Çamaşır makinası derdim

Suleymanin Hurremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
3.797
7.709
Merhaba kızlar
Bişey sormak istiyorum sizlere. Benim çamaşır makinem çok özellikli bişey değil 7 kg 1000 devir arçelik. 2 yıl önce almıştık. Makine iyi yıkıyor eyvallah ama nevresim takımı yıkattığımda 1000 devirde çarşafı nevresimin içine sokuyor bi şekilde ve top yapıyor. Bunu nevresimin açık kısmını kapatarak denediğimde kördüğüm gibi oluyor birbirine giriyor yine top oluyor. Bitmesine yakın sıkmaya geçince de hoplayıp zıplıyor içine sanki taş koymuşum gibi zangır zangır tepiniyor. Ne yapacağımı şaşırdım aşağıdaki komşuya da mahcup oldum. Servisi çağırmak da istemiyorum arçeliğin servisine giden üründen pek bi hayır gelmiyor. Annem 7 kere yolladı çamaşır makinesini parçası değişti diyorlar olduğu gibi getiriyorlar. Hatta cizik ezil getiriyorlar.
Sorum sizin de makineniz nevresimleri top yapıyor mu ve buna nasıl bi çözüm bulabilirim?
Eşim de görüyor makinenin halini pek oralı olmuyor en son balkondan atıcam bunu 😔

Merhaba ,makinenin ayaginin altinda bosluk varsa cok ses cikarir sanki tren geciyormus gibi :) bu arada benim eski arceligim hem zipliyor hemde yuruyordu servis gelip bakardi birsey yok derdi en son degistim sanki iyimi ettim beko aldim o da sahsina munhasir iyi simdilik kardes firma :)

Merhaba ,makinenin ayaginin altinda bosluk varsa cok ses cikarir sanki tren geciyormus gibi :) bu arada benim eski arceligim hem zipliyor hemde yuruyordu servis gelip bakardi birsey yok derdi en son degistim sanki iyimi ettim beko aldim o da sahsina munhasir iyi simdilik kardes firma :)
Vestel iyi diyorlar ama bana kalırsa ben bosch alacaktım nasip olmadı bu gidişle yakındır yeni makine

Nevresimleri ve çarşafları güzelce katlayın birbirine geçmez
Benim vestel çamaşır makinem ve 1200 devirde yıkıyorum ona rağmen iç içe geçmez.

Ses konusunda makinanin ayaklari iyi yerlesmemisse cok fazla gurultu oluyor. Ben borular su akitiyor diye tesisatci cagirmistim o tesadufen farketmis cok ses yapar bu deyip duzeltti su an makul duzeyde ses. Ama gurultu oluyor mu oluyor top yapmasi pek hatirlamiyorum.

Katlayarak yerleştirmeyi denedin mi hiç?
Toparlanıp kalmıyor öyle olunca.
Hem de buruş buruş olmuyor.

Benim kurutucum da nevresimde yapıyor ama ne zaman biliyor musunuz? Makine tam dolmadığı zaman. 2-3 parça atınca iç hazne büyük olduğu için dolanıyor.

Merhaba kızlar
Bişey sormak istiyorum sizlere. Benim çamaşır makinem çok özellikli bişey değil 7 kg 1000 devir arçelik. 2 yıl önce almıştık. Makine iyi yıkıyor eyvallah ama nevresim takımı yıkattığımda 1000 devirde çarşafı nevresimin içine sokuyor bi şekilde ve top yapıyor. Bunu nevresimin açık kısmını kapatarak denediğimde kördüğüm gibi oluyor birbirine giriyor yine top oluyor. Bitmesine yakın sıkmaya geçince de hoplayıp zıplıyor içine sanki taş koymuşum gibi zangır zangır tepiniyor. Ne yapacağımı şaşırdım aşağıdaki komşuya da mahcup oldum. Servisi çağırmak da istemiyorum arçeliğin servisine giden üründen pek bi hayır gelmiyor. Annem 7 kere yolladı çamaşır makinesini parçası değişti diyorlar olduğu gibi getiriyorlar. Hatta cizik ezil getiriyorlar.
Sorum sizin de makineniz nevresimleri top yapıyor mu ve buna nasıl bi çözüm bulabilirim?
Eşim de görüyor makinenin halini pek oralı olmuyor en son balkondan atıcam bunu 😔

İçine girmesi normal, bende de oluyor. Devirini düşürme seçeceğiniz varsa öyle deneyin, hassas programında 800 devirde yıkayabilirsiniz tabi varsa öyle bir seçenek. En azından kördüğüm olmaz

Ben de makina muzdaribiyim makinam arcelik 20 yildir kullaniyorum arceligin en iyi makinasi sakin degistirme dedi tamirci uc yil once aslinda ses haric memnunum makinamdan sıkmaya gecince evden ucak havalaniyor resmen .
Farkettim de icinde cok camasir oldugunda daha cok gurultu oluyor bir de kirec cozucu kullanmak gerekiyormus bunu anladim kirec de zamanla makinayi tikayip sesi artiriyormus yeni fark ettim.

X