Çatlaklar

mtuzum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
27
2
Cilt bakımı için neler yapıyorsunuz?Ben sabahları Lierac ,akşamları da bebe yağı kullanıyorum.Arada sırada da susam-badem yağı ile masaj yapıyorum ama giydiğim tshirtler yağları hemen çekiyor.Bilmem faydası olur mu cilde?Önerisi olan var mı cilt bakımı konusunda?Denenmiş ve başarılı olmuş yöntemleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

ben iyice bıraktım ya 4.aydan beri bebe yağı sürüyodum sabah yada akşamları
biraz badem yağı kullandım
bu ara 2 günde bir ya sürüyorum ya sürmüyorum
kuruyo cildim nasıl eğer onlar hep çatlağa dönerse yandık
şimdilik çatlak gözükmüyo bakalım doğum sonra mı olacak bilginiz var mı
bide avonun bir kremini kullanıyorum çatlak ve selülitler için
ama badylere yapışmasından pek etkisinin olduğunu düşünmüyorum
keşke yaz olsaydı daha kolay emerdi vücut

arkadaşlar çatlaklar son ayda olur o yüzden daha erken başlamak lazım badem yağı olabilir doğumdan sonra ancak belli olur çatlaklar çünkü şuan gergin vücut belli olmaz valla ben sürdüm ama yinede çatlamıştı bünyeye göre heralde belli olmuyor sizin inş..çatlamaz

ben iyice bıraktım ya 4.aydan beri bebe yağı sürüyodum sabah yada akşamları
biraz badem yağı kullandım
bu ara 2 günde bir ya sürüyorum ya sürmüyorum
kuruyo cildim nasıl eğer onlar hep çatlağa dönerse yandık
şimdilik çatlak gözükmüyo bakalım doğum sonra mı olacak bilginiz var mı
bide avonun bir kremini kullanıyorum çatlak ve selülitler için
ama badylere yapışmasından pek etkisinin olduğunu düşünmüyorum
keşke yaz olsaydı daha kolay emerdi vücut

Evet yaz olsa daha kolay olurdu.Doğumdan sonra çatlak olur mu ben de merak ediyorum.Kimileri de doğumdan sonra da olabilir diyorlar ya da önce farketmiyorlar , doğumdan sonra görüyorlar.

avonun kremlerı kullanırken doktorlara sormak lazım bazı doktorlar ızın vermıyor

badem yagını bana hıc tavsıye etmedı

badem yagı tuylerı kuvvetlendırıyor
bende bır ara bebek yagı kullandım

doktoruma bana ılac onerırmısın dedıgıme bosuna para verme

catlak olacaksa engellıyemessesın

bol bol karnına masaj yap hemde bebıse ıyı gelır ...dedı...

sodayı duymamıştım hiç denemede fayda var
avonun kremini evet hiç sormadan kullandım nasıl yaptım bu hatayı ya
bel ağrısı var demiştim doktora bebe yağıyla masaj yap demişti bide

Ben 4.aydan itibaren lierac kullandım hem de lohusalığın sonuna kadar. Cilt yapısı ile de ilgili ve kremleri lohusa sonuna kadar sürün diyorlar. Çatlayan yerlerim çatladı ama çatlamayanlar yanıma kar kaldı:) şimdi de lieracı kullanacağım. Ama bu soda ne oluyor daha evvel hiç duymamıştım.

Ben 4.aydan itibaren lierac kullandım hem de lohusalığın sonuna kadar. Cilt yapısı ile de ilgili ve kremleri lohusa sonuna kadar sürün diyorlar. Çatlayan yerlerim çatladı ama çatlamayanlar yanıma kar kaldı:) şimdi de lieracı kullanacağım. Ama bu soda ne oluyor daha evvel hiç duymamıştım.

Lierac kullananlar çok memnun kalmış genelde ama genetik yapı ve alınan kilo çok önemliymiş.Lierac kullanmana rağmen mi çatlak oldu?Kaç kilo almıştın hatırlıyor musun?

ben 6.aydan itibaren yag kullanmaya basladim her gün sürüyorum ama yinede son zamanlarda karnimin yanlarinda hafif kizariklar var bence yirtilmalar insanin vücuduna bagli bazilarinda olmuyormus.ben 34.haftadayim insallah sonlara dogru artmaz ama olursada ne yapabilirimki....

Lierac kullananlar çok memnun kalmış genelde ama genetik yapı ve alınan kilo çok önemliymiş.Lierac kullanmana rağmen mi çatlak oldu?Kaç kilo almıştın hatırlıyor musun?

Tam 12 kg almıştım ve karnımda hiç çatlak yok.

