Çalışan Anne

ankaa1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2024
4
-2
29
Kızlar benim gibi çalışan anneler var mı aranızda
Bebeğinize siz yokken nasıl yemek hazırlıyorsunuz ? yardımcı olursanız sevınırım

Çalışmıyorum ama akşamdan yapsanız dolaba kaldırsanız, çocuğunuza bakan kişi ısıtıp yedirse? Çocuğunuz kaç yaşında?

1.5 yaşında bakıcı yok anneler bakıyor ordan oraya ordan oraya derken aç kalıyor
Yemek çantası hazırlayın, sanki okula bırakıyormuş gibi yemekleri ile beraber bırakın çocuğunuzu. Aç olunca saçma sapan davranır o yaş grubu termosa öğle yemeğini koyun. 1-2 meyve, biraz fındık fıstık falan koyun çantasına, annelere bırakırken söyleyin yemeğini çantasına koydum onları verin diye. Zamanla düzen oturur.

1.5 yaşında bakıcı yok anneler bakıyor ordan oraya ordan oraya derken aç kalıyor
Merhaba,annelere soyleyın,bir zahmet torunlarına kahvaltı ,öğlende bir çorba yapıversınler.kendınızı hiç üzmeyin,zaten 3 yaş gibi kreşe verirsiniz.Eger o kadarcık yemeğide yapmıyolarsa en azından kahvaltısını sabahleyın kalkıp hazırlarsınız koyarsınız yedirirler herhalde o kadarınıda

Bebeğe yemek yapmıycaklarsa bakmalarının bi anlamı yok. Söyleyin güzelce yedirsinler

Yemek konusu sıkıntı oluyorsa yemekleri siz hazırlayın ve günlük yiyeceğiyle teslim edin çocuğu üzüldüm yavruya tam beslenme düzeninin oluşacağı yaşta.
Çalışan bi hamile olarak çok üzüldüm. Ben de aynı sorunları yaşayacağım galiba

Çocuk aç kalıyorsa anneler çocuğa niye ve nasıl bakıyor ki, sadece göz önünde dursun diye mi bakıyorlar?

o kadar yogun çalışma temposu içersindeyım ki yemek yapmaya bile zaman olmuyor kalmıyor bu aralar iş den ayrılmayı düşünüyorum

o kadar yogun çalışma temposu içersindeyım ki yemek yapmaya bile zaman olmuyor kalmıyor bu aralar iş den ayrılmayı düşünüyorum
Hazır alıp koyun o zaman. Ya da öğlen saatinde arayıp sipariş verin dışarıdan.

Ben biraz abartıyorum. Benim çocuğum benim sorumluluğum diye. Bu şekilde bir düzen de oturttuğum için çocukların gün içinde yiyeceklerini paketlemek bana zor gelmiyor. Yani babanesi, ananesi neden çocuga yemek vermez anlaşılmaz bir şey. Ama onu anlamaya çalışmaktansa çözüm bulup çocuğu doyurmaktan yanayım ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…