çalişan Hamileler Iyi Beslene Biliyormusunuz.

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
Arkadaslar Eminim Benim Gibi Burada Da Calişan Bir çok Anne Adayi Bulunuyor.merak Ettiğim çalişirken Gün Içerisinde Yeterindce Sağlikli Beslenebiliyormusunuz.malum Iş Yerinde Istediğiniz Her Saat Yemek Yemek Mümkün Değil..

benim annem yapıyo bazen yemek eşimde annemden alıp bana getiriyo.ama herzaman olmuyo tabi geri kalan kısımlarda ki beslenme şeklimi hiç sorma acayip huzursuz oluyorum ama napim abur cubur bazen ekmek arası :KK43:(((( akşama kadar oturmak cabası bilgisayarın başından kalkamıyorum.ayaklarım uyuşuyo yükseltsem yükseltemem :KK43:(( bide son 3 haftaya kadar çalışmayı düşünüyodum ama sıcaklar bastırdı nasıl dayanırım bi de otobüsle gel git :KK43:( ayyy sadece beslenme olsa iyi çalışan anne adaylarına Allah sabır ve kolaylık versin ....

benim Annem Yapıyo Bazen Yemek Eşimde Annemden Alıp Bana Getiriyo.ama Herzaman Olmuyo Tabi Geri Kalan Kısımlarda Ki Beslenme şeklimi Hiç Sorma Acayip Huzursuz Oluyorum Ama Napim Abur Cubur Bazen Ekmek Arası :KK43:(((( Akşama Kadar Oturmak Cabası Bilgisayarın Başından Kalkamıyorum.ayaklarım Uyuşuyo Yükseltsem Yükseltemem :KK43:(( Bide Son 3 Haftaya Kadar çalışmayı Düşünüyodum Ama Sıcaklar Bastırdı Nasıl Dayanırım Bi De Otobüsle Gel Git :KK43:( Ayyy Sadece Beslenme Olsa Iyi çalışan Anne Adaylarına Allah Sabır Ve Kolaylık Versin ....

Benim Annem Uzakta Keşke Banada Annem Yemek Yapabilseydi Taze Taze Sulu Yemek Geçerdi Boğazim Da Ama Böyle Ne Bulursan Onu Yiyebiliyorum Ama Sabahlar 1 Bardak Balli Sütüm Ve 3 Adet Cevizim Var Akşam üzeride Meyve Onlara Güveniyorum

ben onları da yemiyorum 5.ayım bitti ben süt içmeye 1 hafta önce başladım.benim de kendim için tek yapabildiğim bu ''süt'' onun dışında dediğim gibi annem gönderiyo Allah razı olsun ama her zaman değil arada bir yiyorum.bu durumda sen ceviz ve ballı sütle beraber benden çok daha iyi besleniyosun diyebilirim :) yaptığım ekstra hiç bişi yok !

Aman Kizlar Ne Yapiyorsunuz Siz Sağlikli Olun Ki Bebişlerde Sağlikli Olsun.bende çok Zaman Dişardan Yiyorum Ama Ne Yoğurdumu Ne Kurumeyvelerimi Nede ögünümü Kaçiriyorum.ve Eve Gittiğimde Mutlaka Sulu Yemek Yapiyorum

ben Onları Da Yemiyorum 5.ayım Bitti Ben Süt Içmeye 1 Hafta önce Başladım.benim De Kendim Için Tek Yapabildiğim Bu ''süt'' Onun Dışında Dediğim Gibi Annem Gönderiyo Allah Razı Olsun Ama Her Zaman Değil Arada Bir Yiyorum.bu Durumda Sen Ceviz Ve Ballı Sütle Beraber Benden çok Daha Iyi Besleniyosun Diyebilirim :) Yaptığım Ekstra Hiç Bişi Yok !
çekmecene Bir Paket Kabuksuz Ceviz Koy Derim Canim Ben öyle Yaptim Biliyosun Bebeğin Beyin Yapisi Için Omega 3 önemli

Merhaba Kızlar,
benim hamileliğim yeni 7 haftalık oldum.
Ben sabahları sütle ve biraz balla mısır gevreği yiyorum size de tavsiye ediyorum yulaflı olduğundan bağırsakları da çalıştırıyo.
günde 2 bardak süt içiyorum.Öğle yemeklerim güzel sulu yemek var yoğurt yiyorum.
Saat 3-4 gibi de meyve yiyorum herhalda yeterli oluyodur.

bide çekmecenizde Burçak yulaflı üzümlü gibi bisküvi bulundurun acıkınca ii oluyor ve eğer gün içinde kuru besleniyorssanız bağırsaklarınıza çalıştırmaya yardımcı oluyor Bayanlar

maalesef bende sağlıksız besleniyorum işyerimde yemek çıkmıyor dışarda yemek yememeğe çalışıyorum çünkü bi çok arkadaşım besin zehirlenmesi geçirdi peynir ekmek domates yiyorum süt pek içemiyorm

bende beslenemediğimi sanıyordum ama yinede çok iyi beslendiğimi anladım arkadaşlar sizleri okuyunca.
şöyle ki sabah işe gelmeden evde 1 koca bardak süt içiyorum eşim işyerime getiriyor ki zaten yakın sonra burada çok güzel ev böreği yapan yer var oradan kahvaltılık alıyorum yada annemde yanımda çalışıyor yemek yapıyor o çorba yapıyor sabahları bize öğlende zaten annecimin yaptığı güzel sağlıklı yemekleri yiyorum öğlen bisküvi yada annem kurabiye filan yapıyor akşamda yemek yiyorum ama abartmadan yoksa midem bulanıyor ve öğlen veya akşam aralarda meyveli yoğurt sütlü hafif tatlılar yiyorum ve gece yatarken yine koca bir bardak süt içiyorum (bardağım ciddi çok büyük günde 1 litreye yakın süt oluyor zaten çok seviyordum sütü allahtan tiksinmedim)

