Çatlaklarım evlilik ve cinsel hayatımda sorun çıkaracak mı?

Şimdi teknik olarak bizim çatlaklarımız zaten var, sonradan olmuyor :KK53:
Yani yarın öbür gün evlenirsem adam zaten çatlaklarımı ıvır zıvırımı bilerek evlenecek.

Onun dışında size asla böyle bir adam karşınıza çıkmaz diyemem. Çıkabilir. Her tip insan var. Benim de çıkabilir, hepimizin çıkabilir. Adriana Lima'nın aldatıldığı bir dünyada yaşıyoruz neticede. Ama her zaman kendinize değer verin, çatlaklarınızın olması, fiziksel kusurlarınızın olması sizin değerinizi düşürmez, sizi "kusurlu" yapmaz. Çatlak, selülit, kilo, meme sarkması vs bir yana her an bir yerimiz yanabilir, kesilebilir, yara izimiz olabilir. Bunların hiçbiri kimsenin sizi/bizi ezmesi için sebep olamaz. Öyle biri çıkarsa karşınıza kapıyı gösterin.

Evlenmeden önce ilişkiye sıcak bakmıyorsunuz sanırım, değil mi?

Merhabalar :) Ben kapalı ve 22 yaşındayım. Evlenmeden önce ilişki yaşamayacağımı bildiğim için bu kadar dertlendim. Kapalı olduğum için uzun bir süre görmeyecek beni ama bunu karşımdaki kişiye sözlü bir şekilde ifade etmem gerektiğini düşünüyorum. Şuan da hayatımda birisi yok zaten ancak ben kafamda nasıl derim diye diye kafayı sıyırdım

Okuyunca gülümsedim cünkü bende ara ara böle düşünüyordum. Hiç kafanıza takmayın yahu =) olmuyor böle birsey. Hatta söle söleyeyim asktan gözünüz görmüyor ki ne kılı, tüyü ne de catlagı. Evlenmek üzereyim nisanlımın vücudu oldukca iyi (kıllı olması dısında) benim fazla kilom, catlagım ve selülitim var. Lafı bile olmadı, adam can atıyor diyeyim sen anla 😂

Çok sevindim sizin adınıza :) Benim şuan hayatımda biri yok zaten ama kapalı olduğum için de çatlaklarımı görmüş olmayacak. Bir şekilde söylemem gerektiğini düşünüyorum

Çok sevindim sizin adınıza :) Benim şuan hayatımda biri yok zaten ama kapalı olduğum için de çatlaklarımı görmüş olmayacak. Bir şekilde söylemem gerektiğini düşünüyorum
Hımm, söylemenize gerek var mı ki. Bence yok. Sizi bunu kandırmak olarak görüyor olabilirsiniz ama bu sizin kusurunuz değil. Bence sevginizi hakeden birini bulmanız yeterli=)

Merhabalar :) Ben kapalı ve 22 yaşındayım. Evlenmeden önce ilişki yaşamayacağımı bildiğim için bu kadar dertlendim. Kapalı olduğum için uzun bir süre görmeyecek beni ama bunu karşımdaki kişiye sözlü bir şekilde ifade etmem gerektiğini düşünüyorum. Şuan da hayatımda birisi yok zaten ancak ben kafamda nasıl derim diye diye kafayı sıyırdım
Henüz cok gencsin. 25 yasından sonra anlayacaksın ki böle olmayacak işler =)

Kilo alıp vermelerim sonucu karnımda beyaz çatlaklar var. Hala kiloluyum 1 yıldır verme gayretindeyim. 3 yıldır da evliyim. Eşimden hiç bu yönde bişey duymadım.

Kilo alıp vermelerim sonucu karnımda beyaz çatlaklar var. Hala kiloluyum 1 yıldır verme gayretindeyim. 3 yıldır da evliyim. Eşimden hiç bu yönde bişey duymadım.