Kizlar Karnim Soyuluyor Ya
Deri Değiştirir Gibi Anlamiyşorum Sanki Kar Yağiyo Dökülen Deriler O Kadar çok Ya
Sizde Var Mi

arkadaşlar vücutta oluşan çatlaklar içın
susam yağı
papatya yağı ve
kayısı yağını karıştııp gece yatmadan önce çatlağın olduğu bölgeye sürün yanlız sürmeden önce çatlaklı bölge ılık su ile mutlaka ıslatılmalıdır gözeneklerin açılıp derinin hava alması için. tabi ki ilerlemiş çatlaklaklrın bu yöntem ile geçmesi zordur ama yeni çatlakların oluşmamasına ve az olanların da geçmesinde yardımcı olur ben kendim denedim memnun kaldım size de tavsiye ederim.buarada papatya yağı özü nedeniyle ağır bir yağdır o yüzden susam yağı daha fazla konulmalıdır....

arkadaşlar cilt bakımı içinde bal, zeytin yağı, yumurta sarısı ve bir kaç damla limonu karıştırıp yüzünüze sürün 15dk bekletin ve ılık su ile yıkayın.ılık su kulanılmasının nedeni çok soğuk ve sıcak su kılcal damarların çatlamasına neden olur o yüzden suyun ılık olması önemlidir. bu uygulama 15 günde bir tekrarlanır sa cildin parlamasına ve cildin dengesini korumasına yardımcı olur ben kendime uyguluyorum ve çok memnunum bilginize.........

arkadaşlar cilt bakımı içinde bal, zeytin yağı, yumurta sarısı ve bir kaç damla limonu karıştırıp yüzünüze sürün 15dk bekletin ve ılık su ile yıkayın.ılık su kulanılmasının nedeni çok soğuk ve sıcak su kılcal damarların çatlamasına neden olur o yüzden suyun ılık olması önemlidir. bu uygulama 15 günde bir tekrarlanır sa cildin parlamasına ve cildin dengesini korumasına yardımcı olur ben kendime uyguluyorum ve çok memnunum bilginize.........

bir kerelik ölçülerini verebilirmisin ne kadar koyulacak malzemelerden şimdiden teşekkürler tavsiyelerin için..a.s.

bende lierac kullandım 3 cü ayımdan itibaren beyaz tenlilerin cildi çok çabuk yıpranır ama en önemlisi kilo 30 kilo aldım 7ci ayımda bir başladı hiçbir şekilde önleyemedim yani kilo almamayı savunuyorum birdaha hamile kalsam kesinlikle diyet yapar mümkün olduğunca çok az kilo alırdım

Araştırmalar, anne adaylarının % 66’sının, ciltteki gerilme nedeniyle oluşan izlerden rahatsızlık duyduklarını göstermektedir. Bu nedenle, özellikle bu vakalarda kullanıma uygun, özel bir nemlendiricinin kullanılması büyük önem taşır.

Özellikle, gebeliğin 3. ayından itibaren, kilo alımı ve bebeğin gelişimi nedeniyle özellikle karın, kalça, basen ve göğüs bölgesinde, cildin aşırı gerilmesi nedeniyle, kaşıntılar ve bir süre sonra da çatlakların oluştuğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Figen Güney Taşer, anne adaylarının yaşadığı sıkıntılardan biri olan bu cilt çatlaklarının, gebelik döneminde yapılacak basit uygulamalarla önüne geçilebileceğini de sözlerine ekledi.

Hamilelikte oluşan çatlaklarla mücadelede dengeli beslenmenin önemini vurgulayan Op. Dr. Figen Güney Taşer, “Bol su içmek, C, E vitamini zengin besinleri tüketmek, cilt çatlaklarının önüne geçmede etkili. Bunun yanısıra cildi yumuşak ve esnek tutacak bir kremin her gün etkin bölgelere uygulanmasıyla da gebelikte oluşan cilt çatlaklarını en aza indirmek mümkün” dedi.

Çatlaklar oluştuktan sonra, tedavi edilmeleri oldukça zor.
Dr. Taşer’e göre basit önlemlerle gebelikte yaşanan cilt çatlaklarını en aza indirmek mümkün. Bu yöntemler arasında;
Cilde, masaj fırçası yardımıyla masaj yaparak, bu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak,
C ve E vitamini açısından zengin olan, cilt için yararlı meyve, sebze ve fındık gibi besinleri tüketmek,
Bol bol su içmek
Yeterli uyku almaya özen göstermek ve
Cildi yumuşak ve esnek tutacak, gerilme ile oluşan izleri önleyen, hamileler için özel olarak üretilmiş bir kremi her gün etkin bölgelere uygulamak yer alıyor.

X