çatlaklar için

cerenn82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
54
1
42
selam sevgili hamişler duyduguma göre hamilelikte çatlak oluşmna sadece dışardan yapılan müdahele yeterli gelmiyormuş çatlamalar içten başladıgı için her gün 1 tane haşlanmış yumurta içten çatlak oluşumuna etki ederek çatlamanın olmamasını saglıyormuş. ayrıca sadece badem yagı degil susam yagıyla birlikte badem yagının kullanılması lazımmış benden söylemesi.peki birde soru size bu yaglanma sürecine nezamandan itiberen başlamak gerekiyor ve yagı sürdükten sonra duş mu alıyosunuz sorular komik olabilir ama daha ilk bebegim ve 9 haftalık hamileyim cevap verirseniz çok sevinirim hepinizi öptm canlarım:1hug:

canım önce tebrik ederim... ben 26 haftalık hamileyim doğal olarak futbol topu kadar göbeğim var. ve ben badem yağı kullanıyorum su anda. çatlakların oluşmaması bizim elimizde azda olsa tabi dengeli beslenme su tüketimi ve egzersiz... bunları yaparak çatlak oluşumunu önleyebiliriz. ben göbeğim çıktığı günden beri kullanıyorum badem yağını. duştan sonra sürüyorum ve şuda aklınızda bulunsun göbeğinize sabun sürmeyin cildi kurutup çatlamasına sebep olabiliyormuş... benden söylemesiii

sagol canım tavsiyene uyucam ama şu bulantılarım bir geçe uyuda bol içcem ama su içince acayip midem bulanıyor o yüzden günlük 1- 2 bardak ancak içebiliyorum su nolcak şimdi

bol su tüketimi çok önemli.genetikte olabilir tabi çatlaklar.göbeğin büyüdüğünde sürmeye başlayabilrsin.32 haftalık hamileyim.7 haftadan beri bebk yağı badem yağı çok sıklıkta kullanıyorum.tabiki su günde en az 4 lt tüketiyorum çok önemli unutma..

göbeğim şişmeye başladıktan sonra kullanmaya başladım arkadaşlara katılıyorum su tüketimide çok önemli

walla ben 10 haftada başladım çünkü kaşınmalarım başladı ve içten çatlamaların başladığını da hissediyorum sanki içim yırtılıyo çok canım yanıyo nedeni de benim etimin çok sıkı olması.bebe yağı kullanıyorum her duştan sonra ıslak vücuda sür mutlaka daha çok nemi hapsediyo vücut ozaman.

X