Çaresizim :(

pembemum

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2013
187
110
Kızlar bu siteye yeni üye oldum. Sizlerin paylaşımlarını okdukçada mutlu oldum. Kendimden izler gördüm. Benim derdim ise sözlümün iş bulamaması. 6 yıldır beraberiz. Allah yardım etti. Ailelerde ikna oldu. Sözlendik. Ama okul biteli 3 yıl oluyor ve hala iş bulamadı. Üniversite mezunu. Şu anda bir işte çalışıyor. Ama öyle bir iş ki; gecesi gündüzü yok. Günde 20 saat bile çalıştığı oluyor. Torpil olmadığı için bütün kapılar yüzüne kapanıyor. Gitmediği şehir bile kalmadı neredeyse. Ama hiç birinden olumlu sonuç alamadı. Ne olur onun düzgün bir işe girebilmesi için dua edin. Eğer düzgün bir işe girerse bir an önce kavuşabilcez. Şimdiden dua edendende etmeyendende Allah razı olsun.

allah yardımcın olsun
ben ılk kızıma 4 aylık hamıleyken esım ısten cıkartıldı o zaman halamdan ogrendıgım bır uygulamayı yazacagım halam ve ben bızzat yaptık ve oldu allahın ıznıyle sakın supheye dusme,
sabah namazının ardından seccadeden kalkmadan 600 besmele ve 600 selavat okuyorsun
yanı basta euzu besmele cekıp gerısını bısmıllahırrahmanırrahım olarak soylersın 600 besmele
ve 600 selavat en kısasını sec ben allahumme sallı ala seyyıdına muhammedın ve sellım dıye bılıyorum en kısasını
ıste bunları yaptıktan sonra dua et o esnada gunes yukselıyor oluyor zaten duanda rabbım nasıl bu gunes yukselıyorsa aydınlatıyorsa dunyayı bızımde rızkımızı bollastır hayırlı ıs kapısı ac sozlume dıye adını soyle 1 defa yapıyorsun zaten mutlaka dene canım hayırlı haberlerını beklıyorum

Jansetcim istanbulda yaşıyoruz. Senam sende çok sağol arkadaşım. Bunu hemen yarın sabah namazında uygulayacağım. İnşallah rabbim kabul eder. Hiç bir zaman ümidimi yitirmemiştim ama bazı şeyler ciddiye binince insan daha sağlıklı düşünüyo ve paniğe kapılıyor sanırım

bunlar benim çektiğim tesbihler

kun fe yekun ==> ol der ve olur
zül celali vel ikram ==> ikram sahibi (esmaül hüsna)
ya fettah ==> kapıları açan (esmaül hüsna)
ve ila rabbike fergab ==> yanlız rabbine yönel

“Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr” ==> Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır”

ve ismi azam duası
Allâhumme innî es’eluke bienne lekel hamdu lâ ilâhe illâ entel mennânu yâ hannân * yâ mennân * yâ bedîus semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm * yâ hayyu yâ kayyûmu, lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimin * allâhumme innî es’eluke biennî eşhedu enneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus samedullezî lem yelid ve lem yûled ve lem yekun lehû kufuven ehad * elif lâm mîm * allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm * ve ilâhukum ilâhun vâhidun lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm * yâ zel celâli vel ikrâm * yâ erhamer râhimîne, allâhumme innî es’eluke bienneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel vahidul ehadul ferdus samedullezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekun lehû kufuven ehad, lâ ilâhe illâhu * vahdehû lâ şerîke lehû * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * lâ ilâhe illallâhu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm * es’eluke bismikel eazzul ecellul ekrem * rabbî rabbî rabbî yâ rabbî yâ rabbi yâ rabbî lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh * lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr * el hamdu lillâhi ve subhânallâhi vel hamdu lillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

çok faziletli bir duadır "Allahu Teâlâ'nın öyle bir İsm-i Â'zâm'ı vardır ki, şayet bir kimse bu ismiyle O'na duâ ederse , kesinlikle duâsı kabul edilir"
buyurarak; Rasûl-u Ekrem, dikkâtlerimizi bu isme çekiyor…

allah yardımcın olsun inşallah sözlün kısa zamanda iş bulur sende yuvanı kurarsın allah kımsenın mutluluguna baktırıp iç çektırmesın allah herkese ıstedıgını versın amin...

Son düzenleme:
inanki kendimi gördüm anlattıklarında benım babamda çok otoriterdir sevgilimle nişanlandık zor ıkna ettık aıle buyuklerı gırdı araya okulunun bıtmesıne bırkac ders kaldı,askerlıgını yapmadı suan bı ısı yok diye babam bekleyelm iş bulsn sonra ıstemeye gelsınler dedı ama bu sure ıcınde bızı gorusturmeyecektı çok baskın bir adamdır babam bu iş böyle olmazdı!...
bızde hatrı sayılır kişileri araya soktuk ikna ettık nişan yaptık bu surecte nısanlım cok bankayla gorusmeye gıttı bır cok ısbasvurusunda bulundu ama olmadı 6 aydır iş bulamadık babam artk küplere bindi zaptedemıyoruz ve benım annemde yok annemı 17 agustosta kaybettım babam evlı eşi cocukları var uvey annem cok kotu bırı degıl ama benle ılgılı konularda gerıde duruyor babamı yatıstıramıyor.
nişanlıma söylemedım ama nişanı atalım bu çocugun çalışmaya niyeti yoklara kadar geldı durum babam böyle dusunuyor.inan zor durumdayız o ayrı streste ben ayrı benımde hayallerım var işler istedgmiz gibi gtseydi temmuzda düğün düşünuyorduk
çevreden soruyorlar nezaman düğün diye daha bir dolu baskı inan çok bunaldım depresyona girdim nekadar zormuş ben nişanlıma guvenıyorum fakat nasip degıl olmuyor iş inançlıda bırıyım cekmedıgım tesbıh etmedıgım dua kalmadı
dilerim allah kapalı kapılarımızı açar bızlerı kavusturur. amin...
senı suan benım kadar anlayan olamaz senınle çektıgım tesbıhlerı paylaşmak isterım anlamlarıyla allah buyuktur elbet goruyor birşeyler yoluna girecektir dilerim inancımızı kaybebetmemeliyiz bazen bende umutsuzluga kapılıyorum bu iş olmayacak galiba diyorum nısanlımı cok sevıyorum ve ozluyorumda gorusemıyoruz dusun bırde o ıstanbulda ben sakaryada olmamıza ragmen babam sıkıntı yapıyor bende kaçamak gorusuyorum ama nekadar ? rahat degılz bızımde bıran once evlenıp yuvamızı kurmamız lazım

Arkadaşım belki inanmayacaksınız ama 5 yıllık bekleyişimiz son buldu nişanlım hiç olmadık bi yerden hiç olmayacak kadar iyi bir iş teklifi aldı. ve biz artık imkansız diyorduk ama gerçekleşti. çok şükür. Dilerim sanada Allah yardımcı olur arkadaşım. Çünkü 5 yıldır ne çektiğimizi bir biz birde Allah biliyo. Çok içten çok ağlayarak dua ettim. Sonunda kabul etti rabbim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…