çalışanlar, çocuklular kv yi evden uzak tutmak için ne yapmalı???

Hani pozisyondasınız?
Ev aletlerini boşverin bence.
Eşim yardım etmezse hayatta elimi sürmem.
Anlaşmamız var, bir gün o pişiriyor bir gün ben.
Camları ben siliyorum, evi o süpürüyor.
Siz de anlaşma yapın.
Kaynananın yapacağı işi kocanız niye yapmıyor??

Hani pozisyondasınız?
Ev aletlerini boşverin bence.
Eşim yardım etmezse hayatta elimi sürmem.
Anlaşmamız var, bir gün o pişiriyor bir gün ben.
Camları ben siliyorum, evi o süpürüyor.
Siz de anlaşma yapın.
Kaynananın yapacağı işi kocanız niye yapmıyor??
ay onun oğluşu alışkın değil öyle şeylereeeeeeee aaaaaa ay duymasın benim kaynanacığım... :skandal: evin ortasına çadır kurar da yaptırtmaz oğğğğluşuna

Doğum izninden sonra , işe başladığınızda bebeğiniz için bir bakıcı tutacaksınız . Ev işlerini idare etmekte de zaten başarılıymışsınız ; biraz fazla yorularak devam edeceksiniz .

Bu işin sihirli bir formülü yok ; ya anlayışlı ve yardımsever bir eş ya da daha fazla efor .

Ya da kaynana şefkati:rolleyes:

Doğum izninden sonra , işe başladığınızda bebeğiniz için bir bakıcı tutacaksınız . Ev işlerini idare etmekte de zaten başarılıymışsınız ; biraz fazla yorularak devam edeceksiniz .

Bu işin sihirli bir formülü yok ; ya anlayışlı ve yardımsever bir eş ya da daha fazla efor .

Ya da kaynana şefkati:rolleyes:
kaynana Şefkati (!) ahahaha çok tuttum bu lafı

bakıcı tutun
eğer anlaşabilirseniz temizliği yaptırabilirsiniz
çünkü bazıları temizlik yapmamak şartıyla eve geliyor
bence siz daha şimdiden bakıcı kadın arama çalışmalarına başlayın görüşmeler yapın doğumdan sonraya kalırsa ay ne gerek var deyip kadınlarla görüşmeleri sabote edebilirler hem siz kadını tanımış olursunuz bebek emanet edeceksiniz

Net olun

Asla baktırmam deyin

Herkes çok iyi bakar dedi hem de gelip 6 gün bizde kalacak kocası da yalnız kalacaktı

Olmaz dedim bunalır vs dedim

Sonra oturmaya gittik severken yoruldum al diye kızına verdi eşime dedim daha severken yoruluyor nasıl bakacak

Ev işi yapmış yorulmuş dedi bebeğe bakarsa yapmaz dedi ki huylu huyundan vazgeçmez

Neyse 3,5 aylık bebeği şirketten bulduğum bakıcıya günde 11 saat haftada 6 gün bıraktım ve pişman olmadım

Bakıcı yemek de yaptı basit ev işlerini de yaptı yani çamaşır attı bulaşık koydu vs

Zira 3,5 aylık bebek 11 saatlik sürecin yarısında uyuyordu zaten arada eşim de eve gider oynardı o zaman da iş yapardı

Bakıcı da asgari ücret üzerinde maaş alırdı tabii bugünkü parayla 1600 falandır galiba

Eve gelince de hiç iş yapmadım ama sürekli bebek ile ilgilendim yemek yediğim tabağı bile kaldırmadım

Net olun

Asla baktırmam deyin

Herkes çok iyi bakar dedi hem de gelip 6 gün bizde kalacak kocası da yalnız kalacaktı

Olmaz dedim bunalır vs dedim

Sonra oturmaya gittik severken yoruldum al diye kızına verdi eşime dedim daha severken yoruluyor nasıl bakacak

Ev işi yapmış yorulmuş dedi bebeğe bakarsa yapmaz dedi ki huylu huyundan vazgeçmez

Neyse 3,5 aylık bebeği şirketten bulduğum bakıcıya günde 11 saat haftada 6 gün bıraktım ve pişman olmadım

Bakıcı yemek de yaptı basit ev işlerini de yaptı yani çamaşır attı bulaşık koydu vs