Teşekkürler yorumunuz için psikologum özellikle evli insanlarla konuşmamı söylemişti. Siz sanırım evliyken oldu çatlaklar yani teknik olarak ben çatlaklı evlenmiş olacağım o yüzden tedirginim. Bunu evlenmeden söylemeli miyim bilmiyorum. İnşallah istediğiniz kiloya da ulaşırsınız :KK200:

İnşallah dediğiniz gibi olur :KK76: Aslında söylersem tabiri caizse eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek gibi olacak ama söylemezsem de içim içimi yiyecek yani belki de öğrenince isteyemeyecek belki de takıntılı bir adam olacak :110:
Benden daha genc Oldugunuz için acık acık yazacağım. Sakın mantık evliliği yapmaya kalkmayın. Daha dogrusu duygularınız olmadan evlenmeyin. Takıntılı olup olmayacağını anlayacak kadar basbasa zaman gecirin. Hatta bana sorarsanız biraz cinselliği de yasayın (istemiyor olmanızı da anlarım) ten uyumu vs gbi konular için en azından. Kaygılarınız olmasın yani bu denli =)

Benden daha genc Oldugunuz için acık acık yazacağım. Sakın mantık evliliği yapmaya kalkmayın. Daha dogrusu duygularınız olmadan evlenmeyin. Takıntılı olup olmayacağını anlayacak kadar basbasa zaman gecirin. Hatta bana sorarsanız biraz cinselliği de yasayın (istemiyor olmanızı da anlarım) ten uyumu vs gbi konular için en azından. Kaygılarınız olmasın yani bu denli =)

Ben kapalı olduğum için çok temkinli yaklaşıyorum bu konuya ama tabiki kesinlikle yargılamıyorum herkesin kendi tercihi :oops:Ben de kesinlikle mantık evliliği en son isteyeceğim şey. Birkaç kişi ile görüştüm tavsiye üzerine bir şey hissetmediğim için yok dedim zaten hepsi de mantıklıydı :)

Bence bu söylenecek bir şey değil. İşin içine evlilik girecek olması evet işleri daha farklı yapıyor ama düşündüğünüzde çoğumuzun sevgilisi önceden çatlakları selüliti vs bilmiyor oluyor. Gördükten sonra da olumsuz tepki vermiyor.

Evleneceğiniz adamla beraber vakit geçirdiğinizde illa ki bu konudaki tutumunu tavrını anlarsınız. Eğer fiziksel özelliklere fazlaca takıntılı ise ona göre kararınızı verirsiniz.

Adamla oturup konuşurken "benim çatlağım var haberin olsun" demek yok yere adamın gözüne sokmak ve bunu kendi açığınız olarak gördüğünü belli etmek olur.
Düşünün mesela adamın karnında ameliyat izi olsa size söyleyecek mi?

Ben kapalı olduğum için çok temkinli yaklaşıyorum bu konuya ama tabiki kesinlikle yargılamıyorum herkesin kendi tercihi :oops:Ben de kesinlikle mantık evliliği en son isteyeceğim şey. Birkaç kişi ile görüştüm tavsiye üzerine bir şey hissetmediğim için yok dedim zaten hepsi de mantıklıydı :)
Anlıyorum ben sizi insallah güzel bir birlikteliğiniz olır =)

Benim de çatlaklarım var. Bacaklarımda kalçamda göğüslerimde. Çok hızlı kilo vermiştim 20li yaşlarımın başında oldu sonra da geçmedi. Ben de kapalıyım, evlenmeden eşime bahsetmek aklıma gelmedi pek umursamadığım için. Evleneli bir sene oldu neredeyse, konusu bile açılmamış şu an farkettim. Medya sağolsun, biz biraz kendimizi oyuncularla mankenlerle falan kıyaslıyoruz galiba. Normal olan onların vücudu zannediyoruz ama onlar bir şekilde böyle detayları gizleyerek ekran karşısına çıkıyorlar. Erkeklerin çıtası çok düşük aslında cinsellik konusunda inanın 😊 siz adama evlenmeden bundan bahsederseniz durumun olduğundan kötü olduğunu düşünebilir ya da kafasını vücudunuza takip biraz haddini aşabilir

vucudumdaki catlaklari esim görmüyor bile o kadar sorun degil
Diger deformeleri de bir tek ben kafaya takiyorum, ne hallerimi gördü dogumdan sonra
Hastanede altima pedime kadar kendi koydu yardim etti
Evlilik öyle birsey degil, olmamali
Hastalikta saglikta sartlar ne olursa olsun sevmek, sevilmektir