kızlar merhabe!bende 6 haftalık hmileyim.bulantılarım arttı bu aralar sabahları peynır sut domates salatalık yumurta ekmek yıyıyorum cok az.bulantılarım yuzunden yıyemıyom.bugun tuzlu krakerle gecırdım sabahı.oglen ısyerınde yemek cıkıyor allahtan.akşamlarıda kaynanamda bısıler yıyıyorum.ama hep ondan yıyemıcem zor kızler ya hele gun ortasında acıkınca aclıkla bırlıkte mıgde bulantısı baslıyoo off napcam bılmıyorumm CADIARZU

kızlar Merhabe!bende 6 Haftalık Hmileyim.bulantılarım Arttı Bu Aralar Sabahları Peynır Sut Domates Salatalık Yumurta Ekmek Yıyıyorum Cok Az.bulantılarım Yuzunden Yıyemıyom.bugun Tuzlu Krakerle Gecırdım Sabahı.oglen ısyerınde Yemek Cıkıyor Allahtan.akşamlarıda Kaynanamda Bısıler Yıyıyorum.ama Hep Ondan Yıyemıcem Zor Kızler Ya Hele Gun Ortasında Acıkınca Aclıkla Bırlıkte Mıgde Bulantısı Baslıyoo Off Napcam Bılmıyorumm Cadiarzu
Allah Kolaylik Versin Canim Mideni Hiç Boş Birakmamaya Gayret Göster Bulantin Olunca Biraz Peynir Ekmek Ye Oo Bastiri.

bende evden yemek getiriyorum yoksa halim duman olur.. akşamları mutlaka sıcak yemek yapıyorum. ama sizin yorumları okuyunca bende ceviz fındık kırıp işyerine getirecem çünkü akşamları evde bazen fırsat ılmuyor yemeye... iyiki varsınız kizlar hepinizi öptüm..

bende sabahları aç karnına demir ilacımı alıyorum 1 saat bişiy yemeden işime geliyorum, işimle evim arasıda tam 1 saat kahvaltı zamanıma yetişiyorum.. ya evden getirdiğim kahvaltıları bazende dışardan gelirken bişiler alıp yiyorum.. ama öglen mutlaka sulu yemegimi yiyorum çok güzel ev yemekleri yapan bir restorant var oraya gidiyorum.. akşam üzeri dolabımda sütüm var sütümü ardındanda meyvamı yiyorum bir tabak.. akşamları evde yemek yoksa anneme yada kayınvalideme gidiyorum sağolsunlar gidemediğim zamanlardane istersem yapıp gönderiyorlar.. hamile olmak zor ama çalışan hamile olmak daha zor.. bütün gün pc başında belin kopuyor yatıp dinlenme şansın ise sıfırr...

Bende Bazen Kayinvalideme Gidiyorum Sağolsun Kadincağiz Istediğin Bişi Varmi Yapayim Kizim Diye Arayip Sorar Ama .yemek Kültürü Farki Var Biarzda Yani Benim Damak Tadim Farkli Ben Trakyaliyim Kayin Validem Kayserili Yemeklerini Siz Düşünün Artik Bol Acili Ve Baharatli çok Yapiyoda Mantisida çok Güzeldir Ama Işte Dediğim Gibi Damak Tadima çoğu Zaman Uymuyor.bide Hamileyim Diye Ağzimin Tadi Iyice Değişti Hiç Bişi Canim Istemiyo çok Istekli Yemiyorum Yani.bide Etten çok Tiksindim Yaa Hele Tavuktan 3 Ayda Beri Ağzima Tavuk Girmiyo.kocamda Nefret Ediyo Tavuktan Napçam Bilmiyom.

hamılelık oncesınde de yemek yemekten hoslanmayan cok fazla yemek secen ben 3-4 haftadır duzen oturtmaya calısıyorum ama nafıle
sabahları fecı ac uyanıyorum ve her gun farklı bır sey yıyeyrek kahvaltımı ısyerınde yapabılıyorum
ama hergunumde bol peynır var bazen tereyag recel gunu yapıyorum kendıme
oglene kadar ara ogun 1 eksı elma ve galete yıyorum
oglen sulu yemek yeme sansım yok zaten pek te sevmem bol salata ve ya karpuz peynır yıyorum
ıkındı kocaman bor tabak meyve bır sure sonra bır kucuk kutu sut
aksam ıse annemın nefıs yemeklerı ıle doyuruyorum karnımı ama etlı yemek hıcyıyemıyorum
soguk corba salata ve gunun yemegı ne varsa mumkunse bol sebze
aksam ılac ıcıp yatıorum
ama ne balık ne cevız ne de faydalı baska bır sey almıyor benım mıdem yaaa :çok üzgünüm:

Ben Bu Akşam Zeytin Yağli Taze Fasulye Yapicam Geçen Pazradan Almiştim Yanina Da Bi çorba Yaparim Artik Ne Olursa.

ya kızlar ya benım acaıp bulantım var canım bısıler ıstemekle ıstememk arası gıdıp gelıyor..bıde yedıgımı cıkaracam dıye korkuyorumm off napcam ben yaasenağlama bıde su ceviz fındık olayı ıkısınıde mı yemek lazım ıkısıdemı yararlı ama ben cevızden nefret edıyorummm

X