çatı muanesi

ekim.29

Allahumme Ya Mübdi
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
3.838
39
35
slm kızlar benm gibi nisan annesi olan ark çatı muanesi yaptrdnz mı dr bana 2 hafta sonra gel muane ediyim dedi şuan 35+4 olduk yani nasl bişey acıyomu :eek: ben çok korkuyorum ama bi tecrübe olsn istiyorum zaten dogum gelince yeterince bakacaklar kaçışı yok :1no2: bilgilendrrsenz sevinirim :uhm:

canım hastanede gebelere sordum. dr elle muayene yapıyor genişliğine bakıyor çatının.biraz zormuş benim dr öyle bakıyormuş.

canım hastanede gebelere sordum. dr elle muayene yapıyor genişliğine bakıyor çatının.biraz zormuş benim dr öyle bakıyormuş.

saol canm yok biliyom zaten ben sadece canım çok yanacakmı onu merak ettm kaçışı yok zaten sancı gelince bakacaklar yaa hayırlısı artık tüm cesaretimi toparlarsam baktrrm yoksa baktrmam :1no2:

elle vajinal muayene yapıyorlar.doğum kanalına ve kanalda tıkanıklık var mı bakıyorlar.bazı dr lar sancı başlayınca bakıyor.bazıları 38.haftada bakıyor.ben yaptırmayı düşünmüyorum.

canım kendini serbest bırak ,korkarsan kasarsın o zaman acıyo,ama kasmazsan problem yok normal doğum yapan birinin tavsiyesi heheh.......................

canım kendini serbest bırak ,korkarsan kasarsın o zaman acıyo,ama kasmazsan problem yok normal doğum yapan birinin tavsiyesi heheh.......................

saol canm tavsiyen için bakalım artık istersem yaptrrm yusuf yusuf ediyoo ama :roflol:

Ben tecrübeliyim bu konuda. 2 hafta önce kanamayla doktora gittim. Vajinal muayene etti. Daha sonra eliyle açıklığıma baktı. Biraz canım acıdı ama öyle abartılı bi acı değil.

Etrafımdakiler bana bu muayenenin doğumdan daha zor olduğunu söylemişti çok korkmuştum. Ama çatı muayenesi buysa ben hiç acı çekmeden doğururum diyorum :)))

Boşa korkutmayın kendinizi. Çok kısa sürüyor ve çok az can yanıyor.

Son düzenleme:
Ben tecrübeliyim bu konuda. 2 hafta önce kanamayla doktora gittim. Vajinal muayene etti. Daha sonra eliyle açıklığıma baktı. Biraz canım acıdı ama öyle abartılı bi acı değil.

Etrafımdakiler bana bu muayenenin doğumdan daha zor olduğunu söylemişti çok korkmuştum. Ama çatı muayenesi buysa ben hiç acı çekmeden doğururum diyorum :)))

Boşa korkutmayın kendinizi. Çok kısa sürüyor ve çok az can yanıyor.

saol canım umarım dedigin gibidr delikafadulden galiba sennde dogum yakın rabbim bi avazda kurtarsn inşş :Saruboceq:

ekimcim cnm benim oncelikle allah kurtarsin cnm umarim saglikla bebisini alirsin kucagina vajinal muayeneden korkma cnm sadece birazcik rahatsizlik hissi veriyor cok acimiyor kendini kasarsan daha cok rahatsiz olursun benim dogumum 2 hafta gec olunca hergun kontrole gidiyordum ve hergun bakiyorlardi anlayacagin gelen elledi giden elledi okadar yani alismistim ben sen de hic korkma ne dogumdan nede baska seyden dogurunca hicbirsey yasamamissin gibi unutuyorsun cnm tekrar hayirli dogumlar diliyorum

başa gelen çekilir ,,bakalım bizler ne yapacağız....
benim çatı kontrolümü eşim yapsa olmazmı

kızlar düşük yaptığımda doktor bir şeyle nuayene yapmıştı alttan muayene edeceğim deşişti birinde ördek gagasımı diyorlar birşeyle muayene etti fazla acımamıştı o mu acaba

slm kızlar bende nisan annesi olucam doktora bu muaynede normal dogum istyediğimi soyledım. iki hafta sonra gel çatı muaynesi yapalım dedi. bende tırsıyorum. ve çekiniyorum alttan hiç muayne olmadım çünkü ama allatan dr kadın fakat yıne de hem korkuyorum hemde çekiniyorum ama kuzucuklarımız için herseye katlanıcaz artık. allah hepimizin yardımcısı olsun

isaret parmagiyla orta parmagini sokuyor 2 saniye bile surmuyor. ne caniniz acicak nede uzun suruyor. bence abartmayin kizlar ben dun yaptirdim.

kızlar bugun gidiyorum çatı muaynesine çok tırsıyorum. bakalım ne olacak ve nts miz var bugun. doktordan donunce bende catı muaynesı konusunda yaptıracak olan arkadasları aydınlatırım :KK70:

X