Çatlaklarınız ne alemde???

pempe_panter

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2007
945
6
42
Ben uzun zamandır kendime aynada bile bakmıyordum yaşadığım üzüntüden dolayı...Çok şükür şimdi iyiyim.Ama geçenlerde banyoda kendime bir baktım şok oldum bacaklarımın arkası çatır çatır çatlamış.Hamilelikte yoktu bunlar doğumdan sonra olmuşlar:KK43:((Kıpkırmızı çok berbat yaa.Çatlaklar yeniyken tedavisi daha kolaymış.Siz çatlaklarınız için neler yapıyosunuz.Ya da bişey yapılabilir mi.Eğer varsa bi çözüm hemen başlayalım.Bende bir krem var yara ve yanıklar için çatlaklara da iyi geliyomuş ama prosoektesünde hamile ve emzirenler için kullanılmaması tavsiye edilmiş.Doğal yollardan nasıl çözüm bulabiliriz bilen varsa sölesin nolur:KK43:

bende 1 tane bile çatlak yok canım :nazar: hamileyken lierac kullanmıştım. sanırım çatlak tedavisi içinde kullanılıyor bi araştır istersen.

Canım sen sanırım çok kilo almadın zaten erken de doğum yapmıştın asıl çatlaklar son ayda oluşuyor.Benim de son aya kadar hiç yoktu:KK43:Valla ben de mustela kullandım hem de kaç kutu bitirdim,her banyodan sonra tüm vücudumu bebe yağıyla yağladım biliyorum çünkü kendimi tenim hassas çatlamaya çok müsaitim ama sonuç yine çatlak malesef.Bir de benim çoğu çatlağım doğumdan sonra oldu çok ödem topladım hala da atabilmiş değilim ödemi diz üstü oturamıyorum bacaklarım geriliyor o derece yani:KK43:Bir de lieracı deneyeyim canım saol.

Son düzenleme:
of bende de catlak cokkk hatta karında sarkma oldu ne olacak halım bılemıyorum halende catlamaya devam edıyor vucudum :KK43:( belım bacaklarım habıre kasınıyor ertesı gun bı bakıyorum kıp kıprmızı yarık offffffffff yaaaaaaaaaaaaaaa

ooff offbenneyaptımki çatlaklar bendede kabus gibi göbeğim ,belim, bacaklarım çok fena nasıl gececek bunlar bende bilmiyorum ama görüntü çok çirkin:1no2:

ben hamileyken oluşan çatlaklra mustelanın çatlak önleyici kremini sürüyordum daha da çatlamasın diye şuan o kıpkırmızı renkleri yok pembeleşmişler ama kaybolurlarmı bilmem.Forumlarda çatlaklarını geçiren kişileri okudum birisi contractubex diye bir krem sürmüş ama emziren annelerin kullanması önerilmiyor.Şuan için kullanamayız

canım benimde sadece karnımda çatlak var,bahsettiğin contractubexi bana drum verdi sezaryen yerıne sürmem için estetik kremimiş,bende ameliyat yerıne surdukten sonra bi kaç defa karnımada sürmüştüm belki işe yarar die:jeyyar:,demekki benım gibi yapanlar varmış,sürmeye dewam edeyım bari:teytey:,bu arda bu kremi dewlet karşılıo 57 tl normal fiyatı bilginize

canım benimde sadece karnımda çatlak var,bahsettiğin contractubexi bana drum verdi sezaryen yerıne sürmem için estetik kremimiş,bende ameliyat yerıne surdukten sonra bi kaç defa karnımada sürmüştüm belki işe yarar die:jeyyar:,demekki benım gibi yapanlar varmış,sürmeye dewam edeyım bari:teytey:,bu arda bu kremi dewlet karşılıo 57 tl normal fiyatı bilginize

esra banada verdi doktorum ameliyat yerim için ama daha 1 kere bile kullanamadım :eek:klava: faydası var mı acepppp

Kremi almıştım ama prospektüsü okudum emziren anneler için kullanılmamsı tavsiye edilir yazıyordu tereddüt ettim kullanmadım.doktor verdi demek oh içim rahatladı ben de sürmeye başlıyayım o zaman.Evet devlet ödüyo canım ben de sağlık ocağında yazdırdım.Sizin ameliyat iziniz nasıl benimki hala çok belirgin.Tamamen kaybolmaz dimi:KK43:(

kafamçokkarıştı benim 9.haftam bitmek üzere ve kocaman bir karnım var üçüzlerime hamileyim:ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek: allah bilir nasıl çatlarım artık dünya haritasına döner vücudum peki doğal bişeyler sürdünüzmü badem ve jojoba yağının iyi olduğunu duydum bide bu çatlama genetikmi CADIARZU

esra banada verdi doktorum ameliyat yerim için ama daha 1 kere bile kullanamadım :eek:klava: faydası var mı acepppp

canım ona bakarsan 3 ay oldu doğum yapalı,toplasan 10 kere sürmüşümdür,kimi zaman ihmalkarlik kimi zamanda yoğunluktan olmmuo işte,dewamlı surmediğim için bi faydası olmadı tabıkı,ama kullanalar işe yaradığını söylemiş,şimdi gaza geldim bugun başladım sürmeye yine:jeyyar:

pempe benımde ameliyat izi hala belirgin,üstelik yeride dümdüz deil,orası hafıfı kabarık ve rengide morumsu gibi,sizinde ölemı

pitos25 ben her duş sonrası bebe yağı kullandım.badem yağınla yıkandım resmen birde mustelanın çatlak önleyici kremini düzenli kullandım ama yine de çatladım maalesef:KK43:(Ha ama şu bir gerçek daha az sürdüğüm yerlere nazaran göbeğim çok hafif çatladı sadece deliğin kenarları pembe pembe.Ama yan taraflar ve basenlerim kıpkırmızı oldu:KK43:Annemde de var sanırım genetik.En azından elimden geleni yaptım diyebiliyorum şuan napsam çatlıcakmışım demek:KK43:(
esra benimkide aynı mor olmasa da kırmızı.Ben de her gece yatarken sürücem yatağın baş ucuna koydum.ınşallah en kısa zamanda toparlanırız.

bide,hastanedekı ebeye sormuştum çatlağa ne süreyim die,katı kakao yağını sür dedi,onuda aldırdım eşime aktardan bi hevesle,5-10 gün sürdüm onuda bıraktım,benım kremler yatağımın başında olmasına rağmen üşengeçlik edip süremıorum yaaa

canım ona bakarsan 3 ay oldu doğum yapalı,toplasan 10 kere sürmüşümdür,kimi zaman ihmalkarlik kimi zamanda yoğunluktan olmmuo işte,dewamlı surmediğim için bi faydası olmadı tabıkı,ama kullanalar işe yaradığını söylemiş,şimdi gaza geldim bugun başladım sürmeye yine:jeyyar:

pempe benımde ameliyat izi hala belirgin,üstelik yeride dümdüz deil,orası hafıfı kabarık ve rengide morumsu gibi,sizinde ölemı

ayy bende üşeniyorum valla aman napim iz olsada görünmeyen yerde nasıl olsa :jeyyar: benımde bıraz kabarık kırmızı gıbı daha canım 1 senede falan anca normale döner herhal

pembe gene senink iazmis benimkini gorsen cok kotu gorunuyor ...kocaman kocaman catlaklar...:KK43:(az biraz gecse bile raziyim..

evet canım.annende ablanda teyzende halanda falan varsa mutlaka sende de olacaktır.ama lierac isimli kremi kullan en aza indirirsin.

X