çamaşır makinesindeki koku

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
arkadaşlar çamaşırları makineden çıkardıktan sonra kapağını hemen kapatırsam çoooooook kötü kokuyo havasız kaldığı iiçin kapatmıyorum havalanınca kapatıyorum tekrar açtığımda yine aynı koku öffffff çok kötü kokuyo yaa bi yardım etseniz siz neler yapıyosunuz başınıza geldimi

• Konu Sahibi EU1
hayır şimdiye kadar hiç kötü kokmadı ama niye kapağı normal zamanda tam kapatıyorsunuz hafifi aralı bırakın böylelikle lastiğinin çabuk eskimesini önlersiniz.

makinanın içine iyi bakın içinde gizlenen çamaşır kalmış olabilir ya da suyu tam boşaltmadığı için koku yapıyordur. ayrıca ara sıra temizlenmesi gereken tahliye borusu var onu da temizleyin belki içne kaçan bir şey vardır o nedenle suyu tam boşaltmıyor olabilir.

• Konu Sahibi EU1
çamaşır makinanızın atık su attığı giderden geliyodur o koku muhtemilen atıksu borusunu çıkarıp o kirli su giden deliğe çamaşır suyu veya lavabo aç dökün ordaki kalıntıları söker

• Konu Sahibi EU1
servis bana makinayı monte ederken
6 ayda bir çamaşır makinasını
deterjanlı ve boş olarak
60 veya 90 derecede çalıştırın.
demişti makinanın tamburunun
temizliği için bende öyle yapıyorum.
sende bir dene istersen...

• Konu Sahibi EU1
kullandıktan sonra kapağını hafif aralık bırakın,içi tam kurusun.
6 ayda bir çeyrek-yarım ölçek deterjanla 60 derecede makineyi çalıştırın. deterjanı çok koyarsanız çok köpürüyor,makineye zarar verebilir.çalışırken kontrol edin.

• Konu Sahibi EU1
Ben kafama estikce uç bes ayda bir camasir makinesini bos ama bol sirkeyle calsitiriyorum kirecleri için...Deterjan kismninida ara ara cikartip eski birdis firçasi yardimiyla iyice temizliyip kurutup oyle takiyorum yerine..SIk SIk yikaninca kirde birikmiyor haliyle...

• Konu Sahibi EU1

evet. bende duydum sirkeyle yıkandığını. bulaşık makinasındada aynı olayı deneyin.birde çamaşır makinanız bozulup atacaksanız eğer kapak kısmını çıkarıp borcam olarak kullanın.ilginç bir fikir değilmi?

• Konu Sahibi EU1
kızlar benimde makınam bır garıp kokuyordu ben dün 90 derecede bol detarjan ve az camasır suyu ile yıkadım bıttıkten sonra kapagını acık bıraktım bu sabah ıcını kokladıgımda kokudan eser yoktu bakalım ıse yarayacak mı? bugunde beyazları makınada camasır suyunda bıraktım bakalım gusel kokacakmı camasırlarım. ama makınayı yuksek derecede bos yıkamak gercekten cok ıse yarıyormus dogrusu tavsıye ederım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…