Herkese merhabalar. Öncelikle benim için çok önemli bir konu olduğunu belirteyim. Ortaokul yıllarından kalma beyaz çatlaklarım var. Yoğun bir şekilde karın ve bel bölgemde var. Aynı şekilde omzumda da var. Karnımdakiler için lazer tedavisine başladım sonuç alırım veya alamam bilmiyorum ancak denemekten zarar gelmez diye düşündüm. Bu konuda attığım en önemli adım ise bir psikologa gitmek oldu. Kimsenin beni beğenmeyeceğine, evleneceğim adama nasıl söyleyeceğimi ve evlenince aldatılıp rencide olacağımı düşündüğüm için uzun zamandır yoğun depresyon içindeydim. Bana şöyle bir ödev verdi. Tercihen evli insanlarla bu konuyu konuşmamı istedi. Sizlerden ricam evli olup çatlakları yüzünden sorun yaşayan veya yaşamayan kişiler bana tecrübelerinizi anlatabilir misiniz?

Evlenmeden once belimde ve gogsumde catlaklar vardi esim hic onemsemedi.. Bu arada siz onemsemezseniz karsinizdakinin de o kadar ilgisini cekmiyor. Dogum yaptim kilo aldim karnimin heryeri catlak ama esim bugune kadar catlaklarimla alakali hicbirsey demedi arada ben gozune sokuyorum 😂 ama rahat ol kasma tanistigin ve evlenmek istedigin kisi senin vucudunu inceleyerek seni secmiyor gorusleriniz dusuncelriniz uyusunca evleniyorsunuz

Herkese merhabalar. Öncelikle benim için çok önemli bir konu olduğunu belirteyim. Ortaokul yıllarından kalma beyaz çatlaklarım var. Yoğun bir şekilde karın ve bel bölgemde var. Aynı şekilde omzumda da var. Karnımdakiler için lazer tedavisine başladım sonuç alırım veya alamam bilmiyorum ancak denemekten zarar gelmez diye düşündüm. Bu konuda attığım en önemli adım ise bir psikologa gitmek oldu. Kimsenin beni beğenmeyeceğine, evleneceğim adama nasıl söyleyeceğimi ve evlenince aldatılıp rencide olacağımı düşündüğüm için uzun zamandır yoğun depresyon içindeydim. Bana şöyle bir ödev verdi. Tercihen evli insanlarla bu konuyu konuşmamı istedi. Sizlerden ricam evli olup çatlakları yüzünden sorun yaşayan veya yaşamayan kişiler bana tecrübelerinizi anlatabilir misiniz?
3 yıllı evliyim 8 ay önce doğum yaptım. Doğumdan once övünmek gibi olmasın pek güzel bir vucudum vardı doğumdan sonra çatlağım yok sayılır ama göbüşüm egilince ya da oturunca bildiğin kırışıyor eşim hiçbir zaman bir şey söylemedi hatta doğurmamış gibisin diyor. Ben çok takıntılıyım kendi vücudum konusunda ben takıyorum o değil. Seven insan hiç bir kusuru görmüyor inan buna. Actigim konuda göbeğim fotografli var gör bak istersen çatlak daha iyi benimkinin yanında :KK70: ayrıca bugün çatlağın olmasa çocuk yapınca olacaktı zaten %80 kadın deforme oluyor malesef seni rahatsız ediyorsa tedavi ol estetik yaptır ama evlenince farketmeyecek bil buna takilma

Benim de çatlaklarım var. Bacaklarımda kalçamda göğüslerimde. Çok hızlı kilo vermiştim 20li yaşlarımın başında oldu sonra da geçmedi. Ben de kapalıyım, evlenmeden eşime bahsetmek aklıma gelmedi pek umursamadığım için. Evleneli bir sene oldu neredeyse, konusu bile açılmamış şu an farkettim. Medya sağolsun, biz biraz kendimizi oyuncularla mankenlerle falan kıyaslıyoruz galiba. Normal olan onların vücudu zannediyoruz ama onlar bir şekilde böyle detayları gizleyerek ekran karşısına çıkıyorlar. Erkeklerin çıtası çok düşük aslında cinsellik konusunda inanın 😊 siz adama evlenmeden bundan bahsederseniz durumun olduğundan kötü olduğunu düşünebilir ya da kafasını vücudunuza takip biraz haddini aşabilir

