Candida mantarım tam 2 yıl sonra geçen hafta kendini tekrarladı.

Godsandmelodies

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2024
23
0
21
Geçen hafta epilasyona gitmiştim alexandrite. Epilasyondan sonra birkaç gündür de genitalimde bir acı ve kaşıntı mevcuttu. Burda birçok kere konu açtım epilasyon yanığı enfeksiyon mu kaptı falan diye. Hem cildimin yandığını hemde mantarın atak gibi yine kendini açığa çıkardığını öğrendim tanıdığım 40 yıllık bir eczacıdan. Görsellerini gösterdiğim an evet hem yanmışsın hemde mantar bu dedi. Ben ise sadece yandığım için öyleyim sanıyordum Flucan hap aldım birde mantar kremi aldım. Sabah ilacı içtim. Bir sonraki hapı da 1 hafta sonra içeceğim. Şu an kaşıntı ve diğer hissiyatlar birkaç saat sonrasında %85 azaldı. Eğer candida’dan şikayetçiyseniz bu hapı önerebilirim size. Reçetesiz alabiliyorsunuz. Ama ilaçlar, kremler işe yaramıyorsa kızlar, geçmeyen mantara iğne yapıyorlar popodan. İlk kaptığımda ablam bulaştırmıştı iş yeri yüzünden. Onun ilaçlarla ve kremlerle maalesef geçmeyince doktor 3-5 dozluk bir iğne vermişti. Çok acıdığını söylüyordu yaptırırken ama ondan sonra hiç yaşamadı. Benimde zaten bağışıklığım 10/10 değildir ve bu mantar vücuda bir kere girdi mi kendini ara ara hatırlatabiliyormuş. İğne size tavsiye olsun. Doktora danışabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…