuk ayıma kadar tek bi iz yoktu karnımda gelene gecene acıyodum karnımı gurur duyuyodumm catlamadı diye ( oğlum göster amcana modunda)
Sonra nemi oldu
Türkiye haritasından hallice
:KK22:

Eger orjinal saf kakao yagi bulabilirseniz kullanin kati oluyor margarin seklinde ve surulerek kullaniliyor annemde kullandogo yerlerde yok ama son aylarda karninin alt kismini unutmus ve o kisimlarda catlaklar var

X