Siz ne güzel problem etmemişsiniz ben maalesef kaç aydır bunlarla kafayı bozdum. Yoğun oldukları için böyle çok yakından ayna karşısında kötü gözüküyor veya yan bakınca ama aynadan biraz uzaklaşınca normal geliyor tam anlayamıyorum ben de ne yapmak istediğimi. Dediğiniz gibi adama söylediğim zaman ezik ve özgüvensiz bir kız olacağım aynı zamanda nasıl hayal edecek bilemiyorum :KK76:

vucudumdaki catlaklari esim görmüyor bile o kadar sorun degil
Diger deformeleri de bir tek ben kafaya takiyorum, ne hallerimi gördü dogumdan sonra
Hastanede altima pedime kadar kendi koydu yardim etti
Evlilik öyle birsey degil, olmamali
Hastalikta saglikta sartlar ne olursa olsun sevmek, sevilmektir

Kesinlikle evliliği sadece fiziksel görünüşe indirgememek lazım benim açımdan karşımdaki adamın herhangi bir yerinde bir şey olması konu bile edilmez ancak erkeklerin ne yapacağı belli olmuyor :110: Bunlarla ilgili sürekli olumsuz şeyler okudum başka sitelerde vs. hep o yüzden kendimi maalesef kötüye odakladım.

Evlenmeden once belimde ve gogsumde catlaklar vardi esim hic onemsemedi.. Bu arada siz onemsemezseniz karsinizdakinin de o kadar ilgisini cekmiyor. Dogum yaptim kilo aldim karnimin heryeri catlak ama esim bugune kadar catlaklarimla alakali hicbirsey demedi arada ben gozune sokuyorum 😂 ama rahat ol kasma tanistigin ve evlenmek istedigin kisi senin vucudunu inceleyerek seni secmiyor gorusleriniz dusuncelriniz uyusunca evleniyorsunuz

Teşekkürler yorumunuz için :) Benim de karnımdakiler elleyince falan hissediliyor o yüzden cok rahatsız ediyor beni. Evlenmeden bunu ona söylemeli miyim ne yapmalıyım daha karar veremedim. Erkeklere sormak lazım acaba duymak isterler miydi :)

Kesinlikle evliliği sadece fiziksel görünüşe indirgememek lazım benim açımdan karşımdaki adamın herhangi bir yerinde bir şey olması konu bile edilmez ancak erkeklerin ne yapacağı belli olmuyor :110: Bunlarla ilgili sürekli olumsuz şeyler okudum başka sitelerde vs. hep o yüzden kendimi maalesef kötüye odakladım.

Dert anlatiliyor burada, sen dert kösesinde ne bekliyorsun ki
Gelip de esimi övemem mesela burada
Insanlarin ne dertleri var
Ama konusunu acmisken evlendigin erkekle alakali bir durum bu
Efendi bir erkek esine bu yönde imada dahi bulunmaz
Evlendigin kisinin karakterine kalmis
Ki erkeklerin hic mi kusurlari yok
Ki kusur da demeyelim, insaniz yahu

3 yıllı evliyim 8 ay önce doğum yaptım. Doğumdan once övünmek gibi olmasın pek güzel bir vucudum vardı doğumdan sonra çatlağım yok sayılır ama göbüşüm egilince ya da oturunca bildiğin kırışıyor eşim hiçbir zaman bir şey söylemedi hatta doğurmamış gibisin diyor. Ben çok takıntılıyım kendi vücudum konusunda ben takıyorum o değil. Seven insan hiç bir kusuru görmüyor inan buna. Actigim konuda göbeğim fotografli var gör bak istersen çatlak daha iyi benimkinin yanında :KK70: ayrıca bugün çatlağın olmasa çocuk yapınca olacaktı zaten %80 kadın deforme oluyor malesef seni rahatsız ediyorsa tedavi ol estetik yaptır ama evlenince farketmeyecek bil buna takilma

Yorumlarınız için teşekkür ederim :) Ne güzel çatlağınız yok denecek kadar azmış çok şanslısınız :) Evet doğumda ne hale geleceğim ondan da korkuyorum. Keske sadece doğumda olsaydı benim de hiç değilse dünyaya onun cocugunu getirdiğim için kötü hissetmezdim ama şimdi ergenlikten kalmalar bu yüzden gerginim. Yorumlarınızla içimi rahatlatıyorsunuz teşekkür ederim :)

X