Zira 3,5 aylık bebek 11 saatlik sürecin yarısında uyuyordu zaten arada eşim de eve gider oynardı o zaman da iş yapardı

Bakıcı da asgari ücret üzerinde maaş alırdı tabii bugünkü parayla 1600 falandır galiba

Eve gelince de hiç iş yapmadım ama sürekli bebek ile ilgilendim yemek yediğim tabağı bile kaldırmadım

yaa çok şanslıymışsınız vallaha ben bir evime temizlik yapacak kadın bulamadım en sonunda çareyi robot süpürge de buldum ...

yok anam. gelenlerden zilli diyeni mi istersin (bana diyor haa...), bak o örtü antika dokunma diyince dişiyle tutanı mı istersin ne kadar manyak varsa doluştu evime...

yani bu güvenilir şirket nere ki böyle bir hatun buldunuz??? evde kırılan dökülen olmadı mı ?? bebeğe iyi baktığını nasıl kontrol ettiniz kamera sisitemi falan mı var??

Kamera yoktu

Bence o daha gerer insanı eşim bazen evden çalıştı bazen aniden geldi vs

Evde bir şey kırılmadı yani zaten kırılacak bir şey yok ki kalp dışında

Benim evinde biblo ıncık cıncık masa örtüsü bile yok ki

Tabak çanak da ben de kırıyorum yani

Çocuğa bakacak ne önemi var ki kırılanın

Beklentinizi düşürmezseniz olmaz tabii

Bende ayynen böyle düşünüyordum ama başa gelince böyle olmadı, şimdi keşke gelse baksa evimde de kalsa diyorumda yazlıklarından istanbula gelmiyorlar :) inşallah hakkınızda hayırlısı olur.

Kvniz çok kötü bi insan değilse yabancıya vermektense kvye baktırma taraftarıyim ben . Evinize gelmesini istemiyorsanız çocuğu ona bırakın eviniz yaknsa tabi. Ben çocuğumu akicida büyüttüm çok şükür memnun da kaldım aslında ama gözüm de hep arkada kaldı hep vicdan azabı çektim.. bebeğinizin olunca daha iyi anlarsınız insan kimseye güvenemiyo..

KV istemiyorsun , bakıcı tutmak da zor güvenilir mi ,parandada olcaksin ,oda masraflı
en tasarafli bebis biraz büyüyene kadar evde kal yada annen baksın biraz anneannelik yapsın anneler zor zamanda yardimci olmali

KV istemiyorsun , bakıcı tutmak da zor güvenilir mi ,parandada olcaksin ,oda masraflı
en tasarafli bebis biraz büyüyene kadar evde kal yada annen baksın biraz anneannelik yapsın anneler zor zamanda yardimci olmali

gözünü seveyim çek o tuzlu elini yaramdan bacım, annem ve annanelik yapmak zor zamanlar ve annem .... şaka gibi düşünülebilir değil

Ayni dertten muzdariptim. Kv cok iyi bir insan fekat kocasiyla ayrı kalamiyor. E öyle olunca da bana afakanlar basiyor. Evde kocamdan baska erkek istemiyorum. Valla biz de mecbur karar verdik ben 2 yil ucretsiz izin alicam. Zaten cocuga doyarim gibi geliyor. Sonrasi Allah kerim. Orta yolu yok tatlim. Dunyada azcik luks yasayacagiz diye çocuğumla gecirecegim vakti hicbisiye degismem.

Ayni dertten muzdariptim. Kv cok iyi bir insan fekat kocasiyla ayrı kalamiyor. E öyle olunca da bana afakanlar basiyor. Evde kocamdan baska erkek istemiyorum. Valla biz de mecbur karar verdik ben 2 yil ucretsiz izin alicam. Zaten cocuga doyarim gibi geliyor. Sonrasi Allah kerim. Orta yolu yok tatlim. Dunyada azcik luks yasayacagiz diye çocuğumla gecirecegim vakti hicbisiye degismem.
çook haklısın ama ben yeni iş buldum yani kariyerim yeni başladı 33 yaşındayım ben 2 yıl ücretsiz izin yapamam öyle bir lüksüm yok benim de düşüncem aynıydı ama hayat herkese aynı senaryoyu sunmuyor .... ömrüm geçti kimsenin umrumda da değildim haa

X