Çat kapı gelmek iyi niyet göstergesi midir.

İşte demek istediğim buydu :) Siz haklı dahi olsanız ki haklısınız, dile getirip söylediğinizde haksız olacaksınız :) Eşiniz şimdiden hesap mı yapıyorsun demiş bi de. Girmeyin bu toplara, sizde kalır.
+1
sünnete kadar daha çoook var dediğiniz gibi
hem eşinizin gözünde maddiyatçı konumuna düşersiniz

7 yıllık evliyim daha ev işine adapte olamadım.
kimse de çat kapı gelemez hatta bir kaç gün önceden haber etmeleri lazım.

Benim annem habersiz geleni almıyor 'ben de tam çıkıyordum' diyor,kapıdan yolluyor.
Hiç de ayıp degil bence.
Asıl habersiz gelmek ayıp.
Sizin hatanız milletin yüzüne bir şey diyemeyip kayınvalidenize cemkirmek. Kadıncagiz ne yapsin? Eşinin HALASİ demişsin. O kadinin akrabası bile değil. Belki o da kıl oluyordur.
Sizin gelene belli etmeniz lazımdı tepkinizi.

Aslında konu sahibi kibarca belli etmiş tepkisini haber verseniz hazırlık yapardım filan demiş ama bence anlamamışlardır

Kızlar buraya danışmak istedim. Kendimi sebepsiz yere mi dolduruyorum acaba diye. Eşim ve KV ne göre öyle çünkü.
Konu eşimin halası ve ailesi. Yeni evli sayılırız dün oğullarını, gelinlerini toplamış ev görmesine gelmiş. Buyursun gelsin ama arıyor biz kapidayiz otomatige bas. Saat 8 i az geciyirdu. Sok oldum. Ustum müsait değil, Allah'tan ev topluydu ama mutfak dağınık sofra öylece duruyor. Üstüme hırka eşofman giydim apar topar kapiyı açtık. Neyse girdiler salonu gösterdim kocasi direk odalara daldı. Yatak odama hemde ya böyle bir saygisizlik olabilir mi? Sen kapıda arıyorsun beni, belki iç camasirim ortada yatağım dağınık. Allah'ım birşeyi düşünmeden girdiler mutfağa vs de neyse geçtiler ben tabi o an panik ve şoktayım. Buzlukta pogacam vardı, eşime kuruyemiş aldirttim öyle oturduk meyve falan koydum. 7 kişi kendileri 4 te çocuk. 11 kişi gelmişler. Gittiler hemen KV mi aradim. Anne bu ne terbiyesizlik vs dedim habersiz gelip nasıl yatak odama girebilirler. Neden haber vermiyorlar. Bende sonuçta yeni yeni adapte oluyorum evim her zaman düzgün olmuyor hele o saatte falan sitem ettim. Sonra ertesi gün halanla konuştum da zahmet vermemek için arayıp haber vermemis diyor. İşte ararsa hazırlık yaparmisim. E yapsaydım insan gibi arasaydi tatlı vs yapardım evimi temizlerdim böyle daha mı iyi oldu. Düpedüz art niyettir bu başka birşey değil. İyi niyetli insan bilir bu kız yeni evli evi müsait mıdır nasıldır acaba en azından hiç olmadı 1 saat öncesinden arayıp haber edelim derdi. Hele o yatak odasına girmeleri... O kadar kızgınım ki. Onuda gelinlerini de asla evinde istemiyorum bir daha. Yılların ev hanımı olsam gene gelsinler ev işine falan adapte olmuş olurum. Sanki gidelim evi pisse soyleyse böyleyse rezil olsun gibi hissettim ben. Belki bu noktada bana kızacak olanlar vardır ama yazıcam valla getirdikleri hediye çarşaf seti. Bir tane lastikli çarşaf iki tane yastık yüzü bu kadar. 11 kişi bunu getirmiş. Keşke getirmeselerdi onuda diyorum ben utanıtim getirmesinler boş oturmaya gelsinler. Ama adı hediye aldık ev görmesine gittik birde. Kullanmam istemiyorum dedim kv me vericem. O kadar sinirlendim ki onuda görmek istemiyorum :)
Velhasıl böyle kadın iyiliğin için masraf etme birşeyler hazırlama diye öyle gelmiş diyorlar. Bence bu düpedüz art niyet. Siz ne düşünüyorsunuz
Ayıp tabi yılların gelini olmanıza gerek yok insan evinde rahat olur gündüz temizler ya da canı istemez temizlemez akşam rahat davranir gece yatmadan toplar cani ister toplamaz.Ama misafir gelecekse durum değişir.Bilmiyorum günah almak istemem ama sanki baskin yapmışlar ev halinizi görmeye.

Eşimin ailesi de böyle. Biz yine uzak sehirlerdeyiz ama onun da ayrı sıkıntısı oluyor. Geldiler mi daima yatili geliyorlar ve en az 2, 3 gün kalıyorlar. Annesi babası otobüse bindikten sonra arıyor biz geliyoruz diye. 1 hafta 10 gün kalıyorlar. Bi ara hafta ortası işe gittim eşim aradı ablamlar geliyor diye. 2 oğlan, 2 gelin, 2 kız, eşi ve kendisi. Haftasonu çağırsaydın dedim, meğer büyük oğlan şimdi izin alabilmiş. Ona göre yaşıyoruz zaten hayatımızı! Bayrama benim memlekete gittik bildikleri halde diğer görümcemin esi aradi size geliyoruz diye :) Biz evde değiliz ki. Hatta yaşadığımız şehirden 400 km uzaktayız yani. Pat diye eve dönmemizi bekliyorlar. En küçük gorumcem koca 15 tatili ailece bizde geçirmeye karar verdi bir dönem. İzin vermedim tabi. Bunun gibi neler neler. Şükür artık azalttılar gelmeyi. Hayır dedikce kötü olacaksınız, misafir sevmeyen gelin olacaksınız ama huzur bulacaksınız. Sesiniz çıkmazsa huylarını bırakmazlar.

Çatkapı gelmek yanlıştır orada hemfikiriz de buna iyi niyet veya kötü niyet diyemeyiz bence. Sonuçta gelin yarışmasında değilsiniz. Kötü niyetli olsalar neyi kanıtlamak için habersiz geldiklerini düşünüyorsunuz?

Ben olsam yerinizde poğaçamı bile çıkarmazdım. Evde de hiçbi şey yoktu bi kahve yapayım derim sonra yallah

Birgün iftarda eşimin başka bir şehirdeki akrabalari bana iftara gelecekmiş ama bunu bana söylemiyorlar. Neymiş, haber verirlerse hazırlık yaparmışım. Bu nasıl bir düşünce, bu nasil bir saygısızlık. Ne eşim evde (nöbetçi eve gelmeyecek), ne ben müsaitim ne ev musait. öğrenir öğrenmez eşime söyledim oda annesini aradı. Ben evde yokken benim misafirlerim ne alaka beni görmeye gelen ben varken gelir dedi. Öylece atlattım ama çok büyük terbiyesizlik ya. Insan her dakika müsait olamaz ki.

Çatkapı gelmek yanlıştır orada hemfikiriz de buna iyi niyet veya kötü niyet diyemeyiz bence. Sonuçta gelib yarışmasında değilsiniz. Kötü niyetli olsalar neyi gelin için habersiz geldiklerini düşünüyorsunuz?

Ben olsam yerinizde poğaçamı bile çıkarmazdım. Evde de hiçbi şey yoktu bi kahve yapayım derim sonra yallah
Dedikodu etmek için. Eminim ediyorlardir da. Bakalım belki kulağıma gelir. İşte gittikte saat 8 sofrası hala toplanmamis, TV sini toz bağlamış, terlikler ortada güya yeni gelin evi vs vs... yoksa neden en azından 1 saat öncesinden haber etmesinler ki ?

Dedikodu etmek için. Eminim ediyorlardir da. Bakalım belki kulağıma gelir. İşte gittikte saat 8 sofrası hala toplanmamis, TV sini toz bağlamış, terlikler ortada güya yeni gelin evi vs vs... yoksa neden en azından 1 saat öncesinden haber etmesinler ki ?
Bunu sizin için mi söylemişler 😲

Insanlarin konfor alanı. Rahatca giyinip soyunup dinlendigi alan. Incik cincik gelecegiz diye detayli toplayamamis olabilir. Niye icine girip detaylica bakıp rahatsiz edeyim. Zaten gitmeden önce fotoğraflara bakarak gidiyoruz. Yatak odasina da dalmak istemedik. Sevişmek ne alaka laf mi soktunuz noldu şimdi cevabini da aldınız rahatladiniz mi gerçi sizin seviyede vermedim cevabi yetmez size
Değişik

Ben habersiz kimsenin evine gitmem, evime gelinmesini de sevmem. halanin didisinin didisi ona göre hareket edecek. Esinizde bitiyor is. Onlari o uyaracak. Yok uyarmiyorsa gelecek sefer müsait degilim diye kapinin önünde birakacaksiniz ki derslerini alsinlar. Ben hep derim baskalarinin evine bir gözün kör, bir kulagin sar ve dilsiz girip cikacaksin diye. Millet baskasinin dedikodusunu yapmasa insan daha rahat olur ama iste

Bazen kendimi uzayda yaşıyor gibi hissediyorum
Nasil saçmalık bu
Catkapi diye birşey resmen görgüsüzlük kultursuzluk
İnsan gelmden haber vermeli
Daginik olup olmamasida onemli degil
Bu medeniyettir enazindan 2saat once ara
Bir bakıyorsun kapida birsuru kisi.
Bilmiyorum başka ülkede var mi bu zihniyet

Bence haklısınız,yeni gelinde olsanız eski gelinde olsanız o kadar kalbalıkla aniden gelmesi hiç iyi niyetli değil. Hani tek gelir geçerken uğradım kusura bakma haber veremedim der neysede .insanın evinde bazen birşey olmuyor, paradan dolayı değil çıkıp alamıyorsun,yarın alırım diyorsun.hazırlık yapma diye yalanıda uydurmuşlar ,sanki geldiklerinde önlerine birşey koymuyorsun gibi. Odalarına senden izin almadan girmeleri özellikle bir erkeğin girmesi çok saçma.Bede olsam sinir olurdum görüşmezdim. Birde hiç sormamışlar müsaitmisin diye 😱

Cahillik mi diyim düşüncesizlik mi diyim ne diyim bilemedim iyi niyet olmadığı kesin. İyi yapmışsınız bence ama tamam artık mesafenizi koyun yeter cok fazla dillendirmeyin daha siz haklıyken haksız olursunuz.

Bence haklısınız,yeni gelinde olsanız eski gelinde olsanız o kadar kalbalıkla aniden gelmesi hiç iyi niyetli değil. Hani tek gelir geçerken uğradım kusura bakma haber veremedim der neysede .insanın evinde bazen birşey olmuyor, paradan dolayı değil çıkıp alamıyorsun,yarın alırım diyorsun.hazırlık yapma diye yalanıda uydurmuşlar ,sanki geldiklerinde önlerine birşey koymuyorsun gibi. Odalarına senden izin almadan girmeleri özellikle bir erkeğin girmesi çok saçma.Bede olsam sinir olurdum görüşmezdim. Birde hiç sormamışlar müsaitmisin diye 😱
Bakın vallahi koridorda durup salonu gösterdim buyrun diye. Yani koridorun tam ortasında duruyorum yatak odasına giden yolun onunde. Sağımdan solumdan geçip yatak odasına ulaştılar hahahah şaka gibi 😂😂😂

Yok soylememisler daha :) yani bunları söylemek için hani nasıl bir kötü niyet olabilir demişsiniz ya.
Gittik evi böyle şöyle daginikti demek için. Onları örnek olarak yazdım.
Bence bu kadar peşin hükümlü olmayın. Arkanızdan söylerlerse bunları o zaman haklı çıkarsınız sonuna kadar da herkes arkanızda olur. Ama daha ortada bir şey yokken bunları dillendirirseniz söyleseler bile size çok destek çıkan olmaz.

Görgüsüzlük yapmışlar gibi düşünün yani. Yok beni dağınık yakalamak istediler diye düşünmek için bariz gıcık olmak lazım karşı tarafa

Yuh! 11 kişi habersiz gelinir mi? Kötü niyet olmasa bile, cahillik + yüzsüzlüktür bu.

Açmasaydınız keşke. Niye açtınız ki?

Hele şu covid dönemi, gezmeyiversinler bi zahmet. Millet kendine bedava eğlence arıyor.

X